online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - >> Bingöl Haberleri >> Tavz Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu
  Giriş / Yeni Üyelik
:: Ana Sayfa  ::  Foto Galeri  ::  Solhan  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::
Solhan.Net
 Ücretsiz Üye Olun
 Favorilere Ekleyin
Ana Menü
 Ana Sayfa
 Forumlar
 Foto Galeri
 Videolar
okkucuk.gif Köylerimiz
okkucuk.gif Yüzenada
okkucuk.gif Bingöl Hakkında
null.gif ________________
 İSLAM KÖŞESİ
 Kur'an Alemi
 Hadisler
 Siyer-i Nebi
 Büyüklerimiz
 İslam Tarihi
null.gif ________________
 HİZMETLER
 Haberler
 Haber Ekle
 Şiir Evi
 Programlar
 Linkler
 Anketler
 E-Devlet
okkucuk.gif Zazaca
null.gif ________________
 ÜYELER İÇİN
 Hesabınız
 Özel Mesaj
 Üye Listesi
 Messenger
null.gif ________________
 Solhan.NET
 Bize Ulaşın
 Site Haritası
null.gif ________________
Mezunlar Bölümü


Bu bölümde yer alan eski arkadaşlarınıza ulaşabilir ve kendinizi ekleyerek onların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Tıklayın!
Üye Menüsü
Merhaba Misafir

Henüz üye değilseniz, Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Üye Adı:
Şifre:
Giriş:

Üyelik
Son 5 Üye:
Nov 24, 2017ipimic Nov 23, 2017yxedyhumo Nov 23, 2017enelupuc Nov 23, 2017azytapu Nov 23, 2017opora  Bugün: 1
Dün: 25
Bekleyen Üyeler :203
Toplam: 14000

Şu An Bağlı
Ziyaretçi: 103
Üye: 1
Toplam: 104

Kayıtlı Üyeler

İstatistikler
 Bugün   :2006
 Dün      :46368
 Toplam :48263437
İsrail'i Boykot Et
Reklam
Kimler Sitedeydi?
ipimic: 5 dakika önce
yxedyhumo: 1 saat, 5 dakika önce
enelupuc: 5 saat, 31 dakika önce
azytapu: 9 saat, 55 dakika önce
opora: 9 saat, 57 dakika önce
umekedem: 10 saat, 10 dakika önce
avehesin: 10 saat, 12 dakika önce
oxulug: 10 saat, 33 dakika önce
ulohasis: 10 saat, 35 dakika önce
emorud: 11 saat, 21 dakika önce

Uzaydan Solhan
Büyük resim için tıklayın.
Uzaydan Solhan
Ayrıntılı görmek için resme tıklayın!

Sözlük


16 Dilde Çeviri

Link İstatistik
Toplam Link: 72
Toplam Kategori: 7
Toplam Ziyaret: 64375

Yeni Eklenen
Siteler

· 1: SOLHAN EĞİTİM DERNEĞİ
[Hit: 492]

· 2: www.cevatkose.com.tr
[Hit: 418]

· 3: Netfaresi.org
[Hit: 639]

· 4: Sukyon Köyünün Web Sayfası
[Hit: 441]

· 5: Online İlan Yönetim ve Takip Sistemi
[Hit: 778]

· 6: Solhan.org
[Hit: 1235]

· 7: By Elcewad
[Hit: 630]

· 8: Yazılım-Donanım-Php-Asp-linux
[Hit: 529]

· 9: Omeran.Net
[Hit: 804]

· 10: careerjet.com.tr – Türkiye'deki bütün iş ilanları
[Hit: 837]


En Çok Ziyaret
Edilen Siteler

· 1: Bingolonline.com
[Hit: 2450]

· 2: Solhan'ın İnteraktif Sitesi
[Hit: 2373]

· 3: Murat Köyü
[Hit: 1936]

· 4: Ab-ı Hayat
[Hit: 1926]

· 5: Ş. K. Ersin Ateş İlköğretim Okulu
[Hit: 1755]

· 6: Bingöl Emniyet Müdürlüğü
[Hit: 1679]

· 7: Girvas Web Sitesi
[Hit: 1667]

· 8: Solhan Atatürk İlköğretim Okulu
[Hit: 1608]

· 9: irfanreklam
[Hit: 1549]

· 10: Genç Belediyesi
[Hit: 1525]

Destekleyenler
 Canliradyo.gen.al

NOT: Üyeler ve misafirler tarafından yazılan tüm yorumlar sahiplerine aittir ve sitemiz sorumlu tutulamaz.
Tavz Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu
Tarih: 26.12.2012 Saat: 15:32 Gönderen: Editor

Bingöl Haberleri Tavz Kültür, Sanat ve Kalkınma Derneği’nin başarıyı teşvik etmek amacı ile her yıl düzenlediği “Geleneksel Bingöl Başarı Ödülleri Gecesi” Kültür Merkezinde düzenlenen törenle, ödüller hak sahiplerine verildi. Geceye her kesimden katılımcıların olması ise dikkat çekti.

Bingöl’de 2009 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleşen “Geleneksel Bingöl Başarı Ödülleri Gecesi”nin bu yıl dördüncüsü gerçekleşti.
Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi’nde 21 Aralık 2012 Cuma Günü saat 17.30’da gerçekleşen Bingöl Başarı Ödülleri Gecesi; Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Bingöl Üniversitesi Genel Sekreteri Yardımcı Doç. Dr. Bünyamin Söğüt, Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Arınç, Arakoak Belediye Başkanı Nazmi Çalışan, Siyasi parti temsilcileri, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda bay ve bayan vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal marşıyla başlayan 4. Geleneksel Bingöl Başarı Ödülleri Gecesi, Tavz Bölgesi Yöresi Folklor Gösterisi, Tavz Kültür, Sanat ve Kalkınma Derneği (Tavz-Der) Başkanı Murat Soysal’ın açılış konuşması, ödüllerin sunumu ve ses sanatçıların mini konseriyle devam edip, geceden sonra katılımcılara Bingöl’ün yöresel yemeği olan zervet ikram edildi.
Programın açılış konuşmasını yapan Tavz-Der Başkanı Murat Soysal, Hz. Ali’nin bir sözünde “Yapılırken heyecan duyulmayan işler başarılmaz” dediğine dikkat çekerek heyecanlı bir iş yapıldığında başarının geldiğini ifade edip yaptıkları çalışmalarda da heyecanlandıklarını ifade etti.

“İnsanların en hayırlısı, insanlara hizmet edendir”
Heyecanın, karıştığımız enva-i çeşit soruna karşı, o sorunların üstesinden gelmeyi sağlayan, itici kuvvet olduğunu söyleyen Soysal, “Şu an, her faaliyetimizde duyduğumuz tarifsiz heyecanı, sizlerin karşısında da yaşıyoruz. Yüce yaratan bizleri eşref-i mahlûk olarak yarattı. Bizlere akıl gibi büyük bir nimet verdi. İyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan, faydalıyı zararlıdan, Adaleti zulümden ayırma meziyetleri verdi. Bir de, sıraladığım müspet veya menfi mefhumlarla ilgili seçme özgürlüğü verdi. Yani bizlere cüzi irade verdi. İşte bizlere bahşedilen bu nimetlere karşı, yüce yaratıcıya şükretmek bağlamında bazı yükümlülüklere sahibiz. Bu sorumluluğun gereğini yerine getirme konusunda birbirinden farklı yollar ve yöntemlerle hizmet eden şahıslar ve kurumlar var. Bu çalışmaları takip ve takdir ediyoruz. Tavz-Der olarak bizlerin de çalışmalarımızın benimsediğimiz bazı temel referansları var. Nedir bu referanslar?

Öncelikle biz, “İnsanların en hayırlısı, insanlara hizmet edendir” düsturuna iman ediyoruz. Bu nedenden dolayı gizli bir niyet taşımaksızın insanlara hizmet etmeyi temel ilkelerimizin başında sayıyoruz. Bu hizmetin hangi yöntemlerle yapılacağına ilişkin tercihimizi de bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak “Tavz-Der” çatısı altında yürütmekten yana kullandık. Sivil Toplum kuruluşunun bizim literatürümüzde çok derin tarihi köklere sahip olduğunun farkında olduğumuz ve bilinçli bir tercihle benimsendiğimizin bilinmesini istiyoruz. Biz, henüz Müslümanlık gelmeden önce, Hz. Muhammed (s.a.v)’in gençlik yıllarında üyesi olduğu Hilful Fudul oluşumunu referans gören bir derneğiz. Kendimizi 580'li yıllarda, süregelen anarşi ortamında, zayıf ve güçsüzlerin korunması, zulmün önlenmesi gibi amaçlarla, iyi niyetli kişilerin önderliğinde kurulan “Erdemliler Topluluğu”nun bu günkü izdüşümleri olarak görüyoruz. Yine bizler, vakıf medeniyetinin muazzam mirasının varisleri olarak omuzlarımızdaki ağır yükle hedefine ulaşmaya çalışan bir kuruluşuz. Biz yokluğun, yoksulluğun bu memleketin kaderi olmadığına inanan bir topluluğuz. “şeklinde konuştu.

Tavz-Der faaliyetlerinden dolayı yönetimi kutladı
Farklı ses sanatçıların sahne aldığı programın ödül kısmında ilk olarak Bingöl Valisi Güvençer, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş’ın layık görüldüğü ödülü vermek için sahneye çıktı. Kısa bir konuşma yapan Vali Güvençer, Tavz-der yönetimi ile daha önce birkaç kez bir araya gelmesinden dolayı tanışıklığının olduğunu ve faaliyetlerinden haberdar olduklarını dile getirip şunları aktardı: “Dernek başkanı Murat kardeşim ile daha önce farklı sebeplerden dolayı bir araya geldik. Bugünkü etkileyici ve güzel açılış konuşmasından sonra hangi işlere imza attıklarına bir kez daha şahit olduk. Tavz Derneği hakkındaki duygularımda yanılmadığıma bir kez daha şahit oldum. Tavz derneği yönetimini tebrik ediyor. Başarılarının devamını diliyorum.”

Başarı Ödülüne layık görülenlere ödülleri verildi

- Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği ‘4.Geleneksel Bingöl Başarı Ödülleri Gecesi’nde 9 ödül verildi.
Zazacaya yaptığı katkılardan ötürü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş’ı vekaleten Bingöl Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Bünyamin Sögüt, Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in elinden ödülünü aldı.

- Yılın Bilim adamı olarak Doç. Dr. Ramazan Solmaz’a ödülünü Bingöl Emniyet Müdürü Ercan Taştekin,
- Vahkin ve Ladız Havza projelerinin mimarı Doç. Dr. Alaadin Yüksel’e ödülünü Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay,
- Yılın Eğitim Adamı Bingöl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı İl dışında odluğu için ve yerine vekalet etmesi gereken Ali Berdibek’in de programa katılmamasından dolayı Yakup Sarı’nın ödülünü Solhan Kaymakamı Şeref Aydın’a Tavz Derneği başkanı Murat Soysal verdi.
- Yılın Futbol takımı ödülüne layık görülen “Bingölspor” adına Nihat Balan ödülünü yerine vekalet eden kişiye Arakonak Belediye Başkanı Nazmi Çalışan,
- Yılın fark yaratan öğretmeni tebrik ödülüne layık görülen Veysel Çeliker Bingöl’ün eski Belediye Başkanlarından Hacı Ketenalp,
- Tavz-Der onur ödülüne layık görülen H. Muhittin Aytunç ödülünü AK Parti Solhan ilçe başkanı Nihat Doğu,
- Spor adamı teşekkür plaketi ödülüne layık görülen Mehmet Atlı ödülünü Bingöl Belediye meclis üyesi Halim Sügü ve son olarak,
- Toplum yararına gönüllü hizmet plaketini ise H.Ziya Çelik’i vekaleten Yrd. Doç. Dr. Muhittin Özdemir ödülünü il eski encümenlerinden Mehmet Balcı’nın elinden aldı.

“Ödüllerin hak edenlere verildiği tescillendi”
Ödülü verenler ve alanlar programın güzel ve anlamlı olduğunu dile getirip dernek yönetimini kutlarken Yrd. Doç. Dr. Muhittin Özdemir, ödüllerin yerini bulduğunu dile getirip, ödüllerin belirleme sürecinde Türkiye’de tek ve Dünya’da 5. oan Yılın Bilim adamı Doç. Dr. Ramazan Solmaz’a ödülün verilip verilmeyeceğini merak ediyordum. Bu programda ödüllerin layık görülen kişilere verildiğini görüyoruz ve bu da Tavz-Der’in bu işi hakkıyla yaptığını tescillemiş oluyor” şeklinde konuştu.

Programın akabinde davetlilere yöresel yemeklerden olan zervet ikram edildikten sonra Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği Dergisi’nin 6. Sayısı standı ziyareti ile program sona erdi.

Solhan HaberBu Haberi Paylaş
 
Google Reklamları

Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
Haberler

 
Bilgi Bankası
İnteraktif Bölümler İslam Köşesi

 
Hesabınız
 Solhan Haberleri:Bingöl Hakkında Telefon Rehberi:Haber Gönder Haber Arşivi Kur'an-ı Kerim:Üyelik Ol
 Bingöl Haberleri:Köylerimiz Hakkında Ziyaretçi Defteri:Köşe Yazıları TV-Radyo Hadis Alemi:Üye Girişi
 Köy Haberleri:Yüzenada Hakkında Mezunlar Sayfası:Müzik Kutusu Video
Siyer-i Nebi:Şifremi Unuttum
     Şiir Evi Hikayeler İslam Tarihi:Özel Mesajlarım
 

  

 

  

 

 

  

 


© 2006-2012 Tüm Hakları Saklıdır. Solhan.Net |
Bu sitede kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içerikler ancak Solhan.Net kaynak gösterilmek suretiyle kullanılabilir.
Websitemiz PHP-Nuke © 2005 Kodlarına Sahiptir.