online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - >> Solhan Haberleri >> Çavuşoğlu iddialı konuştu
  Giriş / Yeni Üyelik
:: Ana Sayfa  ::  Foto Galeri  ::  Solhan  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::
Solhan.Net
 Ücretsiz Üye Olun
 Favorilere Ekleyin
Ana Menü
 Ana Sayfa
 Forumlar
 Foto Galeri
 Videolar
okkucuk.gif Köylerimiz
okkucuk.gif Yüzenada
okkucuk.gif Bingöl Hakkında
null.gif ________________
 İSLAM KÖŞESİ
 Kur'an Alemi
 Hadisler
 Siyer-i Nebi
 Büyüklerimiz
 İslam Tarihi
null.gif ________________
 HİZMETLER
 Haberler
 Haber Ekle
 Şiir Evi
 Programlar
 Linkler
 Anketler
 E-Devlet
okkucuk.gif Zazaca
null.gif ________________
 ÜYELER İÇİN
 Hesabınız
 Özel Mesaj
 Üye Listesi
 Messenger
null.gif ________________
 Solhan.NET
 Bize Ulaşın
 Site Haritası
null.gif ________________
Mezunlar Bölümü


Bu bölümde yer alan eski arkadaşlarınıza ulaşabilir ve kendinizi ekleyerek onların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Tıklayın!
Üye Menüsü
Merhaba Misafir

Henüz üye değilseniz, Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Üye Adı:
Şifre:
Giriş:

Üyelik
Son 5 Üye:
Dec 14, 2017ewisare Dec 14, 2017arehuzi Dec 14, 2017ufucuxu Dec 14, 2017odiburyxu Dec 14, 2017ywijum  Bugün: 6
Dün: 15
Bekleyen Üyeler :178
Toplam: 14412

Şu An Bağlı
Ziyaretçi: 85
Üye: 0
Toplam: 85

İstatistikler
 Bugün   :12671
 Dün      :30692
 Toplam :49162652
İsrail'i Boykot Et
Reklam
Kimler Sitedeydi?
ewisare: 23 dakika önce
arehuzi: 1 saat, 10 dakika önce
ufucuxu: 1 saat, 38 dakika önce
susier50: 2 saat, 50 dakika önce
odiburyxu: 6 saat, 11 dakika önce
ywijum: 6 saat, 29 dakika önce
ahyky: 7 saat, 32 dakika önce
ohugajuz: 9 saat, 33 dakika önce
ynovihu: 9 saat, 43 dakika önce
ebahegavu: 10 saat, 28 dakika önce

Uzaydan Solhan
Büyük resim için tıklayın.
Uzaydan Solhan
Ayrıntılı görmek için resme tıklayın!

Sözlük


16 Dilde Çeviri

Link İstatistik
Toplam Link: 72
Toplam Kategori: 7
Toplam Ziyaret: 64509

Yeni Eklenen
Siteler

· 1: SOLHAN EĞİTİM DERNEĞİ
[Hit: 494]

· 2: www.cevatkose.com.tr
[Hit: 420]

· 3: Netfaresi.org
[Hit: 643]

· 4: Sukyon Köyünün Web Sayfası
[Hit: 445]

· 5: Online İlan Yönetim ve Takip Sistemi
[Hit: 781]

· 6: Solhan.org
[Hit: 1238]

· 7: By Elcewad
[Hit: 631]

· 8: Yazılım-Donanım-Php-Asp-linux
[Hit: 530]

· 9: Omeran.Net
[Hit: 807]

· 10: careerjet.com.tr – Türkiye'deki bütün iş ilanları
[Hit: 839]


En Çok Ziyaret
Edilen Siteler

· 1: Bingolonline.com
[Hit: 2453]

· 2: Solhan'ın İnteraktif Sitesi
[Hit: 2376]

· 3: Murat Köyü
[Hit: 1941]

· 4: Ab-ı Hayat
[Hit: 1930]

· 5: Ş. K. Ersin Ateş İlköğretim Okulu
[Hit: 1757]

· 6: Bingöl Emniyet Müdürlüğü
[Hit: 1685]

· 7: Girvas Web Sitesi
[Hit: 1669]

· 8: Solhan Atatürk İlköğretim Okulu
[Hit: 1610]

· 9: irfanreklam
[Hit: 1551]

· 10: Genç Belediyesi
[Hit: 1526]

Destekleyenler
 Canliradyo.gen.al

NOT: Üyeler ve misafirler tarafından yazılan tüm yorumlar sahiplerine aittir ve sitemiz sorumlu tutulamaz.
Çavuşoğlu iddialı konuştu
Tarih: 20.04.2007 Saat: 01:33 Gönderen: Murat-Bayar

Solhan Haberleri
Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, Solhan’da 20 yılda yapılan hizmetleri 5 yıllık başkanlık süresinde fazlasıyla yapacağını iddia etti.


Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, bunu devletin verdiği ödeneklerle değil, hazırladıkları özel projeler sayesinde AB’den aldıkları hibelerle gerçekleştireceklerinin altını çizdi.

29 Mart 2004 yerel seçimlerinde Solhan’da Doğru Yol Partisi (DYP)’den belediye başkanı seçilen Niyazi Çavuşoğlu, 35 aylık süre zarfında gerçekleştirdiği projelerini Kent Haber’e anlattı.
Göreve geldiği ilk günlerde kurum içi sorunlarla ilgilendiğini ve bunlar kısa bir sürede çözüme kavuşturduğunu belirten Çavuşoğlu, 2004’ün sonlarından itibaren yapacağı hizmetleri projelendirmeye başladığını ifade etti.
‘Altyapısı olmayan bir yerleşim birinin üst yapısının olması anlamsızdır’ diyen Çavuşoğlu, ilk olarak altyapı çalışmasına başladığını söyledi.
“40 yıllık su sıkıntısını çözüyoruz”
İlk olarak içmesuyu projesine başladıklarını anlatan Çavuşoğlu; “2006 yılında başladığımız içmesuyu projesi kapsamında 70 kilometre ilçe içi şebeke, 2 kilometre de isale hattı olmak üzere toplam 72 kilometre boru döşenecek. Yeterli sayıda su deposu yaparak soruna köklü çözüm getiriyoruz.  Bu yıl su kesildiğinde bile yedek depolarımız devreye girecek. Yenilemekte olduğumuz şebeke sayesinde kaçak su kullanımını da önlemiş olacağız. Bu projemizi de 2007 yılı sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Bu projenin tamamlanması, Solhan’ın 40 yıllık su sıkıntısının giderilmesi demektir” dedi.
“1 milyon 690 bin Euro değerinde Kanalizasyon projesi”
2004 yılında çizdirdiği altyapı projesini kısıtlı imkanlar nedeniyle ertelemek zorunda kaldığına işaret eden Çavuşoğlu, İller Bankası’ndan alınan kredileri içmesuyu projesine harcadığını söyledi.
Kanalizasyon projesini hayata geçirmek için öncelikle belediyenin tüm SSK, Maliye, Emekli Sandığı ve diğer kurumsal alacakları sıfırladığına dikkat çeken Çavuşoğlu, yeniden imar alanında yol telkinlerini yaptıklarını ve imar uygulamasını tamamladıklarını belirtti.
Çavuşoğlu; “Borçlarımızı sıfırlayarak önümüzü açtık. Daha sonra AB Hibe Programları kapsamında hazırladığımız kanalizasyon projesini sunduk. 1 milyon 690 bin Euro değerindeki projemiz kabul gördü ve 1 milyon 532 bin Euro hibe aldık. Geri kalan miktarı da belediyemiz öz kaynaklarından karşılayacağız. Altyapı çalışmalarımız halen devam etmekte ve son teknoloji kullanılmaktadır. Bu projeyi yaparken yıllar sonrasını da düşünmüş durumdayız. İçme suyu ve kanalizasyon toplam 120 kilometredir. Bunu, hiçbir ilçe belediyesi böylesi kısa bir sürede bitiremez. Bu anlattıklarım 2 yıl içinde gerçekleştirilmiş. 2 yıl içinde harcanan matrah 7 milyon YTL’dir. Bunun 3 milyon YTL’si İller Bankası’ndan gelen ödenekler, 3,5 milyon YTL’si AB Hibesi, geri kalanı ise Belediyemizin öz kaynaklarıdır. Solhan, coğrafi konum itibariyle dağınık bir yapıya sahiptir. Bu da bizler için bir dezavantajdır. Derli toplu bir yapıya sahip ilçede altyapı 30-40 kilometre olur ancak bizler 120 kilometrelik bir altyapı hayata geçiriyoruz. 2007 yılı sonuna kadar Solhan’da içme suyu ve kanalizasyon sorunu kalmayacak” diye konuştu.
“Yollar komple kilitli parke taşı ile yenilenecek”
İlçe olduğu günden 2006 yılına kadar Solhan’da toplam 3 bin 200 metre (24 bin metrekare) yol yapıldığına dikkat çeken Çavuşoğlu, 2006 yılında 10 bin metrekare, 2007 yılı sonuna kadar da 20 bin metrekare yol yapacaklarını vurguladı. Bu durumda Solhan tarihinde yapılan yollardan daha fazlasını 2 yılda yapmış olacaklarını söyleyen Çavuşoğlu; “Yol yapım ve yenileme çalışmaları kapsamında çeşitli bölgelerde duvarlar örüldü. Bu da ek bir külfet getirdi. İmar alanında yol telkinleri yapıldı. Altyapıyı yapmadan yolları yapmak sıkıntı olacağından öncelikle altyapısı tamamlanan bölgelerde yolları yeniliyoruz” şeklinde konuştu.
“2008’de üstyapıyı da bitireceğiz”
2007 yılı sonuna kadar Solhan’ın altyapı sorununu çözüme kavuşturmuş olacaklarını ifade eden Çavuşoğlu, 2008 yılında üstyapı çalışmalarına yöneleceklerini aktardı. 2009 yılına kadar Solhan’ı modern ve yaşanılabilir bir kent haline getireceklerini kaydeden Çavuşoğlu; “Hizmet için seçildiysem bunu layıkıyla yerine getirmek zorundayım. Aldığım oyların karşılığını halkıma vermekle yükümlüyüm. Alt ve üstyapı sorunu bulunmayan, yaşanılabilir modern bir Solhan oluşturmakta kararlıyım. Ne pahasına olursa olsun bunu gerçekleştireceğim”
Çöp sorunuyla ilgili çeşitli çalışmalarının bulunduğunu aktaran Çavuşoğlu, üstyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte bu soruna da köklü bir çözüm üreteceklerini kaydetti. 
“Borcu olmayan bir belediyeyiz”
Başkanlık görevini devraldığı zaman birçok resmi kuruma borçlarının bulunduğunu ve bunları kısa bir sürede ödediklerini söyleyen Çavuşoğlu, 29 Mart 2004 itibariyle 36 ay maaş ödemeleri gerekirken 71 personelin çalıştığı Solhan Belediyesi’nde geçmiş işçi alacaklarıyla birlikte 54 maaş ödediklerinin altını çizdi.
Uyguladıkları çeşitli tasarruf tedbirleriyle uygunsuz harcamaların önüne geçtiklerine işaret eden Çavuşoğlu, ilk dönemlerde aylık 2 bin YTL olan telefon faturalarını 450 YTL’ye indirdiklerini, aylık bin 500 YTL olan kırtasiye giderlerini de yıllık bin 500 YTL’ye çektiklerini vurguladı.
“Öğrencilere burs veriyoruz”
Solhan belediyesi olarak eğitim alanına önemli katkılar sağladıklarını belirten Çavuşoğlu, Üniversitede eğitim gören Solhanlı gençlere burs yardımında bulunduklarını ifade etti. Geçtiğimiz yıl 120 öğrenciye burs verdiklerini vurgulayan Çavuşoğlu, bu yıl 170 öğrenciye burs verdiklerini ve imkânlar ölçüsünde önümüzdeki yıl bu sayıyı arttıracaklarının altını çizdi.
“20 yıllık hizmeti 5 yıla sığdıracağım”
Solhan’da 20 yılda yapılan hizmetleri 5 yıla sığdıracağını ve bunu fazlasıyla gerçekleştireceğini söyleyen Çavuşoğlu; “Bu konuda kararlıyım. Her şeyi devletten beklemiyoruz. Hazırladığımız projelerle AB hine fonlarından yararlanıp hizmetlerimizi hızlandırıyoruz. 2 yılda kurum giderleri, işçi alacakları ve proje çalışmaları için devletten 3 milyon YTL aldık. Fakat hazırladığımız bir kanalizasyon projesi sayesinde AB’den 3,5 milyon YTL hibe aldık. Hem de geri ödemesi yok. Bundan sonraki süreçte AB hibe fonlarını daha iyi değerlendirerek hedeflediğimiz projeleri gerçekleştireceğiz. Kısmet olursa hedeflediğim tüm projeleri 5 yıllık görev süremde hayata geçireceğim. Bu konuda kararlıyım ve bunu başaracağım inşallah” diye konuştu.
Hizmet yapabilmek için illa iktidar partisine mensup olmak gerekmediğine işaret eden Çavuşoğlu, hizmet için kararlılık ve başarılı bir ekibin bulunmasının şart olduğunu sözlerine ekledi.


BingolOnline / Bingöl Kent Haber

Bu Haberi Paylaş
 
Google Reklamları

Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Re: Çavuşoğlu iddialı konuştu (Puan: 0)
Gönderen: Misafir Tarih: 20.04.2007 Saat: 03:14
sayın başkan size ve ekibinize çok çoooooook teşekürler.İstanbulda yaşayan bir solhanlı olarak hergün siteyi ziyaret ediyorum.Çalışmalarınızı fiziki olarak görmesekde ne kadar dürüst çalıştığınızı tahmin edebiliyorum.Çünkü azda olsa sizi tanıdığımı düşünüyorum.Tekrar size ve ekibinize teşekürler.İnşallah  2008 yazında solhandaki hizmetlerinizi görmek kısmet olur.ALLAH yar ve yardımcınız olsun.iyi çalışmalar;

Mehmet Şirin GENÇ
barsan global lojistik a.ş.
Re: Çavuşoğlu iddialı konuştu (Puan: 1)
Gönderen: SeRoKe Tarih: 20.04.2007 Saat: 04:20
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Çavuşoğlu az bile söylemiş. Gerçekten de tebrik ediyorum onu. Bence 20 yıl'dan daha fazla süredir yapılan calısmaları yaptı. Zaten her solhanlı yürekten söyleyebilir bunu, o Solhan için yapılacak olan ne varsa yaptı.

 Yürekten tebrik ediyorum ve calısmalarının devamını diliyorum...
 
SeRoKe...
Re: Çavuşoğlu iddialı konuştu (Puan: 1)
Gönderen: yagmur Tarih: 20.04.2007 Saat: 10:36
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
su, kanalizasyon, mezbahane görünen çalışmalar ( sağlıklı olup olmadığı tartışılır) bundan dolayı da sn. Başkanı tebrik ederim. yalnız solhanın çevre temizliği yok denecek kadar azdır. Ayrıca belediyenin borcu konusunda ki bilgi bana inandırıcı gelmedi .Çünkü, son aylarda maaş almayan işçilerin olduğunu biliyoruz.Re: Çavuşoğlu iddialı konuştu (Puan: 1)
Gönderen: fayssal Tarih: 21.04.2007 Saat: 17:44
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
eyvallah deriz eger böle bıısler varsaa ne mutlu bızeeee ellerinize sağlık ilcemızı dahada güzel yerlerde görmek ısterızzzzzRe: Çavuşoğlu iddialı konuştu (Puan: 0)
Gönderen: Misafir Tarih: 21.04.2007 Saat: 22:08
teşekürler başkanim sayglar sevgler .seyfo.Re: Çavuşoğlu iddialı konuştu (Puan: 0)
Gönderen: Misafir Tarih: 23.04.2007 Saat: 21:40
Sayın Başkan bir belediyeci olarak bu yaptıklarınızı ve yapacaklarınızı süreniz bitiğinde yapar çok muhterem Solhan halkına sunarsanız inanırım Solhan halkı sizi ödüllendirir ama tek eksik şey göze gelen şey var bir belediye önçelikle çevrenin temizliği ve yeşil alan bençe Solhan halkı bundan şu an mahrumdur sayın başkan size bir önerim bir anket formu hazılayıp tüm hanelere gönderip bu güne kadar yaptıklarınız ve bu günden sonra sizden istekleri nelerdir ondan sonra bir muhasebe yapınız saygılar sunarm İstanbul dan Seyhan DÜNDAR.........Re: Çavuşoğlu iddialı konuştu (Puan: 1)
Gönderen: saro Tarih: 25.04.2007 Saat: 14:19
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
sayın beledıye baskanımıza ınanıyoruz kendısı sıolhan ıcın elınden gelenı yapmaktadır hatta fazla sını yapıyoda okumus bı ınsan ın dusuncelerı de dıye bılırız kendısını kutluyor ve teskkur edrım helal sana baskan barıs polatRe: Çavuşoğlu iddialı konuştu (Puan: 1)
Gönderen: zaza21 Tarih: 26.04.2007 Saat: 15:06
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
slm başkanım evet çalışmaların güzel ama...........*?SOLHANIN GELECEGİ (Puan: 1)
Gönderen: cevdetACAR Tarih: 28.04.2007 Saat: 01:31
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
ÖNCELİKLE SAYIN BASKANIMA TESEKÜÜER EDERİM SOLHANI YAŞANABİLİR BİR İLÇE YAPAM UĞRAŞII İÇİNN  AYRICA VAR OLAN BU POTANSİYELİ DEGERLENDİRMESİ COK GUZEL CUNKU DOGU ANADOLU İLLERİNDEN VE İLÇELERİNDEN  BELKİDE SU ACISINDAN ŞANSLI BİR COĞRAFİ BOLGEYE SAHİBİZ BUNUN DEGERLENDİRİLMESİ BENİ GERCEKTEN MEMNUN ETTİİ
 CUNKU BEN BİR SOLHANLI OLARAK (HER NE KADAR ORADA YASAMAMIS OLSAMDA ) GUZEL VE YASANABİLİR BİR SEHİR OLMASI ACISINDAN MEMNUNUM 
 
      SAYGILARIMLA
                                  CEVDET ACARRe: Çavuşoğlu iddialı konuştu (Puan: 1)
Gönderen: zaza21 Tarih: 03.05.2007 Saat: 18:42
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
helal sana başkanım


Haberler

 
Bilgi Bankası
İnteraktif Bölümler İslam Köşesi

 
Hesabınız
 Solhan Haberleri:Bingöl Hakkında Telefon Rehberi:Haber Gönder Haber Arşivi Kur'an-ı Kerim:Üyelik Ol
 Bingöl Haberleri:Köylerimiz Hakkında Ziyaretçi Defteri:Köşe Yazıları TV-Radyo Hadis Alemi:Üye Girişi
 Köy Haberleri:Yüzenada Hakkında Mezunlar Sayfası:Müzik Kutusu Video
Siyer-i Nebi:Şifremi Unuttum
     Şiir Evi Hikayeler İslam Tarihi:Özel Mesajlarım
 

  

 

  

 

 

  

 


© 2006-2012 Tüm Hakları Saklıdır. Solhan.Net |
Bu sitede kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içerikler ancak Solhan.Net kaynak gösterilmek suretiyle kullanılabilir.
Websitemiz PHP-Nuke © 2005 Kodlarına Sahiptir.