online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - >> Bingöl Haberleri >> Erdoğan, coşkuyla karşılandı
  Giriş / Yeni Üyelik
:: Ana Sayfa  ::  Foto Galeri  ::  Solhan  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::
Solhan.Net
 Ücretsiz Üye Olun
 Favorilere Ekleyin
Ana Menü
 Ana Sayfa
 Forumlar
 Foto Galeri
 Videolar
okkucuk.gif Köylerimiz
okkucuk.gif Yüzenada
okkucuk.gif Bingöl Hakkında
null.gif ________________
 İSLAM KÖŞESİ
 Kur'an Alemi
 Hadisler
 Siyer-i Nebi
 Büyüklerimiz
 İslam Tarihi
null.gif ________________
 HİZMETLER
 Haberler
 Haber Ekle
 Şiir Evi
 Programlar
 Linkler
 Anketler
 E-Devlet
okkucuk.gif Zazaca
null.gif ________________
 ÜYELER İÇİN
 Hesabınız
 Özel Mesaj
 Üye Listesi
 Messenger
null.gif ________________
 Solhan.NET
 Bize Ulaşın
 Site Haritası
null.gif ________________
Mezunlar Bölümü


Bu bölümde yer alan eski arkadaşlarınıza ulaşabilir ve kendinizi ekleyerek onların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Tıklayın!
Üye Menüsü
Merhaba Misafir

Henüz üye değilseniz, Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Üye Adı:
Şifre:
Giriş:

Üyelik
Son 5 Üye:
Dec 14, 2017ewisare Dec 14, 2017arehuzi Dec 14, 2017ufucuxu Dec 14, 2017odiburyxu Dec 14, 2017ywijum  Bugün: 6
Dün: 15
Bekleyen Üyeler :179
Toplam: 14412

Şu An Bağlı
Ziyaretçi: 92
Üye: 0
Toplam: 92

İstatistikler
 Bugün   :12803
 Dün      :30692
 Toplam :49162784
İsrail'i Boykot Et
Reklam
Kimler Sitedeydi?
ewisare: 28 dakika önce
arehuzi: 1 saat, 15 dakika önce
ufucuxu: 1 saat, 43 dakika önce
susier50: 2 saat, 55 dakika önce
odiburyxu: 6 saat, 16 dakika önce
ywijum: 6 saat, 34 dakika önce
ahyky: 7 saat, 37 dakika önce
ohugajuz: 9 saat, 38 dakika önce
ynovihu: 9 saat, 48 dakika önce
ebahegavu: 10 saat, 33 dakika önce

Uzaydan Solhan
Büyük resim için tıklayın.
Uzaydan Solhan
Ayrıntılı görmek için resme tıklayın!

Sözlük


16 Dilde Çeviri

Link İstatistik
Toplam Link: 72
Toplam Kategori: 7
Toplam Ziyaret: 64509

Yeni Eklenen
Siteler

· 1: SOLHAN EĞİTİM DERNEĞİ
[Hit: 494]

· 2: www.cevatkose.com.tr
[Hit: 420]

· 3: Netfaresi.org
[Hit: 643]

· 4: Sukyon Köyünün Web Sayfası
[Hit: 445]

· 5: Online İlan Yönetim ve Takip Sistemi
[Hit: 781]

· 6: Solhan.org
[Hit: 1238]

· 7: By Elcewad
[Hit: 631]

· 8: Yazılım-Donanım-Php-Asp-linux
[Hit: 530]

· 9: Omeran.Net
[Hit: 807]

· 10: careerjet.com.tr – Türkiye'deki bütün iş ilanları
[Hit: 839]


En Çok Ziyaret
Edilen Siteler

· 1: Bingolonline.com
[Hit: 2453]

· 2: Solhan'ın İnteraktif Sitesi
[Hit: 2376]

· 3: Murat Köyü
[Hit: 1941]

· 4: Ab-ı Hayat
[Hit: 1930]

· 5: Ş. K. Ersin Ateş İlköğretim Okulu
[Hit: 1757]

· 6: Bingöl Emniyet Müdürlüğü
[Hit: 1685]

· 7: Girvas Web Sitesi
[Hit: 1669]

· 8: Solhan Atatürk İlköğretim Okulu
[Hit: 1610]

· 9: irfanreklam
[Hit: 1551]

· 10: Genç Belediyesi
[Hit: 1526]

Destekleyenler
 Canliradyo.gen.al

NOT: Üyeler ve misafirler tarafından yazılan tüm yorumlar sahiplerine aittir ve sitemiz sorumlu tutulamaz.
Erdoğan, coşkuyla karşılandı
Tarih: 18.06.2007 Saat: 22:00 Gönderen: Murat-Bayar

Bingöl Haberleri
Seçim startını Siirt'ten veren AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ikinci mitingini Bingöl'de yaptı.


MİTİNGDE konuşan Erdoğan: "Bingöl Üniversitesi kuruldu. Bingöl'e 2008'de doğalgaz gelecek. Et ve Balık Kurumu'nu özelleştirmedik. İktidarımız döneminde Bingöl'de SSK'lı vatandaş sayısı 7 bine çıktı. Uzman hekim sayısını 71'e çıkardık. Bingöl'e Sosyal ve Yardımlaşma Fonu'na 20, KÖY-DES için 60 trilyon gönderdik. Bingöl'e 10 bin konut yaptık."
Seçim startını Siirt'ten veren AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ikinci mitingini Bingöl'de yaptı. PTT Kavşağı'nda yapılan ve çok sayıda vatandaşın katıldığı mitinge gelenlerin üstü arandıktan sonra Genç, Hastane ve Eğitim caddelerine alındı.
Havaalanı yapılacak
Erdoğan gelmeden önce milletvekili adayları Cevdet Yılmaz, Yusuf Coşkun ve Kazım Ataoğlu halka seslendi. Adaylar Bingöl'ü daha iyi noktalara getirmek için çabaladıklarını dile getirdiler.
ANIK VE GÜLER
KARŞILAMADI
Başbakan Erdoğan, Ankara'dan Muş'a uçakla, Muş'tan Bingöl'e helikopterle geldi. Şehir Stadyumu'na inen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Ankara Sanayi Odası Başkanı ve Ankara 1.Bölge Milletvekili adayı Zafer Çağlayan da geldi. Erdoğan'ı Vali Vehbi Avuç, Milletvekili Feyzi Berdibek, milletvekili adayları Cevdet Yılmaz, Yusuf Coşkun ve Kazım Ataoğlu, Belediye Başkanı Hacı Ketenalp ve bazı kurum amirleri karşıladı. Karşılayanlar arasında milletvekili Mahfuz Güler ve Abdurrahman Anık'ın olmaması dikkatlerden kaçmadı. Şehir Stadyumu'ndan seçim otobüsüyle miting alanına hareket eden Erdoğan, stad çıkışında sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlara el salladı ve otobüsü durdurarak çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.
NE OLDU DA ŞİMŞEKLER ÇAKTI
Başbakan Erdoğan ve beraberindeki yol arkadaşları ile birlikte PTT Kavşağı'na gelerek sıcağa rağmen toplanan yaklaşık 20 bin kişiyi selamladı. Başbakan Erdoğan ve Gül halka birlikte karanfil attılar. Vatandaşların büyük coşkusu eşliğinde ilk konuşmayı yapan Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, 4,5 yıldır gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi. "Ucuz siyaset yapmadık ama birden bire ne oldu da berrak gökyüzünde şimşekler çaktı" diyen Gül, vatandaşların "vur vur inlesin, CHP dinlesin" sözleri üzerine Gül, "Onlar da bu havayı hissettikleri, bildikleri için 'milletten nasıl kaçarız' diye gece gündüz düşünüyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar milletten kaçmanın sonu yok. Herkes eninde sonunda milletin huzuruna gelecek ve milletin karşısında hesap verecek" diye konuştu.
MECLİS KİLİTLENDİ
Gönüllerinin süreci tamamladıktan sonra seçime gitmek istediğini ancak meclisin kilitlenmesi nedeniyle erken seçim kararı almak zorunda kaldıklarını söyledi. Meydanlarda sadece icraatları konuşmak istediklerini ancak cumhurbaşkanlığı sürecinde yaşanan sıkıntıları anlatmak zorunda olduğunu ifade etti. Gül, "Cumhurbaşkanlığı seçimi mecliste kilitlenince huzurunuza erken çıkmaya karar verdik. Türkiye artık 10-20 yıl önceki Türkiye değil. Olup bitenleri televizyonda maç takip eder gibi takip ettiniz. 1980'den beri bütün cumhurbaşkanlarının aldığı oydan daha fazlasını birinci turda alacağız ama olup bitenleri biliyorsunuz. Bunun için bu coşkuyu gösteriyorsunuz. Onun için karşımıza çıkmaktan da korku-yorlar. Ama mademki milletin temsilcilerine cumhurbaşkanını seçtirmek istemiyorsunuz, milletin kendisi seçsin" diye konuştu.
YUH DEMEYİN!
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Anayasa değişikliğini referanduma götürdüğünü hatırlatan Gül, alanda bulunanların Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e ''Yuh'' demeleri üzerine şöyle konuştu: "Yuh demeyin ama olayları dikkatle takip edin. Bugünkü Türkiye çok daha demokratik, daha açık ve insanların hak ve hukukunu sonuna kadar takip ettiği bir ülke. Size sorulacak. Ne sorulacak? Size diyecekler, 'Arkadaş cumhurbaşkanını sen seçmek istiyor musun, istemi-yor musun?' İnanın ki, bunları konuşmaktan çok üzülüyorum. Bunların hiçbiri Türkiye'ye yakışmıyor. Bu ayak oyunlarının hepsinin farkındasınız."
ÜNİVERSİTE, DOĞALGAZ, HAVAALANI
Daha sonra halka seslenen Başbakan Recep Tayip Erdoğan, ülkeyi kaosa götürmek isteyenlere, halkın 22 Temmuz'da en güzel cevabı vereceğini söyledi. Başbakan Erdoğan konuşmasında, Bingöl'e beşinci kez geldiğini ve her gelişinde boş gelmediğini, yapılanları anlatmaya geldiğini ifade etti. Verdikleri sözleri bir bir yerine getirdiklerine vurgulayan Erdoğan, "3 Kasım seçimleri öncesinde Bingöl'e üniversite sözü verdik, sözümüzü yerine getirdik. Bingöl Üniversitesi kuruldu. 2008'de Bingöl'e doğalgaz gelecek. Bunun da ihalesi tamam. Bingöl Et ve Balık Kurumu'nu özelleştirmedik. 4 bin 130 olan SSK'lı vatandaş sayısı Bingöl'de iktidarımız döneminde 7 bine çıktı.
Bingöl'e 80 trilyon gönderdik
35 uzman hekim sayısını 71'e çıkardık. Bingöl Sosyal ve Yardımlaşma Fonu'na 20 trilyon gönderdik. Bu paraları fakir vatandaşlarımıza dağıttık. KÖY-DES projeleri kapsamında Bingöl'e 60 trilyon para gönderdik. Bu yılın sonuna kadar suyu ve yolu olmayan köy kalmayacak" dedi. Bingöl Havaalanı inşaatının sürdürüleceğini de belirten Erdoğan, duble yol çalışmalarının son hızla devam edeceğini söyledi. Erdoğan, konuşmasında "2 bin 500'ü toplu konut olmak üzere, toplamda Bingöl'e 10 bin konut yaptık, Bingöl'ü adeta yeniden inşaa ve imar ettik. Eğitimde ve sağlıkta devrim yaptık" dedi.
YETER KARAR MİLLETİNDİR
'Yeter söz milletindir' kavramını 1950-1960'lı yıllarda daha da açtıklarını ve bunu 'Yeter karar milletindir' anlayışına kavuşturduklarını kaydeden Erdoğan, bunun da 22 Temmuz'da halkın göstereceğine inandıklarını ifade etti. Silahla, tekmeyle, tokatla, kavgayla işimiz yok diyen Erdoğan, "biz, planla, projeyle, icraatla ve düşünceyle geldik, bunları devam ettireceğiz" dedi.
MİLLETTEN KAÇIYORLAR
Miting konuşmasında cumhurbaşkanlığı seçim sürecine de değinen Erdoğan, "parlamentodan kaçtılar, cumhurdan kaçmaya çalışıyorlar, Anayasa Mahkemesi'ne gidiyorlar. Sandıktan kaçıyorlar, bunlar halka nasıl gidecek, halka gidemezler, bunlarla nasıl hizmet olur?" diyerek üstü kapalı bir şekilde CHP'yi eleştirdi. Etnik milliyetçilik yapanlara, bölgesel milliyetçilik yapanlara, dinsel milliyetçilik yapanlara yuh olsun diyen Erdoğan, "tek millet, tek bayrak, tek devlet olacağız" dedi.
BAKAN SAYISI AZALTILDI
Mitinge katılan vatandaşların, "Artık Bingöl'e bakan istiyoruz" şeklindeki istekleri karşısında Erdoğan, "Bakan enflasyonunu kaldırdık. Bir ilden bakan çıkması, o ilin ihya olması demek değildir. 81 ile nasıl bakanlık verelim. Tayip Erdoğan size yetmiyor mu, bakan istiyorsunuz, başbakan olarak beş kez Bingöl'e geldim, gelmeye devam edeceğim" diye cevap verdi.
CHP SEÇKİNCİLERİN TEMSİLCİSİ
CHP'nin halkın değil seçkincilerin temsilcisi olduğunu savunan Erdoğan, "Şimdi sandık geliyor, birileri de sandıktan kaçıyor, kaçan kim?" diyen Erdoğan, partililerin, "CHP" diye bağırmaları üzerine, "Bunlar sandığa, halka gidemezler" dedi ve şöyle konuştu: "Adı cumhuriyet ama cumhurdan uzak. Cumhurdan kaçıyor. Halkla işini halledemediği için bakıyorsunuz ikide bir Anayasa Mahkemesi'ne gidiyor. E kardeşim, gel buraya. Parlamentoya gelmezler, kaçarlar. Hadi gidelim millete, gitmez kaçarlar. Bunlarla bu ülkede hizmet olur mu?"
BANA HAKARET ETTİLER
Cumhurbaşkanı adayı olduğunu söylememesine rağmen saygı kurallarının dışına çıkarak kendisine hakaret edildiğini belirten Başbakan Erdoğan, "Ülke gerilmesin diye bunlara katlandım. Biz milletimizin dilini biliyorduk, tanıyorduk, ama onlar tanımıyor bilmiyordu. Çünkü onlar milletimizin diliyle konuşmaya alışmamışlardı. CHP seçkincilerin temsilcisiydi, halkın değil. İşte şimdi bunun hesabını 22 Temmuz'da halkım onlara da soracak."
SİLAHLA İŞİMİZ YOK
Erdoğan, "Bizim için, 'bunlar Doğu, Güneydoğu'ya hiçbir şey yapmadı' dediler. Elinize dilinize dursun. Bunlar Doğu'nun, Güneydoğu'nun yolunu bilmez, bunlar sadece bu işin lafını yaparlar. Bizim silahla, tekmeyle, tokatla işimiz yok; biz düşünceyle, fikirle, icraatla, plan ve projeyle geliyoruz. Ülkemizde etnik milliyetçilik, bölgesel milliyetçilik, dinsel milliyetçilik yapanlara katılmıyoruz, onlara yuh olsun diyoruz. Evelallah tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet olacağız. Derdimiz bu" dedi.
BİNGÖLSPOR FORMASI HEDİYE EDİLDİ
Erdoğan, konuşmasının bitiminde milletvekili adaylarını halka tanıttı. Bingöl Belediyespor Kulüp Başkanı Şeref Varolgüneş, başbakan Erdoğan'a 12 numaralı Bingölspor forması ve kaşkolu hediye etti. Mitingin bitmesinin ardından Erdoğan, Vali Vehbi Avuç'u makamında ziyaret etti. Valilikte yemek yiyen Erdoğan, daha sonra Kültür Merkezi'nin açılışını yapmak üzere seçim otobüsüne bindi. Erdoğan, zaman zaman otobüsü durdurarak çocuklara çeşitli hediyeler verdi.
200 BİN ÖĞRETMEN İŞSİZ
Erdoğan'ın konuşması sırasında bir grup, '200 bin öğretmen işsiz' pankartı açtı. Erdoğan'a seslerini duyurmaya çalışan grubun pankartı polislerce hemen toplandı. Erdoğan, hükümetleri döneminde milli eğitime gelen kadronun yüzde 50'sini öğretmenlere ayırdıklarını söyledi.
BAYILANLAR OLDU
Mitingde 38 dereceye varan sıcakta Erdoğan'ı bekleyenler arasındaki çok sayıda kadın baygınlık geçirdi. Baygınlık geçirenler polisler tarafından kucakta ambulanslara taşındı. İzdihamda ön taraftaki güvenlik bariyerlerini tutmak için güvenlik güçleri zor anlar yaşarken, korkan çocuklar ağladı.
ÇOCUKLARLA İLGİLENDİ
Kültür Merkezi açılışı öncesi Erdoğan, sevgi gösterisinde bulunan vatandaşların yanına giderek çocuklarla ilgilendi. Gül ile birlikte çocukları kucağına alan Başbakan Erdoğan, vatandaşlarla sohbet edip sıkıntılarını dinledi.
15 YIL SONRA BİZE
NASİP OLDU
Kültür Merkezi'nin açılışını yapan Erdoğan, yarım bırakılan projeleri tamamladıklarını belirterek, "Biz şimdi bunları teker teker tamamlıyor ve hizmete sokuyoruz. Ne yazık ki 15 yıl önce temeli atılan Bingöl Kültür Merkezi'nin açılışını yapıyoruz. Bu açılışta bize nasip oldu. Birçok yerin temeli atıldı ve öyle kaldı. Bunlardan bir tanesi de bu kültür merkezidir" dedi.
HAYIRLI OLSUN
Kültür merkezinin tüm Bingöl halkı ve gençlere hayırlı olmasını dileyen Başbakan Erdoğan, bu duygu ve düşünceler ve duayla kurdeleyi kestiğini söyledi. Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker ve Vali Vehbi Avuç'la birlikte kesilen kurdelenin ardından binayı gezen Erdoğan, daha sonra helikopterle Muş'a gitti.

Bingöl Gazetesi


Bu Haberi Paylaş
 
Google Reklamları

Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Re: Erdoğan, coşkuyla karşılandı (Puan: 1)
Gönderen: mihar Tarih: 19.06.2007 Saat: 14:52
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
guzel olmus iyi ama  gorelim bingole ne yapacak . uc milletvekili almisti  gecmis donemde bingolden. fazla kayda deyer birsey yapilmamisti bunu kendileride biliyorlar . bu secimde zor olur birini dtp alir herhalde ikisinide akp alir oyle gosteriyor bakalim. eyer bir surpiriz olmasa. turkiyede hukumetlerin  kurd bolgelerine  ilgisi azdir.  buna  halkimizin vekil  secmede yetmezliklerinide eklersen  bu tablo cikar . birde vekilleri evet halk seciyor ama liderler tayin ediyor. buda bir gercek boyle olunca vekiller halka karsi deyil lidere karsi bir sorumluluk tasir . buna vekilin kendisi  icin calisdigini eklerseniz  halka kim calisir  zaten yillardir kurdler uvey evlat mamelesi gormekte.  bende diyorumki haydi turkiye  haydi hukumetler diyemiyoruz  cunku derin devlet engeldir , kurdlerin bolgesine yatirimin  yapilmasina, umarim turkiyenin icinde bulundugu durumdan cikacak ve  demokrasiye geciste gayret gosterererek dunya devletleri icinde  yerini alacak beklentiler bu saygilarimla.Re: Erdoğan, coşkuyla karşılandı (Puan: 0)
Gönderen: Misafir Tarih: 22.06.2007 Saat: 11:18
gülay seni seviyorum
Re: Erdoğan, coşkuyla karşılandı (Puan: 1)
Gönderen: zazaapo Tarih: 22.06.2007 Saat: 19:47
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
HELAL BE SANA KİMNEDERSE DESİN SEN HEPSİNDEN İYİSİN VALA SEVİLİYORSUN İŞTE YÜRÜBE KİMTUTAR SENİİİİ ERDOGANRe: Erdoğan, coşkuyla karşılandı (Puan: 1)
Gönderen: mahfuz_demir Tarih: 20.06.2007 Saat: 21:18
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
SAYGIDEGER ERDOGAN  ILE CUMLELEREIME BASLAMAK ISTIYORUM VE BEKLEDIGIMIZ AN  GELDI VE GECTI İŞTE ERDOGAN SOLHANDA MÜJDELER OLSUN  BINGOL KARNAVAL YERINE DONDU HELAL OLSUN HEMSERILERIM SIZLERE SAYIN ERDOGANI YALNIZ BIRAKMADIGINIZ ICIN GERCEKTEN HEPINIZE SONSUZ TESEKKUR EDERIM KENDI ADIMA

BEN MAHFUZ  BINGOLUN EN IYI ILCESIN DEN  YANI SOLHAN   DAN EYVALLAH


Haberler

 
Bilgi Bankası
İnteraktif Bölümler İslam Köşesi

 
Hesabınız
 Solhan Haberleri:Bingöl Hakkında Telefon Rehberi:Haber Gönder Haber Arşivi Kur'an-ı Kerim:Üyelik Ol
 Bingöl Haberleri:Köylerimiz Hakkında Ziyaretçi Defteri:Köşe Yazıları TV-Radyo Hadis Alemi:Üye Girişi
 Köy Haberleri:Yüzenada Hakkında Mezunlar Sayfası:Müzik Kutusu Video
Siyer-i Nebi:Şifremi Unuttum
     Şiir Evi Hikayeler İslam Tarihi:Özel Mesajlarım
 

  

 

  

 

 

  

 


© 2006-2012 Tüm Hakları Saklıdır. Solhan.Net |
Bu sitede kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içerikler ancak Solhan.Net kaynak gösterilmek suretiyle kullanılabilir.
Websitemiz PHP-Nuke © 2005 Kodlarına Sahiptir.