online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - >> Bingöl Haberleri >> AK Parti Bingöl'de ''Çalbay'la Devam''
  Giriş / Yeni Üyelik
:: Ana Sayfa  ::  Foto Galeri  ::  Solhan  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::
Solhan.Net
 Ücretsiz Üye Olun
 Favorilere Ekleyin
Ana Menü
 Ana Sayfa
 Forumlar
 Foto Galeri
 Videolar
okkucuk.gif Köylerimiz
okkucuk.gif Yüzenada
okkucuk.gif Bingöl Hakkında
null.gif ________________
 İSLAM KÖŞESİ
 Kur'an Alemi
 Hadisler
 Siyer-i Nebi
 Büyüklerimiz
 İslam Tarihi
null.gif ________________
 HİZMETLER
 Haberler
 Haber Ekle
 Şiir Evi
 Programlar
 Linkler
 Anketler
 E-Devlet
okkucuk.gif Zazaca
null.gif ________________
 ÜYELER İÇİN
 Hesabınız
 Özel Mesaj
 Üye Listesi
 Messenger
null.gif ________________
 Solhan.NET
 Bize Ulaşın
 Site Haritası
null.gif ________________
Mezunlar Bölümü


Bu bölümde yer alan eski arkadaşlarınıza ulaşabilir ve kendinizi ekleyerek onların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Tıklayın!
Üye Menüsü
Merhaba Misafir

Henüz üye değilseniz, Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Üye Adı:
Şifre:
Giriş:

Üyelik
Son 5 Üye:
Nov 24, 2017ipimic Nov 23, 2017yxedyhumo Nov 23, 2017enelupuc Nov 23, 2017azytapu Nov 23, 2017opora  Bugün: 1
Dün: 25
Bekleyen Üyeler :203
Toplam: 14000

Şu An Bağlı
Ziyaretçi: 103
Üye: 1
Toplam: 104

Kayıtlı Üyeler

İstatistikler
 Bugün   :2021
 Dün      :46368
 Toplam :48263452
İsrail'i Boykot Et
Reklam
Kimler Sitedeydi?
ipimic: 6 dakika önce
yxedyhumo: 1 saat, 6 dakika önce
enelupuc: 5 saat, 32 dakika önce
azytapu: 9 saat, 56 dakika önce
opora: 9 saat, 58 dakika önce
umekedem: 10 saat, 11 dakika önce
avehesin: 10 saat, 13 dakika önce
oxulug: 10 saat, 34 dakika önce
ulohasis: 10 saat, 36 dakika önce
emorud: 11 saat, 22 dakika önce

Uzaydan Solhan
Büyük resim için tıklayın.
Uzaydan Solhan
Ayrıntılı görmek için resme tıklayın!

Sözlük


16 Dilde Çeviri

Link İstatistik
Toplam Link: 72
Toplam Kategori: 7
Toplam Ziyaret: 64375

Yeni Eklenen
Siteler

· 1: SOLHAN EĞİTİM DERNEĞİ
[Hit: 492]

· 2: www.cevatkose.com.tr
[Hit: 418]

· 3: Netfaresi.org
[Hit: 639]

· 4: Sukyon Köyünün Web Sayfası
[Hit: 441]

· 5: Online İlan Yönetim ve Takip Sistemi
[Hit: 778]

· 6: Solhan.org
[Hit: 1235]

· 7: By Elcewad
[Hit: 630]

· 8: Yazılım-Donanım-Php-Asp-linux
[Hit: 529]

· 9: Omeran.Net
[Hit: 804]

· 10: careerjet.com.tr – Türkiye'deki bütün iş ilanları
[Hit: 837]


En Çok Ziyaret
Edilen Siteler

· 1: Bingolonline.com
[Hit: 2450]

· 2: Solhan'ın İnteraktif Sitesi
[Hit: 2373]

· 3: Murat Köyü
[Hit: 1936]

· 4: Ab-ı Hayat
[Hit: 1926]

· 5: Ş. K. Ersin Ateş İlköğretim Okulu
[Hit: 1755]

· 6: Bingöl Emniyet Müdürlüğü
[Hit: 1679]

· 7: Girvas Web Sitesi
[Hit: 1667]

· 8: Solhan Atatürk İlköğretim Okulu
[Hit: 1608]

· 9: irfanreklam
[Hit: 1549]

· 10: Genç Belediyesi
[Hit: 1525]

Destekleyenler
 Canliradyo.gen.al

NOT: Üyeler ve misafirler tarafından yazılan tüm yorumlar sahiplerine aittir ve sitemiz sorumlu tutulamaz.
AK Parti Bingöl'de ''Çalbay'la Devam''
Tarih: 08.05.2012 Saat: 23:41 Gönderen: Editor

Bingöl Haberleri AK Parti Bingöl İl Teşkilatı 4. Olağan Kongresinde, tek listeyle gidilen seçimde mevcut başkan Cevdet Çalbay, yeniden il başkanı seçildi.

AK Parti Bingöl İl Teşkilatı 4. Olağan Kongresi yapıldı. Yeni Spor Salonunda Pazar günü saat 11.00’da başlayan kongreye Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, AK Parti teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş, AK Parti Bingöl eski milletvekilleri Feyzi Berdibek, Yusuf Coşkun, Kazım Ataoğlu ve Mahfuz Güler, MHP, BBP ve HAS Parti il başkanları ile partililer katıldı.

Kongrede konuşan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye’nin AK Parti ile büyük bir değişim yaşadığını söyledi.

Bakan Yılmaz, “Bugün Türkiye, karanlık dönemlerden bugünlere geldiyse bu AK Parti ile oldu. Milletimizin desteği ile oldu. AK Parti değişimin ve dönüşümün partisidir. AK Parti bu değişim ve dönüşümü icraatlarıyla ortaya koymuştur” dedi.

“DARBELERDEN HESAP SORMAMIZ LAZIM”

Yapılan darbelerin Türkiye’ye çok şey kaybettirdiğini ifade eden Bakan Yılmaz, darbe günlerinin artık geride kaldığını söyledi.

Bakan Yılmaz, şöyle devam etti: “90’lı yıllar Türkiye için kayıp yılları oldu. Bütçemizin büyük bir kısmı faizlere gitti. Yaylalarımızın yasak olduğu dönemleri yaşamadık mı? İşkencelerin olduğu, faili meçhul cinayetlerin olduğu dönemleri yaşamadık mı bu ülkede. Bugün çok şükür Türkiye, demokrasi anlamında çok farklı bir yerde. Artık vesayetin demokrasi sistemi yok. Artık milli iradenin üstünde bir güç tanımıyoruz. 1960’ta darbe oldu, 70’te müdahale oldu, 80’de darbe oldu, 97’de 28 Şubat’ı yaşadık. Yapılan her darbe milletin iradesine yapılmıştır. Yapılan her darbe milletin değerlerine yapılmıştır. Yapılan her darbe kalkınmamıza yapılmış bir darbedir. Yapılan her darbe, Türkiye’nin uluslararası itibarına yapılmış bir darbedir. Çok şükür o darbe günleri geride kaldı. Çok şükür Türkiye, darbelerden, eksik demokrasilerden kurtuldu. Artık bir daha geri gelmemek üzere bu sayfaları kapattık. Aynı zamanda yapılan darbeler Türk Silahlı Kuvvetlerinde de karşı yapılmıştır. Onun prestijine, onun itibarına karşı da yapılmıştır. Bunu da çok iyi ayırt etmemiz lazım. Ordumuz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz göz bebeğimizdir. Ama darbecileri ayırt etmemiz lazım. Bu millete darbe yapanlara hesap sormamız lazım. Siyaseten de, ahlaken de, hukuken de hesap sormamız lazım.”

“SUKAP’LA BELEDİYELERİN ALTYAPI PROBLEMLERİ ÇÖZÜLECEK”

Hükümetleri tarafından Bingöl’de yapılan çalışmalara da değinen Bakan Yılmaz, “Bingöl’ün tapu sorunu 2-B kapsamında çözüldü. Bingöl’de daha önce afet kapsamında yapılan yerleşim yerleri için 19 milyon lira gönderdik. İnşallah 2012’de geçmişten kalan birçok problem çözülmüş olur. SUKAP kapsamında yerel yönetimlere destek oluyoruz. Bunun koordinasyonunu Kalkınma Bakanlığı olarak biz yapıyoruz. Bu program ile inşallah belediyelerimizin altyapı problemlerini gidereceğiz. Bundan ilk yararlanan belediye de Bingöl Belediyesi oldu” dedi.

“TOKİ 612 KONUT YAPACAK”

Bakan Yılmaz, bugüne kadar 3 bin 501 konut yaptığını belirterek, alt gelir grupları için 612 konut yapılması kararının alındığını ifade etti.

Bakan Yılmaz, şunları söyledi: “TOKİ bir karar verdi. İçmeler mevkiinde biliyorsunuz konutlar yapıldı. TOKİ bugüne kadar 3 bin 501 konut yaptı. Alt gelir grupları için 612 konut kararı da alındı. Bunlar da Bingöl’ümüze hayırlı olsun. Bu konutlar da içmeler mevkiinde yapılacak.”

“ASKERİ ALAN TİCARET MERKEZİNE DÖNÜŞECEK”

Bingöl’deki askeri alanların şehrin önünü kapattı. Bazı yerlerde mahalle içlerine kadar girmiş durumda. Bu konuda da hızlı yürüdük. Valimiz, paşalarımız, belediye başkanımızla hep beraber bir çalışma yürüttük. Bu çalışma sonucunda 42 dönümlük askeri alan belediyeye devrediliyor. Bu da hayırlı uğurlu olsun. Bu alanda inşallah güzel bir ticaret merkezi kurulacak.

“KUR’AN-I KERİM İLK DEFA EĞİTİM SİSTEMİNDE”

Kongrede konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Nebati, 2002’den önceki iktidarlar ile AK Parti’yi kıyasladı.

Nebati, “Bir tarafta başörtülü olduğu için üniversiteye gidemeyenler, bir tarafta üniversitelerin sayısını ikiye katlayan bir iktidar var. Bir tarafta ayrımcılık yapan, ötekileştiren, kendisi dışında hiçbir anlayışı kabul etmeyen bir zihniyet, öbür tarafta halkı kucaklayan bir anlayış var. Bir tarafta eğitim öğretimden yoksun bırakılanlar, bir tarafta sadece kendi ideolojilerini dayatanlar, öbür tarafta Cumhuriyet döneminde ilk defa 4+4+4 sistemi ile Kur’an-ı Kerim’i, peygamber efendimizin hayatını eğitim sistemine koyan bir anlayış var” diyerek, AK Parti’nin diğer iktidarlardan farkını anlattı.

TAŞ: ALNI AK BİR ÜLKE HALİNE GELDİ

AK Parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş da, geçmiş ile bugünü kıyasladı.

Taş, konuşmasında şunları söyledi: “AK Pati hükümetinden önce, ülkemiz her alanda hissedilen, 28 Şubat’ın baskıcı ve despot anlayışıyla perişan haldeydi, iki ekonomik kriz yaşanmış, iflas etmiş bir ekonomi devralmıştık. Hortumlamalarla batırılmış bir bankacılık sistemi vardı. Bürokratik ve askeri vesayet altında talimatlarla yönetilen siyasal iktidarlar dönemi vardı. Üniversitede görev yapmış bir öğretim üyesi olarak söylüyorum, çağdışı ideolojik bir anlayışa mahkûm edilmiş, baskı ve yasakların gölgesinde bir eğitim sistemi vardı. Yürütülen yanlış dış politikalarla, uluslararası arenada saygınlığı ve etkinliği kalmamış itibarsız bir Türkiye vardı. Kendilerini millet egemenliğinin üstünde sayan, hükümetler kurup, kamuoyu oluşturup hükümetler düşüren, karşılığını rant olarak elde etmeye alışmış dev medya kuruluşları vardı. AK Parti ile önce demokrasi dedik. Demokrasimizin üzerindeki bütün vesayetleri bir bir ortadan kaldırdık. Millet ve devlet el ele dedik, milletimizle devletimiz arasındaki buzları erittik. Darbeciler ve darbe meraklıları artık millete hesap veriyor. Dokunulmaz sanılanlara dokunuluyor. Ulaşılamaz sanılanlara ulaşılıyor. Millet iradesi üzerinde hiç bir güç olmadığını artık vesayetçilerde anladılar. Türkiye artık kendine güvenmeyen, bırakın bölgesinde inisiyatif almayı, kendi içindeki gelişmelerde bile dışarıdan icazet bekleyenlerin ülkesi değildir. Türkiye bölgesinde merkez ülkedir ve bunun gereğini de yapmıştır, yapacaktır, yapmaya devam edecektir. Artık ülkemiz, devletiyle ve milletiyle alnı ak, başı dik bir ülke haline gelmiştir.”

—ESKİ MİLLETVEKİLLERİNİN KONUŞMALARI-

Feyzi Berdibek: “Bingöl’ün geleceği hepimiz için önemlidir. Bize düşen Bingöl’ümüzü en iyi yerlere taşımaktır. Türkiye’nin ve Bingöl’ün geleceği için elimizden ne geliyorsa hep birlikte bunu kardeşçe yapmalıyız.”

Kazım Ataoğlu: “11 yıl önce kurulan ve her seçimde oyunu artırarak yoluna devam eden AK Parti, her 3 kişiden 2 kişinin oyunu alarak bugünlere gelen güçlü bir partidir. Her kongrede birileri gidecek, birileri de gelecek. Önemli olan gelen kişileri kucaklamaktır. Bu kongrede de kırgınlıkların değil, kardeşliğin ön planda olacağı bir kongre olmasını diliyorum.”

Yusuf Coşkun: “AK Parti hizmet siyaseti yapan bir partidir. Bu partide ötekileştirmek, dışlamak yok, tahrik yok, bölücülük yok. AK Parti Türkiye genelinde olduğu gibi Bingöl’de de kardeşlik hukuku kurarak kardeşliği elde etti. Birlik ve beraberlik içinde yaşamayı sağladı.”

Mahfuz Güler: “Zor günlerde yola çıktık. Zor şartlarda AK Parti’yi kurduk. AK Parti 10 yılda Türkiye’de bir devrim yaptı. Cumhuriyet tarihinde yapılanlarla, AK Parti iktidarı döneminde yapılanlara bir bakın. Türkiye 10 yılda uçuşa geçti. Bugünlerin kıymetini bilelim. Türkiye’nin kaderiyle birlikte, Bingöl’ün kaderinin de değiştiğini görüyoruz.”

ÇALBAY: “10 YILDAKİ DEĞİŞİM AÇIKÇA GÖRÜLÜYOR”

Cevdet Çalbay: “2002 yılında kurulan AK Parti, Türkiye’de yaptığı hizmetlerle tarih yazıyor. Yapılan hizmetler, dünya ülkeleri tarafından takdir görüyor. AK Parti hükümeti, hiç kimsenin hayal dahi edemeyeceği hizmetlere imza atmıştır. Eğitimde, sağlıkta, atılım niteliğinde yatırımlar yapıldı. Başbakanımızın bedel ödeyerek Türkiye’yi bu hale getirdiğine hepimiz şahidiz. Başbakanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan liderliğindeki AK Parti kadrolarının 10 yılda yaptıkları hizmetlerle Türkiye’de ve Bingöl’de gelişim ve değişim yaşandığını çok açık bir şekilde görüyoruz.”

ÇALBAY YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Yapılan konuşmanın ardından kongreye geçildi. Mevcut İl Başkanı Cevdet Çalbay konuşma yaptı ancak adaylardan Mahfuz Arslan'a söz hakkı verilmedi. Divan Başkanı Serdar Atalay, "Yönetim kuruluna yazılan kişilerden 29'unun istifa ettiğini belirterek" adaylardan Mahfuz Arslan'ın adaylığının tüzük gereği düştüğünü, seçime giremeyeceğini beyan etti.

Tek listeyle gidilen kongrede mevcut başkan Cevdet Çalbay, 638 delegeden 440’ının oyunu alarak ikinci kez AK Parti İl Başkanlığı görevine seçildi.


BİNGÖL MEDYA

Bu Haberi Paylaş
 
Google Reklamları

Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
Haberler

 
Bilgi Bankası
İnteraktif Bölümler İslam Köşesi

 
Hesabınız
 Solhan Haberleri:Bingöl Hakkında Telefon Rehberi:Haber Gönder Haber Arşivi Kur'an-ı Kerim:Üyelik Ol
 Bingöl Haberleri:Köylerimiz Hakkında Ziyaretçi Defteri:Köşe Yazıları TV-Radyo Hadis Alemi:Üye Girişi
 Köy Haberleri:Yüzenada Hakkında Mezunlar Sayfası:Müzik Kutusu Video
Siyer-i Nebi:Şifremi Unuttum
     Şiir Evi Hikayeler İslam Tarihi:Özel Mesajlarım
 

  

 

  

 

 

  

 


© 2006-2012 Tüm Hakları Saklıdır. Solhan.Net |
Bu sitede kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içerikler ancak Solhan.Net kaynak gösterilmek suretiyle kullanılabilir.
Websitemiz PHP-Nuke © 2005 Kodlarına Sahiptir.