online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - >> Solhan Haberleri >> Sağlık Meslek Lisesi İçin Tam Zamanı
  Giriş / Yeni Üyelik
:: Ana Sayfa  ::  Foto Galeri  ::  Solhan  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::
Solhan.Net
 Ücretsiz Üye Olun
 Favorilere Ekleyin
Ana Menü
 Ana Sayfa
 Forumlar
 Foto Galeri
 Videolar
okkucuk.gif Köylerimiz
okkucuk.gif Yüzenada
okkucuk.gif Bingöl Hakkında
null.gif ________________
 İSLAM KÖŞESİ
 Kur'an Alemi
 Hadisler
 Siyer-i Nebi
 Büyüklerimiz
 İslam Tarihi
null.gif ________________
 HİZMETLER
 Haberler
 Haber Ekle
 Şiir Evi
 Programlar
 Linkler
 Anketler
 E-Devlet
okkucuk.gif Zazaca
null.gif ________________
 ÜYELER İÇİN
 Hesabınız
 Özel Mesaj
 Üye Listesi
 Messenger
null.gif ________________
 Solhan.NET
 Bize Ulaşın
 Site Haritası
null.gif ________________
Mezunlar Bölümü


Bu bölümde yer alan eski arkadaşlarınıza ulaşabilir ve kendinizi ekleyerek onların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Tıklayın!
Üye Menüsü
Merhaba Misafir

Henüz üye değilseniz, Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Üye Adı:
Şifre:
Giriş:

Üyelik
Son 5 Üye:
Nov 23, 2017azytapu Nov 23, 2017opora Nov 23, 2017umekedem Nov 23, 2017avehesin Nov 23, 2017oxulug  Bugün: 23
Dün: 26
Bekleyen Üyeler :161
Toplam: 13997

Şu An Bağlı
Ziyaretçi: 114
Üye: 0
Toplam: 114

İstatistikler
 Bugün   :29571
 Dün      :41857
 Toplam :48244634
İsrail'i Boykot Et
Reklam
Kimler Sitedeydi?
azytapu: 1 saat, 2 dakika önce
opora: 1 saat, 4 dakika önce
umekedem: 1 saat, 17 dakika önce
avehesin: 1 saat, 19 dakika önce
oxulug: 1 saat, 40 dakika önce
ulohasis: 1 saat, 42 dakika önce
emorud: 2 saat, 28 dakika önce
ykyxyg: 3 saat, 10 dakika önce
yjewo: 6 saat, 7 dakika önce
aluxiti: 6 saat, 8 dakika önce

Uzaydan Solhan
Büyük resim için tıklayın.
Uzaydan Solhan
Ayrıntılı görmek için resme tıklayın!

Sözlük


16 Dilde Çeviri

Link İstatistik
Toplam Link: 72
Toplam Kategori: 7
Toplam Ziyaret: 64374

Yeni Eklenen
Siteler

· 1: SOLHAN EĞİTİM DERNEĞİ
[Hit: 492]

· 2: www.cevatkose.com.tr
[Hit: 418]

· 3: Netfaresi.org
[Hit: 639]

· 4: Sukyon Köyünün Web Sayfası
[Hit: 441]

· 5: Online İlan Yönetim ve Takip Sistemi
[Hit: 778]

· 6: Solhan.org
[Hit: 1235]

· 7: By Elcewad
[Hit: 630]

· 8: Yazılım-Donanım-Php-Asp-linux
[Hit: 529]

· 9: Omeran.Net
[Hit: 804]

· 10: careerjet.com.tr – Türkiye'deki bütün iş ilanları
[Hit: 837]


En Çok Ziyaret
Edilen Siteler

· 1: Bingolonline.com
[Hit: 2450]

· 2: Solhan'ın İnteraktif Sitesi
[Hit: 2373]

· 3: Murat Köyü
[Hit: 1936]

· 4: Ab-ı Hayat
[Hit: 1926]

· 5: Ş. K. Ersin Ateş İlköğretim Okulu
[Hit: 1755]

· 6: Bingöl Emniyet Müdürlüğü
[Hit: 1679]

· 7: Girvas Web Sitesi
[Hit: 1667]

· 8: Solhan Atatürk İlköğretim Okulu
[Hit: 1608]

· 9: irfanreklam
[Hit: 1549]

· 10: Genç Belediyesi
[Hit: 1525]

Destekleyenler
 Canliradyo.gen.al

NOT: Üyeler ve misafirler tarafından yazılan tüm yorumlar sahiplerine aittir ve sitemiz sorumlu tutulamaz.
Sağlık Meslek Lisesi İçin Tam Zamanı
Tarih: 01.03.2013 Saat: 12:22 Gönderen: Editor

Solhan Haberleri Genel liselerin tamamının Anadolu Liselerine ve Meslek Liselerine dönüştürüleceği gündemde. Solhan’daki STK’lar ve eğitimciler bu fırsatın Solhan’ın geleceği için önem arz eden Sağlık Meslek Lisesi için kullanılmasını isterken Bakan Yılmaz’dan da destek istediler.

Genel liselerin tamamının Anadolu Liselerine ve Meslek Liselerine dönüştürüleceğinden Solhan Kamuoyu bu fırsatın Sağlık Meslek Lisesi yönünde kullanılması taraftarı.
Solhan’da son 3-4 yıldır defaten dile getirilen Sağlık Meslek Lisesi yapımı için bu kez fırsat ayağa geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Genel liselerin tamamının Anadolu Liselerine ve Meslek Liselerine dönüştürmesi çalışması kapsamında Solhan Lisesi’nin de bir meslek lisesine dönüştürülmesini gündeme getirdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise bu konu ile ilgili çalışmalara devam ederken Solhan Lisesi’nin hangi mesleki eğitim kurumuna dönüştürülmesi konusunu Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri ve Eğitimciler değerlendirdi.

 Solhan’da Sağlık Meslek Lisesi’nin gerekliliğine dikkat çeken Sivil Toplum Örgütü (STK) Temsilcileri, Solhan’daki başarılı öğrencilerin ilçe dışına gitmemeleri için yeni eğitim kurumlarına ihtiyaç duyulduğunu dile getirerek Bakan Yılmaz’a 2011 seçimleri öncesi Solhan’a Sağlık Meslek Lisesi açılması için vereceği destek sözünü hatırlattılar.

İlköğretimden mezun olduktan sonra sınavla öğrenci alan çeşitli ortaöğretim kurumlarına yerleşen başarılı öğrencilerin ilçede kalması ve ilçedeki ortaöğretim başarının da yükselmesi için ortaöğretimde çeşitliliğin önemine dikkat çeken STK temsilcileri, Solhan’da bir Sağlık Meslek Lisesi’nin açılmasının gerektiğini ileri sürerek Solhan Lisesi’nin Meslek Lisesi’ne dönüştürülmesi durumunda bunun Sağlık Meslek Lisesi olması gerektiğini söylediler.

Sağlık Meslek Lisesi’nin tam zamanı
Solhan’ın bugüne kadar meydana gelen imkânları iyi değerlendirdiğini hatırlatan Solhan-Der Başkanı Muhtesim Tunç, yıllardır Solhan’ın Sağlık meslek Lisesi talebinin olduğunu ifade ederek yeniden bir fırsatın oluştuğunu ve bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

 Sağlık Meslek Lisesi’nin tam zamanı olduğunu ifade eden Tunç, Sağlık alanında eleman ihtiyacının uzun süre olacağına dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:
“Meslek eğitimin önemine binaen Milli Eğitim Bakanlığı bu alanda yoğun çalışmalar sergilemektedir. İlçemizde de her yıl birçok başarılı öğrencimiz ilçe dışında meslek liselerine gitmektedir. Solhan’da METEM bünyesinde kız meslek lisesi alanında da bölümler olduğunu düşünürsek ilçe için önemli olan Meslek Lisesi sadece Sağlık Meslek Lisesi olacaktır. İlçemizde açılacak olan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu da bu bağlamda bir Sağlık Meslek Lisesi önceliğini göstermektedir. Solhan’dan sınavla dışarı giden Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri ilçede kalarak eğitim kalitesi daha da yükseleceği gibi İlçemizde orta öğretim öğrencilerinin barınma sorunu olmadığı için dışarıdan da öğrenciler ilçemize gelecektir. İlçe Milli Eğitim ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerin bu hususta çalışmalar yapmalarını bekliyoruz. Sayın Bakanımızın da ilçemizde açılacak Sağlık meslek Lisesi ile hem sağlık alanında eleman açığına eleman yetiştirmek, hem ilçenin eğitim kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunmak ve hem de Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’na Solhanlı öğrencilerin okumasına zemin hazırlamak için gerekli desteğini bekliyoruz”

Eğitim kalitesi bu okulla daha da yükselecek
Solhan’da Sağlık Meslek Lisesi’nin açılmasının şart olduğunu ifade eden Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir - Sen) Solhan İlçe Sekreteri Remzi Turğut, Meslek liselerinin önemli olduğuna dikkat çekerek ilçede eksikliği hissedilen meslek lisesinin Sağlık Meslek Lisesi olduğunu ifade ederek şu ifadeleri kullandı:
“İlçemizde METEM bünyesinde kız meslek lisesi bölümleri ve erkek öğrencilere yönelik meslek lisesi bölümleri bulunmaktadır. Sağlık alanında açılacak Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek okulunu da düşünürsek genel liselerin meslek liselerine dönüştürülmesi durumunda Solhan Lisesi’nin Sağlık Meslek Lisesi’ne dönüştürülmesi gerektiğine inanıyoruz. Hastanemize ara eleman yetiştirilmesi konusunda da büyük önem arz ettiği gibi öğrencilerin stajı için de imkân bulunmaktadır. 2011-2012 eğitim öğretim yılı sonunda yapılan SBS sınavları sonucunda ilçemizde yaklaşık 40 öğrencimiz Sağlık Meslek Liselerine yerleşmiştir. Her geçen yıl ilçenin başarı çıtasının yükselmesini de göz önünde bulundurduğumuzda eğitim kalitesinin yükselmesi için ilçemizdeki başarılı ortaokul öğrencilerinin orta öğretimini de ilçemizde sürdürmeleri büyük önem arz etmektedir. Sayın Bakanımızın da Sağlık Meslek Lisesi açılması için destek sözü vardır. Sayın bakanımızın da desteği ile Solhan’da Sağlık Meslek Lisesi’nin açılması ilçemiz için büyük kazanç olacaktır.” 

“Solhanlılar Gerekirse Bakanlığın Önünde Çadır Kurmalı”
“Düz liselerin, meslek lisesi ya da Anadolu lisesine dönüştürülmesi kararı doğrultusunda Solhan Lisesinin hangi okula dönüştürüleceği kararının Solhan halkıyla birlikte verilmesi gerektiğine inandığını söyleyen Eğitimci Yazar Mahşuk Uslu, Solhan halkının sağlık lisesi talebinin yallardır devam ettiğini hatırlattı.
Uslu, “Önce bina yok denildi,  kendilerine eski devlet hastanesi gösterilince, binanın fiziki yapısı uygun değil gibi türlü mazeretler üretildi. Ancak şimdi mademki düz liseler,  nihayetinde bir meslek lisesine dönüştürülecek. O halde toplumun yarınları da düşünülerek bu kararın sağlık lisesi yönünde alınması için tüm Solhan halkının gerekirse Bakanlığın kapısında çadır kurması gerekmektedir.” dedi.

 Açılacak bir sağlık lisesinin,  Sağlık hizmetleri yüksek okulunu da alttan besleyecek bir konumda olacağı için bu okuldan da maksimum verimin sağlanmasına olumlu katkı sunacağını ifade eden Uslu, “Solhan için bu sağlık lisesi kararı, bir fen lisesi kadar elzemdir.

 Bakınız, bir önceki Milli eğitim Bakanı Ömer Dinçer Bey, geçen ay Amasya’nın Solhan’dan daha küçük bir ilçesine Anadolu sağlık lisesinin temelini attı ama nedense söz konusu Solhan olunca il bürokrasisi nüfusu azdı, yer yoktu vb. mazeretlerle karşımıza çıktılar. Demek ki istenirse bir ay önce Solhan’dan daha küçük yerlere de açılabiliyormuş sağlık meslek lisesi. Gerek valimizin, gerek çiçeği burnunda il milli eğitim müdürümüzün geçmişte üretilen bahanelere sığınmayacaklarına inanıyoruz, umut ediyoruz ve umudumuzu korumaktayız. İşte size bina,  yapmanız gereken okulun açılması kararını çıkartmaktır. Mademki bakanlık bu düz liseleri meslek lisesine dönüştürmeyi hedeflemektedir,  bunun sağlık meslek lisesi olması konusunda gelen bu fırsat kaçırılırsa çok yazık olur. İl bürokrasisinin,  siyasilere olmazları göstermeyip olabilecekler ile bu okulun açılması kararını vereceğine inanıyorum ve eğer böyle bir karar alırlarsa Solhan halkının gözünde tarihe geçecekler.” ifadelerini kullandı.

Neden Sağlık Meslek Lisesi
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın bu okulla ilgili daha önceden sivil toplum örgütlerine sözü olduğunu hatırlatan Uslu, “Sayın Bakan, Solhan Milletvekili benim demişti, o zaman bu kararı aldırmak da kendisi için zor olmayacaktır, inancını taşımaktayım. İlçe Belediye Başkanı Sayın Niyazi Çavuşoğlu,  Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Nihat Doğu il ve ilçe encümenleriyle birlikte ilçedeki tüm sivil toplum örgütleri ile tüm muhtarları da yanına alarak Ankara’ya çıkartma yapmaları gerekir.” İfadelerini kullanarak bu okul Solhan’da açılması ile ilgili şunları aktardı:
“1-Devletin kasasından bina için bir kuruş çıkmayacaktır.
2-Sağlık Hizmetleri yüksekokuluna olumlu katkı sağlayacaktır.
3- Dört yüz elli odalı, yetmiş beş yatak kapasiteli Solhan devlet hastanesiyle birlikte Solhan bir sağılık merkezi olacaktır, yani ikinci bir Erzurum Oltu ilçesi gibi olacaktır.
4-Öğrencilerin, okurken ücret aldığı tek meslek lisesi türü olduğu için bu okulda okuyan öğrenciler her ay aldığı düzenli maaşla ilçe esnafının işinde canlılık kazandıracaktır.
5-İlçeye gelen doktorlar bu okullarda ek ders karşılığında çalışma imkânı bulduğu için gelirlerine olumlu yansıyacağı için doktor sirkülasyonunu da yavaşlatacaktır.
Bu lise, Solhan’da bu yıl açılırsa ilçenin yarınlarına on fabrikaya bedel etkisi olacağını vizyon sahibi her insan idrak etmektedir. Ama beş yıl sonra açılması için de herhangi bir liseden farkı kalmayacağı da bir gerçektir.”

“Olmazsa olmaz bir ihtiyaç olarak değerlendirilmelidir”
Genel liselerin tamamının Anadolu Liselerine ve Meslek Liselerine dönüştürülmesi ile ilgili süreç, Solhanlıların uzun zamandır beklenen Sağlık Meslek Lisesi’nin açılması için güzel bir zemin oluşturduğunu söyleyen Solhan Eğitim Derneği Başkanı Ferhat Bayar, şu ifadeleri kullandı:

“Daha iyi bir lise hayatı ortaya çıkarmak için planlanan bu dönüşüm sürecini Solhan’ın yararına kullanmak, ilçe eğitimine verdiğimiz ve katmak için gayret ettiğimiz değeri ortaya koyacaktır.  Her fırsatta Sağlık Meslek Lisesi ihtiyacını aktarmaktayız ve bundan sonraki süreçte de yeri geldikçe konunun gerekliliğini konuşmaya devam edeceğiz. Çünkü Solhan Sağlık Meslek Lisesi artık bir istek olarak değerlendirilmemeli, olmazsa olmaz bir ihtiyaç olarak görülmelidir. Solhan Eğitim Derneği olarak 2011 yılında Kalkınma Bakanımız Sayın Dr. Cevdet Yılmaz ile yaptığımız görüşmeyi,  olumlu süreçleri birlikte görebilmek ümidiyle noktalamıştık. Solhan adına, Sayın Bakanımızın da katkılarıyla uzun zamandır görmediğimiz güzellikler yaşanmaktadır. Bundandır ki artık Solhan için yapılması gereken durumlarda herkesin cansiperane sorumluluk aldığına şahit olmaktayız. Bugün Solhan’a yeni değerler katmak adına uygun zeminlerin mevcut olması bizleri ümitli kılmaktadır. Bu kapsamda yetkili mercilerinde girişimiyle yakında Sağlık Meslek Lisesi’ne kavuşacağımızı ümit ediyoruz.”


Solhan Haber


Bu Haberi Paylaş
 
Google Reklamları

Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
Haberler

 
Bilgi Bankası
İnteraktif Bölümler İslam Köşesi

 
Hesabınız
 Solhan Haberleri:Bingöl Hakkında Telefon Rehberi:Haber Gönder Haber Arşivi Kur'an-ı Kerim:Üyelik Ol
 Bingöl Haberleri:Köylerimiz Hakkında Ziyaretçi Defteri:Köşe Yazıları TV-Radyo Hadis Alemi:Üye Girişi
 Köy Haberleri:Yüzenada Hakkında Mezunlar Sayfası:Müzik Kutusu Video
Siyer-i Nebi:Şifremi Unuttum
     Şiir Evi Hikayeler İslam Tarihi:Özel Mesajlarım
 

  

 

  

 

 

  

 


© 2006-2012 Tüm Hakları Saklıdır. Solhan.Net |
Bu sitede kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içerikler ancak Solhan.Net kaynak gösterilmek suretiyle kullanılabilir.
Websitemiz PHP-Nuke © 2005 Kodlarına Sahiptir.