online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - >> Solhan Haberleri >> Kaymakam Esnafla Buluştu
  Giriş / Yeni Üyelik
:: Ana Sayfa  ::  Foto Galeri  ::  Solhan  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::
Solhan.Net
 Ücretsiz Üye Olun
 Favorilere Ekleyin
Ana Menü
 Ana Sayfa
 Forumlar
 Foto Galeri
 Videolar
okkucuk.gif Köylerimiz
okkucuk.gif Yüzenada
okkucuk.gif Bingöl Hakkında
null.gif ________________
 İSLAM KÖŞESİ
 Kur'an Alemi
 Hadisler
 Siyer-i Nebi
 Büyüklerimiz
 İslam Tarihi
null.gif ________________
 HİZMETLER
 Haberler
 Haber Ekle
 Şiir Evi
 Programlar
 Linkler
 Anketler
 E-Devlet
okkucuk.gif Zazaca
null.gif ________________
 ÜYELER İÇİN
 Hesabınız
 Özel Mesaj
 Üye Listesi
 Messenger
null.gif ________________
 Solhan.NET
 Bize Ulaşın
 Site Haritası
null.gif ________________
Mezunlar Bölümü


Bu bölümde yer alan eski arkadaşlarınıza ulaşabilir ve kendinizi ekleyerek onların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Tıklayın!
Üye Menüsü
Merhaba Misafir

Henüz üye değilseniz, Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Üye Adı:
Şifre:
Giriş:

Üyelik
Son 5 Üye:
Dec 14, 2017ewisare Dec 14, 2017arehuzi Dec 14, 2017ufucuxu Dec 14, 2017odiburyxu Dec 14, 2017ywijum  Bugün: 6
Dün: 15
Bekleyen Üyeler :177
Toplam: 14412

Şu An Bağlı
Ziyaretçi: 77
Üye: 0
Toplam: 77

İstatistikler
 Bugün   :12516
 Dün      :30692
 Toplam :49162497
İsrail'i Boykot Et
Reklam
Kimler Sitedeydi?
ewisare: 15 dakika önce
arehuzi: 1 saat, 2 dakika önce
ufucuxu: 1 saat, 31 dakika önce
susier50: 2 saat, 42 dakika önce
odiburyxu: 6 saat, 3 dakika önce
ywijum: 6 saat, 21 dakika önce
ahyky: 7 saat, 24 dakika önce
ohugajuz: 9 saat, 26 dakika önce
ynovihu: 9 saat, 36 dakika önce
ebahegavu: 10 saat, 20 dakika önce

Uzaydan Solhan
Büyük resim için tıklayın.
Uzaydan Solhan
Ayrıntılı görmek için resme tıklayın!

Sözlük


16 Dilde Çeviri

Link İstatistik
Toplam Link: 72
Toplam Kategori: 7
Toplam Ziyaret: 64509

Yeni Eklenen
Siteler

· 1: SOLHAN EĞİTİM DERNEĞİ
[Hit: 494]

· 2: www.cevatkose.com.tr
[Hit: 420]

· 3: Netfaresi.org
[Hit: 643]

· 4: Sukyon Köyünün Web Sayfası
[Hit: 445]

· 5: Online İlan Yönetim ve Takip Sistemi
[Hit: 781]

· 6: Solhan.org
[Hit: 1238]

· 7: By Elcewad
[Hit: 631]

· 8: Yazılım-Donanım-Php-Asp-linux
[Hit: 530]

· 9: Omeran.Net
[Hit: 807]

· 10: careerjet.com.tr – Türkiye'deki bütün iş ilanları
[Hit: 839]


En Çok Ziyaret
Edilen Siteler

· 1: Bingolonline.com
[Hit: 2453]

· 2: Solhan'ın İnteraktif Sitesi
[Hit: 2376]

· 3: Murat Köyü
[Hit: 1941]

· 4: Ab-ı Hayat
[Hit: 1930]

· 5: Ş. K. Ersin Ateş İlköğretim Okulu
[Hit: 1757]

· 6: Bingöl Emniyet Müdürlüğü
[Hit: 1685]

· 7: Girvas Web Sitesi
[Hit: 1669]

· 8: Solhan Atatürk İlköğretim Okulu
[Hit: 1610]

· 9: irfanreklam
[Hit: 1551]

· 10: Genç Belediyesi
[Hit: 1526]

Destekleyenler
 Canliradyo.gen.al

NOT: Üyeler ve misafirler tarafından yazılan tüm yorumlar sahiplerine aittir ve sitemiz sorumlu tutulamaz.
Kaymakam Esnafla Buluştu
Tarih: 26.02.2008 Saat: 00:48 Gönderen: Murat-Bayar

Solhan Haberleri
İlçe Kaymakamı Yaşar Aksanyar, esnaf sorunlarını dinlemek için bir toplantı yaptı. Halk Eğitim Merkez'inde yapılan toplantıda ilçede yapılan hırsızlık olaylarından, elektrik kesintilerine kadar birçok konuya değinildi.


Esnafın da sorunlar ve çözüm önerileri konusunda fikirlerini dile getirdiği toplantıyla ilgili olarak vatandaşlar, "gerekli ama geç kalınmış bir toplantıydı. Çok Yararlı oldu. Devamını bekliyoruz" yorumunu yaptı.

"Solhan'da sevgi saygı ve uyum içinde çalışmaktayız"
İlçe kaymakamı Yaşar Aksanyar, İlçe Emniyet Müdür vekili Beyazıt Çeken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazım Genç ve çok sayıda esnafın katılımı ile gerçekleşen toplantıda ilk olarak İlçe Kaymakamı Yaşar Aksanyar söz aldı. Solhan'ın özel bir ilçe olduğunu söyleyen Aksanyar, Solhan'da birçok alanda mahrumiyet olmadığını söyleyerek: "Solhan'da sevgi, saygı ve uyum içerisinde çalışmaktayız. Amacımız sorunlara nasıl pratik çözümler üretebileceğimizi tartışmaktır." ifadelerini kulandı.
Geçtiğimiz günlerde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili olarak bilgi veren Aksanyar, bu olaydan sonra polis devriyelerinin arttırıldığını ancak polisiye tedbirlerle hırsızlık olaylarının önlenmesinin mümkün olmadığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: "Yakalanan hırsızlık olaylarının maddi kaybı çok önemli değildir. Ancak toplumsal huzur açısından çok önemlidir. Geçen yıl bir hayırsever marifetiyle ilçedeki kamu binalarını korumaya yönelik olarak aldığımız güvenlik kameraları sayesinde birçok olayın faili yakalandı. Ancak bütün sokaklarda bu sistemin tarafımızdan kurulması mümkün değil. Eğer siz esnaflar işbirliği ile güvenlik kamerası alırsanız, biz bu kameraları kendi sistemimize dahil ederek izleme alanını genişletebiliriz. Bunun için esnafların kamera alımı için gerekli finansal desteklerine ihtiyaç var." Aksanyar'ın teklifini olumlu bulan esnaflar, kamera alımı ile ilgili bir çalışmayı başlatma kararı aldılar.

"Hak arama yollarına başvurulmuyor"
Elektrik kesintilerine de değinen Kaymakam Aksanyar, vatandaşın elektrik kesintisi ile yaşadığı sorunların temelinde enerji nakil hatlarının yıllardır yenilenmemesi ve Solhan-Karlıova hattının ayrılmamasının etkili olduğunu ifade etti. İlçede havai hatlarda meydana gelen arızaların tespitinin büyük zaman aldığını söyleyen Aksanyar, arızaların FEDAŞ ekiplerine bildirilmesinde vatandaşların yardımı ve duyarlılığına ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Geçen yıl şebekeye takılan 6 röle ile elektrik kesintilerinde azalma olduğunu söyleyen Aksanyar, sorunun köklü çözümü için Solhan hattının Karlıova hattından ayrılması gerektiğini dile getirdi. Kesinti nedeniyle birçok vatandaşın elektronik cihazının yandığını bildiği halde hiçbir vatandaşın yasal yollarla hakkını arama arayışı içerisinde olmadığını söyleyen Aksanyar sorunun çözümü ve konuyla ilgili taleplerin vatandaşlar tarafından ilgililere iletilerek sorunun köklü çözümünün mümkün olduğunu söyledi.

3500 ev yok ama 3500 ton kömür dağıtıldı
Esnafın da ilçede yaşanan bazı sorunlar ve çözüm önerilerini dile getirdiği toplantıda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından verilen eğitim, gıda ve yakacak yardımlarının gerçek ihtiyaç sahiplerine iletilmesi için gerekli çalışmaların hassasiyetle yapılması gerektiği dile getirildi. Esnafın bu talebine ilginç bir şekilde cevap veren Aksanyar, Solhan'da 3.500 Ton kömür dağıtıldığını ancak Solhan'da 3500 hane bulunmadığını ifade ederek sağlıklı bir tespit ve dağıtımla kaymakam dahil ilçede her eve bir ton kömür verilebilecek kadar kömürün ilçeye geldini belirtti. Vakıf yardımlarının ihtiyaç sahiplerine dağıtımı için başta muhtarlar olmak üzere vakfın sivil üyelerinin hassasiyetle yapacakları tespitlerin önemine değinen Aksanyar, Vakıf yardımalarının gerçek ihtiyaç sahiplerine iletilmesi için mümkün olduğunca hassas olduklanı dile getirdi.

Sorunlar ve çözüm önerileri dile getirildi

Mehmet Aydın: "Vakıf yardımlarının gerçek ihtiyaç sahiplerine iletilmesi için oluşturulacak bir heyetle bir çalışma yapılmalıdır. Dersaneye giden maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin dershane paraları vakıfça ödenmelidir. Gece geç saatlere kadar sokaklarda bulunan gençlerin aileleri ile görüşülmeli gençlerin kötü alışkanlıklar kazanmamaları için takip edilmeleri gerekir."

Ahmet Sönmez: "Gücümüzü birleştirerek büyük projeler gerçekleştirmeliyiz. Birbirimize güvenip dürüstçe çalıştıktan sonra yapamayacağımız şey yoktur. Solhan'da Esnaf ve Sanatkârlar odasının kurulması için gerekli girişimlerde bulunmalıyız. "

Zülküf Coşkun: "Esnafın çok azı Bağ-Kur primlerini ödeyebilmektedirler. Esnafın sosyal güvencesi olmadığı için sağlıkla ilgili sorunlar yaşamaktadır."

Sezai Ataş: "Şehirlerarası otobüsler çöplerini gelişigüzel atarak çevre kirliliğine sebep olmaktadırlar"

Namık Kemal Bilici: "İlçe Merkezindeki ana yoldan geçen yabancı araçlar alışveriş için durduğunda trafik uyarısı ile karşılaşmaktadır. Bu da onların alışveriş yapmalarını engellemektedir. İlçede kurulacak bir Pazar ile köylünün ürettiği ürünleri satarak kazanç sağlaması ve ilçe halkının da bu ürünlere daha ucuz bir şekilde sahip olması mümkündür."

Muhtesim Yıldız: "Kaymakamın vatandaşlarla ve esnafla ilişkilerinin iyi olması için her zaman aynı değil farklı mekanlar ve esnaflara gitmesi gerekir.

Selahattin Uyar: "Maddi sorunlarımız kadar manevi sorunlarımız da gündemimizde olmalı. Esnaf yalan söylememeli, yemin etmemeli, yüksek karlarla müşteriyi incitmemeli, borçlarını zamanında vermelidir."

Solhan Haber Gazetesi - Solhan.Net


Bu Haberi Paylaş
 
Google Reklamları

Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Re: Kaymakam Esnafla Buluştu (Puan: 1)
Gönderen: mazlum (ooooooooo) Tarih: 26.02.2008 Saat: 14:15
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
cidi bir  yakinlasma ise cok guzel ama, inanmakta zorluk cekiyorum. devlet siyasi partiler,den tesekul ediyor  ve dolayisiyle partizanlik heryerde hakim, onun icin  gercek anlamda  halka hizmet gelmiyor. akla suda geliyor  devletin kadrolari  cidi calisirsa bircok sorun cozulur evet ama.  bizim devletimizde kadrolar  adeta siyasi  parti elmani gibi calismak zorunda yoksa hukumet eden parti onlari barindirmaz. bu ve benzer  sistemler deyismese deyisen birsey olmaz. gidin avrupa ulkelerini gorun  hukumetler kanun yapar  memur hukumetin deyil devletin memurudur  bir dusunun iktidara gelen tum vali kaymakam ve en usten en alta kadar olan idareciyi deyistirir peki nasil olur bu devletin memurumu yoksa siyasi parti elemanimi olur,  beyenilmiyen zaten gorevinden alinir  boyle bir devlet sistemi  nasil halka hizmet verir mumkun deyil. bu sistemin deyismesi lazim yoksa  eski tas eski hamam  misali olur.....


Haberler

 
Bilgi Bankası
İnteraktif Bölümler İslam Köşesi

 
Hesabınız
 Solhan Haberleri:Bingöl Hakkında Telefon Rehberi:Haber Gönder Haber Arşivi Kur'an-ı Kerim:Üyelik Ol
 Bingöl Haberleri:Köylerimiz Hakkında Ziyaretçi Defteri:Köşe Yazıları TV-Radyo Hadis Alemi:Üye Girişi
 Köy Haberleri:Yüzenada Hakkında Mezunlar Sayfası:Müzik Kutusu Video
Siyer-i Nebi:Şifremi Unuttum
     Şiir Evi Hikayeler İslam Tarihi:Özel Mesajlarım
 

  

 

  

 

 

  

 


© 2006-2012 Tüm Hakları Saklıdır. Solhan.Net |
Bu sitede kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içerikler ancak Solhan.Net kaynak gösterilmek suretiyle kullanılabilir.
Websitemiz PHP-Nuke © 2005 Kodlarına Sahiptir.