online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - >> Solhan Haberleri >> Kaymakam'dan Solhan Değerlendirmesi
  Giriş / Yeni Üyelik
:: Ana Sayfa  ::  Foto Galeri  ::  Solhan  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::
Solhan.Net
 Ücretsiz Üye Olun
 Favorilere Ekleyin
Ana Menü
 Ana Sayfa
 Forumlar
 Foto Galeri
 Videolar
okkucuk.gif Köylerimiz
okkucuk.gif Yüzenada
okkucuk.gif Bingöl Hakkında
null.gif ________________
 İSLAM KÖŞESİ
 Kur'an Alemi
 Hadisler
 Siyer-i Nebi
 Büyüklerimiz
 İslam Tarihi
null.gif ________________
 HİZMETLER
 Haberler
 Haber Ekle
 Şiir Evi
 Programlar
 Linkler
 Anketler
 E-Devlet
okkucuk.gif Zazaca
null.gif ________________
 ÜYELER İÇİN
 Hesabınız
 Özel Mesaj
 Üye Listesi
 Messenger
null.gif ________________
 Solhan.NET
 Bize Ulaşın
 Site Haritası
null.gif ________________
Mezunlar Bölümü


Bu bölümde yer alan eski arkadaşlarınıza ulaşabilir ve kendinizi ekleyerek onların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Tıklayın!
Üye Menüsü
Merhaba Misafir

Henüz üye değilseniz, Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Üye Adı:
Şifre:
Giriş:

Üyelik
Son 5 Üye:
Dec 14, 2017ewisare Dec 14, 2017arehuzi Dec 14, 2017ufucuxu Dec 14, 2017odiburyxu Dec 14, 2017ywijum  Bugün: 6
Dün: 15
Bekleyen Üyeler :178
Toplam: 14412

Şu An Bağlı
Ziyaretçi: 85
Üye: 0
Toplam: 85

İstatistikler
 Bugün   :12709
 Dün      :30692
 Toplam :49162690
İsrail'i Boykot Et
Reklam
Kimler Sitedeydi?
ewisare: 25 dakika önce
arehuzi: 1 saat, 12 dakika önce
ufucuxu: 1 saat, 40 dakika önce
susier50: 2 saat, 52 dakika önce
odiburyxu: 6 saat, 13 dakika önce
ywijum: 6 saat, 31 dakika önce
ahyky: 7 saat, 34 dakika önce
ohugajuz: 9 saat, 35 dakika önce
ynovihu: 9 saat, 45 dakika önce
ebahegavu: 10 saat, 29 dakika önce

Uzaydan Solhan
Büyük resim için tıklayın.
Uzaydan Solhan
Ayrıntılı görmek için resme tıklayın!

Sözlük


16 Dilde Çeviri

Link İstatistik
Toplam Link: 72
Toplam Kategori: 7
Toplam Ziyaret: 64509

Yeni Eklenen
Siteler

· 1: SOLHAN EĞİTİM DERNEĞİ
[Hit: 494]

· 2: www.cevatkose.com.tr
[Hit: 420]

· 3: Netfaresi.org
[Hit: 643]

· 4: Sukyon Köyünün Web Sayfası
[Hit: 445]

· 5: Online İlan Yönetim ve Takip Sistemi
[Hit: 781]

· 6: Solhan.org
[Hit: 1238]

· 7: By Elcewad
[Hit: 631]

· 8: Yazılım-Donanım-Php-Asp-linux
[Hit: 530]

· 9: Omeran.Net
[Hit: 807]

· 10: careerjet.com.tr – Türkiye'deki bütün iş ilanları
[Hit: 839]


En Çok Ziyaret
Edilen Siteler

· 1: Bingolonline.com
[Hit: 2453]

· 2: Solhan'ın İnteraktif Sitesi
[Hit: 2376]

· 3: Murat Köyü
[Hit: 1941]

· 4: Ab-ı Hayat
[Hit: 1930]

· 5: Ş. K. Ersin Ateş İlköğretim Okulu
[Hit: 1757]

· 6: Bingöl Emniyet Müdürlüğü
[Hit: 1685]

· 7: Girvas Web Sitesi
[Hit: 1669]

· 8: Solhan Atatürk İlköğretim Okulu
[Hit: 1610]

· 9: irfanreklam
[Hit: 1551]

· 10: Genç Belediyesi
[Hit: 1526]

Destekleyenler
 Canliradyo.gen.al

NOT: Üyeler ve misafirler tarafından yazılan tüm yorumlar sahiplerine aittir ve sitemiz sorumlu tutulamaz.
Kaymakam'dan Solhan Değerlendirmesi
Tarih: 23.04.2007 Saat: 23:51 Gönderen: Murat-Bayar

Solhan Haberleri
'Bingöl gibi iller idaresi zor ancak yaşam için güzel yerleşim yerleridir’ diyen Solhan Kaymakamı Aksanyar; “İlin kalkınması, ileriye gidebilmesi ve özellikle dengelerin korunması için bölgeye tecrübeli idarecilerin gönderilmesi lazım” dedi.


BingolOnline ve Kent Haber yöneticileri Solhan Kaymakamı Yaşar Aksanyar’ı ziyaret etti. Ziyaretçilerini Öğretmenevi’nde ağırlayan Kaymakam Aksanyar, sohbet havasında gelişen görüşme sırasında yöneltilen soruları da yanıtladı.
Daha genç bir kaymakam olmasına rağmen 13’üncü görev yerinde çalışan Kaymakam Aksanyar, sahip olduğu farklı idarecilik anlayışı ile dikkat çekiyor. İlçeyi, masa arkasından değil, masa önünden idare etmeye çalıştığı görülen Aksanyar, çoğu zaman sabahın erken saatlerinde herhangi bir okulda ya da herhangi bir diğer kamu kuruluşunda olabildiğini söylüyor.
Kimi zaman mesai saatinin başlamasına yakın bir zaman kala ilçe hükümet konağının önünde bir sandalyede oturarak, memurlarının mesaiye riayetlerini bizzat kapıdan kontrol eden Aksanyar, kimi zamanlarda da memurları sabah kahvaltılarında, bazen de öğle yemeklerinde bir araya getiriyor. Aksanyar, bu durumu ise “Amacım motivasyonu arttırmak ve kaynaşmalarını sağlamak” şeklinde yorumluyor.
Ziyaret sırasında en fazla dikkat çeken nokta, bir idareciden samimi bir itirafın gelmesi: “Bölgenin konumu itibariyle tecrübeli idarecilere ihtiyacı var” diyor, Solhan Kaymakamı Yaşar Aksanyar.
“En büyük sorun işsizlik”
Bingöl’ün ciddi bir tanıtım probleminin olduğunu aktaran Aksanyar; “Solhan denilince, Solhan’ı bilmeyenler bir ön yargıyla yaklaşıyorlar: Asayişi bozuk, fakirlik ve ücra bir yer olarak algılanıyor. İlçe, terörden zarar görmüş, nahoş olaylar insanların huzurunu kaçırmış. Bir korku yaratılmış. Ama devlet ve vatandaş el ele vererek bu olayların üstesinden gelmiş. Herkesten şüphelenilmemesi gerektiği anlaşılmış” dedi.
Solhan’da yaklaşık 28 bin yeşil kartlının bulunduğuna dikkat çeken Aksanyar, “Bu da işsizliğin göstergesi. İşsizlik büyük bir sorun” ifadelerini kullandı.
“Solhan Halkı, misafirperver”
Solhan Halkı’nın misafirperver olduğunu söyleyen Aksanyar; “İkna edilebilirlik yönü çok ağır basıyor Solhan Halkı’nın. Medeniyetin en büyük göstergesi de bu olsa gerek. Severseniz, sevilirsiniz. Paylaşırsanız, paylaşılırsınız. Yapıcı olmak gerek. Fitne, fesat doğuracak söylemlerden kaçınılmalı” diye konuştu.
“Asayiş iyi ve problemsiz”
Solhan’da asayiş bozuk iddialarına “Asayiş iyi” şeklinde karşılık veren Aksanyar, bu durumu ise şu sözlerle dile getirdi.
“Asayişe bozuk diyebilmek için insanların evinden çıkarken tedirgin olması gerekir. Esnafın da müşterilerini kontrol etmek için bir adam tutması gerekir. Çok şükür ilçemizde böyle şeyler yok.  Solhan’ın 10 yıllık asayiş verilerine (emniyet birimleri sahasında) bakıldığında 10 yılda toplam 788 olay meydan gelmiş. Bunlardan sadece 52 olayın fail ya da failleri yakalanamamış. Yani 10 yılda faili yakalanmayan olaylar toplamı yüzde 6,5’ a denk geliyor. Örnek olarak 1997 ve 1999 yılında toplamda 126 olay meydana gelmiş ve hepsinin failleri yakalanmış. Bu göstergeler Solhan’da asayişin durumunu gösteriyor. 10 yılda meydana gelen olayların fail yada faillerinin yüzde 93,5’i yakalanmış. Solhan artık kameralı sistemle izleniyor. Bu kamera sistemi sayesinde hırsızlık olayına karışanların birkaçı suçüstü yakalandı.”
“Eğitim için insanlar köyden kente göç ediyor”
Solhan’daki eğitim durumu hakkında bir takım bilgiler veren Aksanyar;Solhan, öğrenci sayısı en fazla olan ilçe ama eğitimin mantalitesi iyi. Veliler duyarlı. 7 ile 10 trilyon arasında bir para olsa, fiziki olarak Solhan’ın bugün itibariyle eğitimde hiçbir sorunu kalmaz. Hizmet ne kadar yerelden yapılırsa kalite o kadar artar, maliyet de o kadar düşer.  Eğitim için insanlar köyden kente göç ediyor. Eğitim adına sevindirici bir durum. Kaymakamlığa burs için başvuran üniversite öğrenci sayısı 250. Bu da Solhan’ın üniversiteye ne kadar öğrenci gönderdiğinin göstergesidir”
“Hekim konusunda bir sıkıntımız yok”
Solhan’ı her alanda ele alan Aksanyar, sağlık alanındaki değişim ve gereklilikleri de paylaştı. Solhan’a 50 yataklı yeni hastane yapılacağını hatırlatan Aksanyar, mevcut hastaneyi de modern bir sağlık ocağı yapacaklarını ifade etti.
Eski lojmanları yıkacaklarını söyleyen Aksanyar, yasal prosedürü başlattıklarını kaydetti.
Aksanyar;” Mevcut hastanenin çevre düzenlemesini yapacağız. İki tanesi tam donanımlı olmak üzere üç adet ambulansımız var. İki tanesi dâhiliye uzmanı, bir tanesi pediatri uzmanı, bir tanesi de kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olmak üzere toplam dört adet uzman doktorumuz var. Yeterli sayıda da pratisyen hekimiz var. İki adet diş hekimimiz var. Hekim konusunda bir sıkıntımız yok. Sıkıntı, mevcut hastanenin şu anda fiziki olarak yetersiz kalmasından kaynaklanıyor.”
Son olarak Bingöl’ün coğrafi ve kültürel yapısı ile yönetimler hakkındaki görüşlerini aktaran Aksanyar; “Bingöl gibi iller idaresi zor ancak yaşam için güzel yerleşim yerleridir. İlin kalkınması, ileriye gidebilmesi ve dengelerin korunması için bölgeye tecrübeli idarecilerin gönderilmesi lazım” şeklinde konuştu.

bingolonline.com


Bu Haberi Paylaş
 
Google Reklamları

Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Re: Kaymakam'dan Solhan Değerlendirmesi (Puan: 0)
Gönderen: Misafir Tarih: 24.04.2007 Saat: 15:12
sayın kaymakamımızın alışılmışın aksine solhan halkıyla diyalog içerisinde olması (halkla bütünleşmeye çalışması) gerçekten sevindirici ve takdire değer bir yönetim çabasıdır.bunun için sayın kaymakamımıza teşekkür ederiz.yalnız kendisininde belirttiği gibi solhanımızda ünüversiteye küçümsenmiyecek oranda öğrenci gönderiliyor.fakat gönderilip okutulan bu öğrencilerin solhana faydalı olma açısından geri getirilmesi çok zor oluyor nedense.sayın kaymakamımızın bu beyin göçünün önüne geçmek için herhangi bir proje geliştirmesi bizim açımızdan çok sevindirici olacaktır.bunun sadece kaymakamlığın başarabileceği bir proje olmayacağının farkındayız ama yinede kaymakamımızın halkımız arasında bu yönde bir bilinç ve hassaiyet oluşumuna yardımcı olması gerekir diye düşünüyorum.tekrar sayın yaşar AKSANYAR'a iyi niyetli yaklaşımlarından dolayı teşekkür ederim.Re: Kaymakam'dan Solhan Değerlendirmesi (Puan: 0)
Gönderen: Misafir Tarih: 24.04.2007 Saat: 13:25
KAYMAKAMIMIZA GÖSTERMİŞ OLDUĞU İDARECİLİĞİNDEN DOLAYI, TEŞEKKÜR EDERİM. ÖZELLİKLE SORUNLARI BİRİNCİ ELDEN GÖRÜP TAKİP ETMESİ İLÇEMİZ ADINA BİR ŞANS. ÖRNEĞİN İLÇEMİZ İÇİN KÖTÜ BİR BAŞLANGIÇ OLUŞTURAN MASALA DERESİNDEKİ ÇÖPÜLÜK ALANIN İPTAL EDİLMESİ ÇALIŞMALARINDA SABAHIN İLK SAATLERİNDEN GEÇ SAATLERE KADAR ALANDA İŞ ÜZERİNDE DURMASI İDARECİLİK ANLAYIŞININ İLÇEMİZ İÇİN NEDERECE DEĞİŞİKLİK GETİRDİĞİNE KÜÇÜK BİR ÖRNEKTİR. ANCAK İLÇE HALKIMIZIN ÇALIŞAN İNSANLARA DEĞER VERMESİNİ UMMAKLA BERABER; ARAMIZA KATILAN YÖNETİCİLERİMİZEDE SANKİ ODASINDAYMIŞIZ GİBİ GEREKEN SAYGIYI GÖSTERMELİLER. ÇÜNKÜ BİR YANDAN İDARECİLERİMİZİ KOLTUKLARINDAN AYRILMIYORLAR DİYE ELEŞTİRİP, ÖTEKİ TARAFTAN İLÇEMİZLE BU ŞEKİLDE İLGİLENEN İNSANLARA GEREKEN SAYGIYI GÖSTERMEZSEK DEMEKKİ ÖNCEKİ SÖYLEMLERİMİZDE SAMİMİ OLMADIĞIMIZI GÖSTERMİŞ OLURUZ. UMARIM BEKLENTİLERİMİZDE BİR DEĞİŞİK OLMADAN KAYMAKAMIMIZDAN ZAMANI GELDİĞİNDE İYİ BİR ŞEKİLDE AYRILIRIZ VE KENDİSİNİ VALİLİK MAKAMINDA GÖRÜRÜZ. KAYMAMAMIMIZA İLÇEMİZİ SAHİPLENDİĞİNDEN TEŞEKKÜR EDERİM. 
Re: Kaymakam'dan Solhan Değerlendirmesi (Puan: 0)
Gönderen: Misafir Tarih: 24.04.2007 Saat: 13:35
Değerli Kaymakamımıza her alanda başarılar dileriz hangi solhanlıya sorarsan seksanda gelen Hüseyin ÖNAL adında değerli  kaymakam hale halkın aklında sizinde halkın arasına girmeniz ve ilgilenmeniz vatandaş kendine yakın bulup sorunlarını sizinle paylaşma cesaretini buluyor.Re: Kaymakam'dan Solhan Değerlendirmesi (Puan: 0)
Gönderen: Misafir Tarih: 29.04.2007 Saat: 20:18
SAYIN KAYMAKAMIMIZA GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLERİM. MEMLEKETİMİZ İÇİN O GÜZEL DÜŞÜNCELERİ BİZİ ÇOK SEVİDİRİYOR. İLÇEMİZİN KALKINMASI ELBETTE BU DÜŞÜNCELER DOĞRULTUSUNDA OLACAKTIR.SİZE VE GÖREV ARKADAŞLARINIZA EN İÇTEN DİLEKLERİMİ SUNARIM. İLÇEMİZ SİZLER VAR LDUKÇA HER ZAMAN DİMDİK AYAKTA OLACAKTIR.
Re: Kaymakam'dan Solhan Değerlendirmesi (Puan: 1)
Gönderen: ariyel Tarih: 06.05.2007 Saat: 22:22
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
LÜTFEN İNSANIMIZIN HAKKETTİKLERİNİ VERMEYE ÇALIŞIN ACİLEN NE SUÇU VAR O İNSANLARIN İLÇEMİZ TAM BİR KÖY GÖRÜNÜMÜNDE GEREKLİ ÇALIŞMALAR NEDEN YAPILMIYOR İLÇEMİZİN ÇOK İYİ BİR KONUMU VAR BU NEDEN DEĞERLENDİRİLMİYOR LÜTFEN GEREKENLERİ YAPINIZ SAYGILARIMLA


Haberler

 
Bilgi Bankası
İnteraktif Bölümler İslam Köşesi

 
Hesabınız
 Solhan Haberleri:Bingöl Hakkında Telefon Rehberi:Haber Gönder Haber Arşivi Kur'an-ı Kerim:Üyelik Ol
 Bingöl Haberleri:Köylerimiz Hakkında Ziyaretçi Defteri:Köşe Yazıları TV-Radyo Hadis Alemi:Üye Girişi
 Köy Haberleri:Yüzenada Hakkında Mezunlar Sayfası:Müzik Kutusu Video
Siyer-i Nebi:Şifremi Unuttum
     Şiir Evi Hikayeler İslam Tarihi:Özel Mesajlarım
 

  

 

  

 

 

  

 


© 2006-2012 Tüm Hakları Saklıdır. Solhan.Net |
Bu sitede kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içerikler ancak Solhan.Net kaynak gösterilmek suretiyle kullanılabilir.
Websitemiz PHP-Nuke © 2005 Kodlarına Sahiptir.