online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - >> Bingöl Haberleri >> Önce Üniversite
  Giriş / Yeni Üyelik
:: Ana Sayfa  ::  Foto Galeri  ::  Solhan  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::
Solhan.Net
 Ücretsiz Üye Olun
 Favorilere Ekleyin
Ana Menü
 Ana Sayfa
 Forumlar
 Foto Galeri
 Videolar
okkucuk.gif Köylerimiz
okkucuk.gif Yüzenada
okkucuk.gif Bingöl Hakkında
null.gif ________________
 İSLAM KÖŞESİ
 Kur'an Alemi
 Hadisler
 Siyer-i Nebi
 Büyüklerimiz
 İslam Tarihi
null.gif ________________
 HİZMETLER
 Haberler
 Haber Ekle
 Şiir Evi
 Programlar
 Linkler
 Anketler
 E-Devlet
okkucuk.gif Zazaca
null.gif ________________
 ÜYELER İÇİN
 Hesabınız
 Özel Mesaj
 Üye Listesi
 Messenger
null.gif ________________
 Solhan.NET
 Bize Ulaşın
 Site Haritası
null.gif ________________
Mezunlar Bölümü


Bu bölümde yer alan eski arkadaşlarınıza ulaşabilir ve kendinizi ekleyerek onların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Tıklayın!
Üye Menüsü
Merhaba Misafir

Henüz üye değilseniz, Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Üye Adı:
Şifre:
Giriş:

Üyelik
Son 5 Üye:
Oct 24, 2017opydiv Oct 23, 2017Bogdan Oct 23, 2017ofogyq Oct 23, 2017ypuraz Oct 23, 2017edojeti  Bugün: 1
Dün: 10
Bekleyen Üyeler :280
Toplam: 13538

Şu An Bağlı
Ziyaretçi: 105
Üye: 1
Toplam: 106

Kayıtlı Üyeler

İstatistikler
 Bugün   :12588
 Dün      :31132
 Toplam :46795688
İsrail'i Boykot Et
Reklam
Kimler Sitedeydi?
wangkiky: 13 dakika önce
richardi56: 2 saat, 11 dakika önce
opydiv: 3 saat, 56 dakika önce
Bogdan: 10 saat, 13 dakika önce
ofogyq: 11 saat, 17 dakika önce
ypuraz: 11 saat, 18 dakika önce
liuyi: 11 saat, 53 dakika önce
edojeti: 12 saat, 23 dakika önce
elifireb: 14 saat, 53 dakika önce
arejud: 14 saat, 55 dakika önce

Uzaydan Solhan
Büyük resim için tıklayın.
Uzaydan Solhan
Ayrıntılı görmek için resme tıklayın!

Sözlük


16 Dilde Çeviri

Link İstatistik
Toplam Link: 72
Toplam Kategori: 7
Toplam Ziyaret: 64209

Yeni Eklenen
Siteler

· 1: SOLHAN EĞİTİM DERNEĞİ
[Hit: 488]

· 2: www.cevatkose.com.tr
[Hit: 415]

· 3: Netfaresi.org
[Hit: 634]

· 4: Sukyon Köyünün Web Sayfası
[Hit: 438]

· 5: Online İlan Yönetim ve Takip Sistemi
[Hit: 777]

· 6: Solhan.org
[Hit: 1225]

· 7: By Elcewad
[Hit: 627]

· 8: Yazılım-Donanım-Php-Asp-linux
[Hit: 525]

· 9: Omeran.Net
[Hit: 799]

· 10: careerjet.com.tr – Türkiye'deki bütün iş ilanları
[Hit: 836]


En Çok Ziyaret
Edilen Siteler

· 1: Bingolonline.com
[Hit: 2445]

· 2: Solhan'ın İnteraktif Sitesi
[Hit: 2369]

· 3: Murat Köyü
[Hit: 1931]

· 4: Ab-ı Hayat
[Hit: 1923]

· 5: Ş. K. Ersin Ateş İlköğretim Okulu
[Hit: 1748]

· 6: Bingöl Emniyet Müdürlüğü
[Hit: 1677]

· 7: Girvas Web Sitesi
[Hit: 1667]

· 8: Solhan Atatürk İlköğretim Okulu
[Hit: 1606]

· 9: irfanreklam
[Hit: 1547]

· 10: Genç Belediyesi
[Hit: 1522]

Destekleyenler
 Canliradyo.gen.al

NOT: Üyeler ve misafirler tarafından yazılan tüm yorumlar sahiplerine aittir ve sitemiz sorumlu tutulamaz.
Önce Üniversite
Tarih: 23.12.2007 Saat: 22:43 Gönderen: Murat-Bayar

Bingöl Haberleri
Ankara Bingöllülerle Yardımlaşma Derneği (BİNYAR)'ın organizasyonu ve Bingöl Platformu'nun katkılarıyla hazırlanan 'Bingöl Üniversitesi' konulu panel haftasonu yapıldı.


Panele yeni Vali İrfan Balkanlıoğlu, milletvekilleri Cevdet Yılmaz, Kazım Ataoğlu ve Yusuf Coşkun ile Bingöl Platformu'ndan oluşan tertip komitesi, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile davetliler katıldı. İki gün süren ve çok sayıda Bingöllü akademisyenin katıldığı panel Ahmet Dursun Kongre Salonu'nda yapıldı.

ÜNİVERSİTE ALANI GEZİLDİ
Akademisyenler, Cumartesi günü sabah saat 9:30'da üniversite alanını gezdi. Akademisyenler, genel anlamda Ziraat Fakültesi'nin durumunu iyi olarak değerlendirdiler. Ancak akademisyenler, binanın bir an önce tamamlanması gerektiğini ifade ettiler. 

HERŞEY BİNGÖL İÇİN

Panelin açılış konuşmasını Organizasyon Komitesi Başkanı Fatih Atalay yaptı. Bingöl Üniversitesi'nin layık olduğu kurumsal kimliğine  kavuşması için emek verdiklerini  söyledi. Atalay, "Her şey Bingöl için olmalıdır" dedi.

ÜNİVERSİTE ŞART
Selamlama konuşması yapan Belediye Başkanı Hacı Ketenalp, üniversitenin son aşamaya geldiğini söyledi. Bingöl Üniversitesi sürecine katkıda bulunan eski milletvekillerine ve eski Vali Vehbi Avuç'a teşekkür eden başkan Ketenalp, sürdürülebilir kalkınma için üniversitenin şart olduğunu ifade etti.

HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Daha sonra söz alan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Aydın Girgin, eski ve yeni milletvekillerine büyük gayretlerinden dolayı teşekkür etti. Otogar alanını üniversiteye verdiği için başkan Ketenalp'e de teşekkür eden Girgin, üniversitenin Bingöl için önemli bir atılım olduğunu söyledi.  

1. OTURUM
Üniversite alanı gezildikten sonra ilk oturum Van 100. Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Kliniği Şefi Prof. Dr. Ahmet  Faik Öner başkanlığında saygı duruşunun ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başladı.

DOĞRU ADIM BAŞARIYI GETİRİR

İlk sunumu gerçekleştiren Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Faik Burakgazi, Bingöl'ün hep sonlarda olduğunu ve hayata 3-0 yenik başladığını söyledi. 'Bingöl Üniversitesi ve Günümüz' konusunu ele alan panelist Burakgazi, Bingöl Üniversitesi'nin Bingöl'e sağlayacağı ekonomik, sosyal ve kültürel katkılar ile üniversitenin şehre entegrasyonu ile ilgili önemli bilgiler verdi. Bingöl'ün artık makus talihini yenmeye başladığını belirten Burakgazi, yola doğru adımlarla çıkılması durumunda üniversitede gereken başarının sağlanacağını ifade etti. 

ÜNİVERSİTE GURUR KAYNAĞIMIZ
İkinci sunumu 'Bingöl Üniversitesi'nin mevcut durumu, stratejik hedefleri, sorunları ve çözüm önerileri' başlıklı konusu ile Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Dilsiz gerçekleştirdi.  Üniversitenin bölgenin ihtiyacına  cevap verecek konuma gelmesi gerektiğine dikkat çeken Prof. Dilsiz, "Bingöl Üniversitesi akademisyen yetiştirecek duruma gelmelidir. Bin öğrenci kapasiteli yurdumuz var. Kendi bütçemizi oluşturmalıyız. Üniversitenin temel değerlerini yakalamalıyız. Üniversite ile şehrimiz kültür merkezi haline gelecektir. Üniversite gençler için büyük bir fırsat olacaktır." dedi.

ÜNİVERSİTE NİTELİKLİ OLMALI

Üçüncü sunumu Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş, 'Nitelikli bir üniversite nasıl oluşturulur?' başlığıyla aktardı. Üniversitenin fiziki altyapı ve donanım olarak hazır hale getirilmesi gerektiğini belirten Baydaş, "Yeterli ve modern derslikler ile öğrenci ve araştırma laboratuarları yapılmalıdır. Sosyal alanlar, yurtlar ve kafeteryalar öğrencilerin hizmetine açılmalıdır." dedi. 

İHTİYAÇLAR KARŞILANMALI

Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fahrettin Yakuphanoğlu, panelin 4. sunumunu gerçekleştirdi. Bingöl Üniversitesi'nin ihtiyaçları konusunu ele alan Prof. Yakuphanoğlu, üniversitenin eğitim öğretiminin işleyişinin doğru devam edebilmesi için ihtiyaçların öncelikli olarak karşılanması gerektiğini ifade etti. 

İKİNCİ OTURUM ÜNİVERSİTENİN GELECEĞİ

İkinci oturumda Bingöl Üniversitesi ve gelecek konusu tartışıldı. İkinci oturumun açılış konuşmasını Ankara BİNYAR Yönetim Kurulu Üyesi Ali Gözen yaptı. Gözen, üniversitenin sağlam planlar ile geleceğinin garanti altına alınması gerektiğini vurguladı. 

AKADEMİK YAPILANMA ŞART

İkinci oturumun ilk sunumunu Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah Bayram, Bingöl Üniversitesi'nin 4 yıllık akademik yapılanma modelini ele aldı. Akademik yapılanmanın şart olduğuna dikkat çeken Prof. Bayram, böylece Bingöl Üniversitesi'nin akademisyen yetiştirecek konuma gelmesinin  sağlanabileceğine işaret etti.

YÖNETİM VE KURUMSAL YAPILANMA
Üniversitenin yönetim, organizasyonla kurumsal bir kimliğe kavuşturulması gerektiğini hatırlatan Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eşref Taş Konusu: Yönetim,organizasyon ve kurumsal yapılanma konularında önemli bilgiler verdi.

NASIL BİR ÜNİVERSİTE?

Panelin en önemli konularından birini ele alan Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyasi Bilgiler ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılmaz Bingöl,  Nasıl bir üniversite? konusunu işledi.

ÜNİVERSİTE ANLAYIŞI

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halil Hasar, 'Ülkemiz ve dünyadaki üniversite anlayışı ile Bingöl Üniversitesi'nin değerlendirilmesi' konusunu ele aldı. 

ÜNİVERSİTENİN ROLÜ

Selçuk Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Alaaddin Yüksel, Bingöl'deki doğal kaynakların planlanmasında Bingöl Üniversitesi'nin rolü ve önemi konusunu işledi. 

ÜNİVERSİTE VE TOPLUM

Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Karaca, Üniversite ve toplum konusunu işledi. Sivil toplum kuruluşu temsilcileri değerlendirme konuşmaları yaptılar.

SONUÇ BİLDİRGESİ

Panel dün İl Özel İdaresi'nde yapılan değerlendirme toplantısı ile sona erdi. Sonuç bildirgesi çalışmaları tamamlandı. Buradaki toplantıya Vali İrfan Balkanlıoğlu, milletvekilleri ve akademisyenler katıldı. Toplantıda acil eylem planı görüşüldü ve yapılacaklar kaydedildi.
Panele katılan üniversite hocalarına teşekkür eden milletvekilleri, "Üniversitenin açılması için elbirliğiyle çalışacağız" diyerek kararlılıklarını dile getirdiler.

Bingöl Gazetesi

Bu Haberi Paylaş
 
Google Reklamları

Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Re: Önce Üniversite (Puan: 0)
Gönderen: Misafir Tarih: 24.12.2007 Saat: 08:39
bingölde üniversitenin acılmasına ne kadar sevindiğimi bilemezsiniz. bingölde üniversitenin acılmasıyla çok şeyler değişeceğine inanıyorum. her şey bingöl için diyen dostlarınma teşekürlerimi sunarım inşallah en yakın zamanda üniversite tamamlanır. neler değiştiğini gözümüzle görürüz.
Re: Önce Üniversite (Puan: 0)
Gönderen: Misafir Tarih: 24.12.2007 Saat: 18:08
başta sayın başbakanımız recep tayip erdoğan ve vekilerimiz bingölümüzde düzenlediğiniz mitingde verilen sözlerin yerine getirilmesi başta hava alanı. üniv. ve doğalgaz. bunlar yapıldıysa bingölümüzün ekonomisi çok daha üst seviyede olur.
           saygı değer vekilimiz yusuf coşkun bu 3 projeyi başarırsa bingöl halkı size minettar olacaktır.  [...BAŞARILAR DİLERİM...] seyfettin zengin
Re: Önce Üniversite (Puan: 0)
Gönderen: Misafir Tarih: 28.12.2007 Saat: 21:34
cok sukur universıte oluyorrr sıradakılerde yapılsa iyi olur.biz laf degıl icraat istiyıoz.doğalgaz havayolu v.s. istiyoz
 inşallah olur basbakanımıza guvendıgımızden oy verdık pişman oldugumuza inanmam .milletvekıller de iş yapıyorlar bu da guzel bakalım zaman bıze neler gosterir
          rabbım ne eylerse guzzel eylerrrr
                                                                      selamlarr


Haberler

 
Bilgi Bankası
İnteraktif Bölümler İslam Köşesi

 
Hesabınız
 Solhan Haberleri:Bingöl Hakkında Telefon Rehberi:Haber Gönder Haber Arşivi Kur'an-ı Kerim:Üyelik Ol
 Bingöl Haberleri:Köylerimiz Hakkında Ziyaretçi Defteri:Köşe Yazıları TV-Radyo Hadis Alemi:Üye Girişi
 Köy Haberleri:Yüzenada Hakkında Mezunlar Sayfası:Müzik Kutusu Video
Siyer-i Nebi:Şifremi Unuttum
     Şiir Evi Hikayeler İslam Tarihi:Özel Mesajlarım
 

  

 

  

 

 

  

 


© 2006-2012 Tüm Hakları Saklıdır. Solhan.Net |
Bu sitede kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içerikler ancak Solhan.Net kaynak gösterilmek suretiyle kullanılabilir.
Websitemiz PHP-Nuke © 2005 Kodlarına Sahiptir.