online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - >> Bingöl Haberleri >> ''Hizbullah ile de Görüşülmelidir''
  Giriş / Yeni Üyelik
:: Ana Sayfa  ::  Foto Galeri  ::  Solhan  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::
Solhan.Net
 Ücretsiz Üye Olun
 Favorilere Ekleyin
Ana Menü
 Ana Sayfa
 Forumlar
 Foto Galeri
 Videolar
okkucuk.gif Köylerimiz
okkucuk.gif Yüzenada
okkucuk.gif Bingöl Hakkında
null.gif ________________
 İSLAM KÖŞESİ
 Kur'an Alemi
 Hadisler
 Siyer-i Nebi
 Büyüklerimiz
 İslam Tarihi
null.gif ________________
 HİZMETLER
 Haberler
 Haber Ekle
 Şiir Evi
 Programlar
 Linkler
 Anketler
 E-Devlet
okkucuk.gif Zazaca
null.gif ________________
 ÜYELER İÇİN
 Hesabınız
 Özel Mesaj
 Üye Listesi
 Messenger
null.gif ________________
 Solhan.NET
 Bize Ulaşın
 Site Haritası
null.gif ________________
Mezunlar Bölümü


Bu bölümde yer alan eski arkadaşlarınıza ulaşabilir ve kendinizi ekleyerek onların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Tıklayın!
Üye Menüsü
Merhaba Misafir

Henüz üye değilseniz, Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Üye Adı:
Şifre:
Giriş:

Üyelik
Son 5 Üye:
Nov 21, 2017efotup Nov 21, 2017ylyhyr Nov 21, 2017omemiviji Nov 21, 2017imofopyg Nov 21, 2017yhecagy  Bugün: 10
Dün: 18
Bekleyen Üyeler :152
Toplam: 13935

Şu An Bağlı
Ziyaretçi: 92
Üye: 0
Toplam: 92

İstatistikler
 Bugün   :41299
 Dün      :48662
 Toplam :48125786
İsrail'i Boykot Et
Reklam
Kimler Sitedeydi?
efotup: 1 saat, 34 dakika önce
ylyhyr: 2 saat, 3 dakika önce
omemiviji: 2 saat, 27 dakika önce
imofopyg: 2 saat, 31 dakika önce
yhecagy: 3 saat, 32 dakika önce
avyvamaw: 4 saat, 55 dakika önce
afelidan: 6 saat, 6 dakika önce
uxufugun: 7 saat, 7 dakika önce
nicoleh7: 8 saat, 2 dakika önce
iwomuwup: 9 saat, 58 dakika önce

Uzaydan Solhan
Büyük resim için tıklayın.
Uzaydan Solhan
Ayrıntılı görmek için resme tıklayın!

Sözlük


16 Dilde Çeviri

Link İstatistik
Toplam Link: 72
Toplam Kategori: 7
Toplam Ziyaret: 64364

Yeni Eklenen
Siteler

· 1: SOLHAN EĞİTİM DERNEĞİ
[Hit: 492]

· 2: www.cevatkose.com.tr
[Hit: 418]

· 3: Netfaresi.org
[Hit: 639]

· 4: Sukyon Köyünün Web Sayfası
[Hit: 441]

· 5: Online İlan Yönetim ve Takip Sistemi
[Hit: 778]

· 6: Solhan.org
[Hit: 1234]

· 7: By Elcewad
[Hit: 629]

· 8: Yazılım-Donanım-Php-Asp-linux
[Hit: 529]

· 9: Omeran.Net
[Hit: 804]

· 10: careerjet.com.tr – Türkiye'deki bütün iş ilanları
[Hit: 837]


En Çok Ziyaret
Edilen Siteler

· 1: Bingolonline.com
[Hit: 2449]

· 2: Solhan'ın İnteraktif Sitesi
[Hit: 2372]

· 3: Murat Köyü
[Hit: 1935]

· 4: Ab-ı Hayat
[Hit: 1926]

· 5: Ş. K. Ersin Ateş İlköğretim Okulu
[Hit: 1755]

· 6: Bingöl Emniyet Müdürlüğü
[Hit: 1679]

· 7: Girvas Web Sitesi
[Hit: 1667]

· 8: Solhan Atatürk İlköğretim Okulu
[Hit: 1608]

· 9: irfanreklam
[Hit: 1549]

· 10: Genç Belediyesi
[Hit: 1524]

Destekleyenler
 Canliradyo.gen.al

NOT: Üyeler ve misafirler tarafından yazılan tüm yorumlar sahiplerine aittir ve sitemiz sorumlu tutulamaz.
''Hizbullah ile de Görüşülmelidir''
Tarih: 22.05.2013 Saat: 00:20 Gönderen: Editor

Bingöl Haberleri Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Bölgesi Grubu Bingöl`de düzenlediği toplantıda konuşan Mustazaflar Cemiyeti yetkililerinden Vahit Eser, Bölgenin barışı için Hizbullah Cemaati ile de görüşülmesi gerektiğini söyledi.

Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Bölgesi Grubu Başkanı Can Paker ile beraberindeki üyeler Sibel Eraslan, Ayhan Ogan, Mehmet Uçum, Zübeyde Teker, Abdurrahman Kurt ve Mahmut Arslan, Saray Mahallesi`ndeki Şelale Park`ta sivil toplum kuruluşu ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.

"6 yıl sırf Kuran dersi verdiğim için cezaevinde kaldım"
Solhan Çağrı-Der Başkanı Muhsin Barış, “Önemli olan insana ve insanlığa önem vermektir. İnsan ve insanlığa değer vermeyen oluşum veya devlet hiçbir zaman başarıya ulaşmamış. Tarih bunun en güzel şahididir” dedi.

Barış konuşmasının devamında, ‘’Biz adalet istiyoruz. Herkese adalet, birilerine ayrımcılık bu devlette olmuştur. Bundan sonrada olacağa benziyor. Çünkü bu barış sürecinde muhatap hep PKK olarak kabul edildi. Çünkü elinde silah vardı. Yani birileri illa muhatap olmak için eline silah mı alsın. Yıllarca bu ülkede mazlum ve mustazaf halklar çok zülüm gördü. İnsanlar camide Kur’an dersi verdiği için zindanlara atıldı. Bu mağdurlardan biri de benim. 6 yıl sırf Kur’an dersi verdiğim için cezaevinde kaldım. Dolayısıyla devlet halk ile ve inancıyla barışmalı. Bu devlet yıllardır, kendi dinine kendi halkının dinine savaş açmıştır. Bakın Avrupa’ya kendi diniyle barışık. Bizde kendi dinimizle barışmalıyız. Ve bu barışık hayat bize kardeşlik getirecektir”dedi.

"Yeni kurulan HÜDA-PAR ‘ın başkan yardımcılarına caza verildi"
İkinci bir önemli meselenin ise, Türkçe, Kürtçe, Lazca, Arapça ve benzeri dillerin kendi dilinden eğitim ve diğer alanlarda serbestçe kullanılması olduğunu belirten Barış, ‘’Niye farklı dillerdeki insanlar birbirine düşman ediliyor. Biz birçok cephede Türk ve Kürtler beraber elin gâvuruna karşı savaştık. Biz her zaman kardeş olduk. Biz birbirimize düşman değiliz. Birileri bizi birbirimizden ayırmasın” diye konuştu.

Barış konuşmasına devamla, “Üçüncü önemli mesele ise adalet anlayışı, yani mahkemelerin anlayışının değişmesi lazım. Yani adaletli davranması gerekir. Daha dün yeni kurulan HÜDA-PAR’ın başkan yardımcılarına caza verildi. Daha yeni kurulmuş bir partinin önüne set çekiliyor. Önü kesiliyor. Bu ve benzeri durumların haksızlıkların artık kabul görülmediği ortadadır. Herkeste bunu bilmelidir. Muhatap PKK ve silahlı güç tek muhatap olmamalıdır. Bu halk olmalıdır. Halkına ve insanına değer veren bir toplum ve bir devlet aziz olur ve ileri gider. Tarih bunun göstergesidir’’şeklinde konuştu.

“Halk tümüyle sürece dâhil edilmelidir’’
Bingöl Kalem Der Başkanı İbrahim Dağılma da toplantıda bir konuşma yaparak, “Çözüm Kürt halkının durduğu yerdir. Buna çok dikkat edilmelidir. Ama ne yazık ki çözüm sürecine bir isim konulmuşsa ve bir çalışma varsa da siz akil insanlar bunun için gezip dolaşıyorsa da, daraltıcı ve kısıtlayıcı durumların olduğuna inanıyoruz. Bu çözümün genişletilmesi lazım. Halk tümüyle seydalarıyla, âlimleriyle, şeyhleriyle, kanaat önderleriyle, eğitimcileriyle, STK temsilcileriyle hatta köydeki Hacı amcasıyla kesinlikle bu sürece dâhil edilmelidir.” ifadelerini kullandı.

"Dersim, Zilan, Susa Cami katliamı ve Roboski süreç içerisinde değerlendirilmelidir”
Eğer bir doktor hastasına teşhis koymuşsa, tedavi sürecinde bütün tedavi yöntemleri uygulanmıyorsa, kimsenin bu yaklaşıma tedavi ve iyileştirme diyemeyeceğini belirten Dağılma, “ Bunun için kesinlikle biz bir kesimin ana muhatap alınmasından ziyade bütün kesimlerin sürece dâhil edilmesini, aynı adaletle aynı sevgiyle ve aynı yakınlıkla muhatap alınmasını istiyoruz. Bu arada özelikle Mustazaflar Hareketi çevresinin bu noktada göz ardı edilmemesini ve 90’lı yılların kronikleşmiş bazı karanlık yaklaşımlarının bu noktada kör kurşunlara kurban gitmemesini istiyoruz. Dün HÜDA-PAR başkan yardımcılarının da bulunduğu 12 kişiye verilen toplam 113 yıllık ceza özellikle süreçteki sağlıksızlığın ve sakatlığın göstergesidir. Biz diyoruz ki çözüm önce insani olmalıdır. Sonra da İslami olmalıdır. Bu arada Şeyh Said ve Beddiüzzaman Hazretleri, İskilifli Atıf Hoca, Seyid Rıza gibi şahsiyetler, Dersim, Zilan, Susa Camisi Roboski gibi katliamlar bu süreç içinde değerlendirilmelidir. Özür dilenmeli ve itibarları iade edilmelidir. Helalleşme olacaksa adil şahitler huzurunda, bütün tanıkların tezleri masaya yatırılarak ve herkes bunu sağlıklı bir şekilde dinleyerek, sabır ederek bu helalleşmeye tabi olmalıdır” dedi.

"İnsanların dini yasaklanmış ve dine savaş açılmıştır"
Merhamet Eli Gıda Bankası Başkanı Mehmet Tamaç da, "Türkiye deki bu sorun 30 yıldır başlamamıştır. 100 yıldır bu sorun devam ediyor.100 yıldır bu ülke de insanların dini yasaklanmış ve dine savaş açılmıştır. Müslüman kesim bu sürecin içinde yoktur. Masanın etrafında iki kesim vardır. Bu süreç bu şekilde de olsa destek vereceğiz. Akan bu kanın durması için. Lakin eksik olduğunu söylüyoruz. Çok eksiktir diyoruz. Niçin derseniz, kitapları yakılmış, camileri ahır yapılmış ve şeyhleri, âlimleri idam edilmiş insanlar o acıları unutmuş değil. Söylenecek çok şey vardır. Zaman yetersiz. Son 30 yılda birçok mağduriyetler yaşanmış, köyler yakılmış, insanlarımız birçok şeyini kaybetmiş. Bu insanlar yine süreç dışında bırakılmış. Masanın bir yanında devlet diğer tarafında PKK. Bu ulusal bir barış mı?. Buna olsa olsa devlet ve PKK barışıdır denilebilir. Eğer barış tüm halka olacaksa, her kesim bu sürece dâhil edilmedir" ifadelerini kullandı.

“Bölgenin barışı için Hizbullah Cemaati ile de görüşülmelidir”
Mustazaflar Cemiyeti olarak faaliyetlerini sürdürdüklerini kaydeden Vahit Eser ise, "Derneğimiz ve binlerce gönüldaşımız adına sizinle konuşmaktayım. Bölgemizde iki büyük örgütlü güç vardır. Bunu hepiniz bilmektesiniz. Hizbullah Cemaati ve PKK’dir. Eğer bölgeye bir barış getirilecekse sadece PKK tarafı değerlendirilmemeli. Hizbullah Cemaatiyle de görüşülmelidir. Bunu da belirtmekte fayda görüyorum. Hizbullah 12 yıldır, bir çakıl taşı dahi atmamıştır. Bunu herkes biliyor. Peki, şimdiye kadar devlet bir çözüm üretebildi mi? Eğer devlet bir çözüm üretebilmiş olsaydı, bugün biz PKK ile 2013 yılında değil, 2007 yılında sonuç alınmış olacaktı. Birileri silahlara elveda ederken, birileri tarafından görmezlikten geliniyor. Bu çok ince ve önemli bir noktadır. Başka bir husus olarak biz Bingöllüler olarak dini hassasiyetlerimizden dolayı çok büyük bedeller ödedik. Geçmişte camilerde Kuran dersi verdikleri için 12 yıl cezaevi yatan insanlar vardır. Akil insanlar heyetinden, Bingöl cezaevinde yatan insanları da ziyaret etmesini istirham ediyorum. En azından onların hayır dualarını almış olursunuz" dedi.

"Bacılarımız başörtüsünden dolayı DGM’de yargılandı’’
Eser konuşmasında, ‘’Son olarak 1998 yılında Solhan ilçesinde öğrenciler başörtüsüne özgürlük için yaptıkları yürüyüşten dolayı DGM’de (Devlet Güvenlik Mahkemesi) yargılandılar. O tarihten bugüne yani 2013 tarihine kadar başörtüsü için bir çözüm getirildi mi? Maalesef bu hadiselere çözüm getirilseydi, kaçan yıllarımıza üzülmeyecektik.’’şeklinde konuştu. 

(Nihat Kanat - İLKHA)Bu Haberi Paylaş
 
Google Reklamları

Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Re: ''Hizbullah ile de Görüşülmelidir'' (Puan: 1)
Gönderen: wlpwlp Tarih: 27.08.2015 Saat: 12:26
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
All this longchamp [www.longchamp.com.co] time rolex watches [www.rolex-watches.us.com] I ray ban [www.ray--ban.ca] was tommy hilfiger [www.tommy-hilfiger-canada.ca] having nike free run [www.nikefree-run.net] the adidas [www.adidas--canada.ca] usual ugg boots [www.ugg-boots-australia.com.au] struggles with the vans shoes [www.vans-shoes.net] Spanish true religion [www.true-religion.com.co] language. Apart north face [www.thenorth-face.org.uk] from replica watches [www.replica-watches.us.com] myself beats by dre [www.beats-by-dre.com.co] there hermes [www.hermesbags.club] was michael kors outlet online [www.michaelkors-outlet-online.com.co] only one nike store [www.nikestore.us] Englishman chi flat iron [www.chiflatiron.net.co] at new balance [www.new-balance.ca] the barracks, toms outlet [www.toms-outletsale.in.net] and nobody even among the michael kors [www.michael-kors-canada-outlet.ca] officers spoke ray ban wayfarer [www.raybanwayfarer.in.net] a the north face [www.thenorthfacejackets.in.net] word of supra shoes [www.suprashoes.in.net] French. tommy hilfiger [www.tommy-hilfiger-canada.ca] Things toms shoes outlet [www.toms-shoes-outlet.net] were prada handbags [www.pradahandbags.com.co] not longchamp [www.longchamp.com.co] made easier for me oakley [www.oakley-sunglasses-canada.ca] by the tory burch outlet [www.tory-burch-outlet.in.net] fact ugg boots clearance [www.uggbootsclearance.com.co] that yoga pants [www.yoga-pants.ca] when my nike mercurial [www.nikemercurial.in.net] companions spoke prada handbags [www.pradahandbags.com.co] to one louis vuitton [www.louis-vuittonblackfriday.com] another rolex watches [www.rolex-watches.us.com] they polo ralph lauren outlet online [www.ralphlaurenoutletonline.in.net] generally spoke <

Bu yorumun devamını oku...


Haberler

 
Bilgi Bankası
İnteraktif Bölümler İslam Köşesi

 
Hesabınız
 Solhan Haberleri:Bingöl Hakkında Telefon Rehberi:Haber Gönder Haber Arşivi Kur'an-ı Kerim:Üyelik Ol
 Bingöl Haberleri:Köylerimiz Hakkında Ziyaretçi Defteri:Köşe Yazıları TV-Radyo Hadis Alemi:Üye Girişi
 Köy Haberleri:Yüzenada Hakkında Mezunlar Sayfası:Müzik Kutusu Video
Siyer-i Nebi:Şifremi Unuttum
     Şiir Evi Hikayeler İslam Tarihi:Özel Mesajlarım
 

  

 

  

 

 

  

 


© 2006-2012 Tüm Hakları Saklıdır. Solhan.Net |
Bu sitede kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içerikler ancak Solhan.Net kaynak gösterilmek suretiyle kullanılabilir.
Websitemiz PHP-Nuke © 2005 Kodlarına Sahiptir.