online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - >> Bingöl Haberleri >> Bingöl'de Utanç Davasına Tepki
  Giriş / Yeni Üyelik
:: Ana Sayfa  ::  Foto Galeri  ::  Solhan  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::
Solhan.Net
 Ücretsiz Üye Olun
 Favorilere Ekleyin
Ana Menü
 Ana Sayfa
 Forumlar
 Foto Galeri
 Videolar
okkucuk.gif Köylerimiz
okkucuk.gif Yüzenada
okkucuk.gif Bingöl Hakkında
null.gif ________________
 İSLAM KÖŞESİ
 Kur'an Alemi
 Hadisler
 Siyer-i Nebi
 Büyüklerimiz
 İslam Tarihi
null.gif ________________
 HİZMETLER
 Haberler
 Haber Ekle
 Şiir Evi
 Programlar
 Linkler
 Anketler
 E-Devlet
okkucuk.gif Zazaca
null.gif ________________
 ÜYELER İÇİN
 Hesabınız
 Özel Mesaj
 Üye Listesi
 Messenger
null.gif ________________
 Solhan.NET
 Bize Ulaşın
 Site Haritası
null.gif ________________
Mezunlar Bölümü


Bu bölümde yer alan eski arkadaşlarınıza ulaşabilir ve kendinizi ekleyerek onların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Tıklayın!
Üye Menüsü
Merhaba Misafir

Henüz üye değilseniz, Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Üye Adı:
Şifre:
Giriş:

Üyelik
Son 5 Üye:
Dec 14, 2017ewisare Dec 14, 2017arehuzi Dec 14, 2017ufucuxu Dec 14, 2017odiburyxu Dec 14, 2017ywijum  Bugün: 6
Dün: 15
Bekleyen Üyeler :177
Toplam: 14412

Şu An Bağlı
Ziyaretçi: 83
Üye: 0
Toplam: 83

İstatistikler
 Bugün   :12610
 Dün      :30692
 Toplam :49162591
İsrail'i Boykot Et
Reklam
Kimler Sitedeydi?
ewisare: 20 dakika önce
arehuzi: 1 saat, 7 dakika önce
ufucuxu: 1 saat, 35 dakika önce
susier50: 2 saat, 47 dakika önce
odiburyxu: 6 saat, 8 dakika önce
ywijum: 6 saat, 26 dakika önce
ahyky: 7 saat, 29 dakika önce
ohugajuz: 9 saat, 30 dakika önce
ynovihu: 9 saat, 40 dakika önce
ebahegavu: 10 saat, 24 dakika önce

Uzaydan Solhan
Büyük resim için tıklayın.
Uzaydan Solhan
Ayrıntılı görmek için resme tıklayın!

Sözlük


16 Dilde Çeviri

Link İstatistik
Toplam Link: 72
Toplam Kategori: 7
Toplam Ziyaret: 64509

Yeni Eklenen
Siteler

· 1: SOLHAN EĞİTİM DERNEĞİ
[Hit: 494]

· 2: www.cevatkose.com.tr
[Hit: 420]

· 3: Netfaresi.org
[Hit: 643]

· 4: Sukyon Köyünün Web Sayfası
[Hit: 445]

· 5: Online İlan Yönetim ve Takip Sistemi
[Hit: 781]

· 6: Solhan.org
[Hit: 1238]

· 7: By Elcewad
[Hit: 631]

· 8: Yazılım-Donanım-Php-Asp-linux
[Hit: 530]

· 9: Omeran.Net
[Hit: 807]

· 10: careerjet.com.tr – Türkiye'deki bütün iş ilanları
[Hit: 839]


En Çok Ziyaret
Edilen Siteler

· 1: Bingolonline.com
[Hit: 2453]

· 2: Solhan'ın İnteraktif Sitesi
[Hit: 2376]

· 3: Murat Köyü
[Hit: 1941]

· 4: Ab-ı Hayat
[Hit: 1930]

· 5: Ş. K. Ersin Ateş İlköğretim Okulu
[Hit: 1757]

· 6: Bingöl Emniyet Müdürlüğü
[Hit: 1685]

· 7: Girvas Web Sitesi
[Hit: 1669]

· 8: Solhan Atatürk İlköğretim Okulu
[Hit: 1610]

· 9: irfanreklam
[Hit: 1551]

· 10: Genç Belediyesi
[Hit: 1526]

Destekleyenler
 Canliradyo.gen.al

NOT: Üyeler ve misafirler tarafından yazılan tüm yorumlar sahiplerine aittir ve sitemiz sorumlu tutulamaz.
Bingöl'de Utanç Davasına Tepki
Tarih: 17.03.2008 Saat: 21:37 Gönderen: Murat-Bayar

Bingöl Haberleri
AK Parti'ye kapatma davasına toplumun her kesimden büyük tepki: Demokrasiye ve millet iradesine saldıran başsavcı yargılanmalı!


AK Parti'nin kapatılma davası ile ilgili görüştüğümüz vatandaşlar, davayı demokrasiye ve millet iradesine saldırı olarak değerlendirdi. Kapatma davasına çok sayıda Bingöl sivil toplum kuruluşları tepki gösterdi. 6 ay önce seçimden çıkan ve Türkiye'de yaşayan her 2 kişiden birinin oyunu alan bir siyasi partinin keyfi, kin ve garezden hareketle kapatılmaya çalışıldığını öne süren vatandaşlar ve sivil kuruluşlar, "Bu dava demokrasimizi yaralayan ve millet iradesini  hiçe sayan bir yaklaşımdır. Yüksek yargı makamında oturan ve görevlerini kötüye kullananlar yargılanmalıdır. Yetkisini ve görevini kötüye kullanan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, görevden alınmalı ve mutlaka yargılanmalıdır." ifadelerini kullandılar.
 
DEMOKRASİ VE DEVLET TAHRİP EDİLİYOR
Davayı açan kurumdaki görevlilerin sorumsuz hareket ettiğine dikkat çeken vatandaşlar, "Türkiye'yi tehlike altına atan Yalçınkaya, kesinlikle yargılanmalı ve derhal görevden alınmalıdır. Demokrasiyi ve devleti tahrip eden Yargıtay görevlileri cezasız kalmamalıdır. Kimsenin Türkiye'yi gerilimler ortamına sokmaya hakkı yoktur." görüşlerine yer verdiler. Vatandaşlar, davayı açan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı yetkilileri hakkında sessiz kalınmasına da tepki gösterdiler.

SÜREÇ BUGÜN BAŞLIYOR

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın AK Parti hakkında açtığı kapatma davasının süreci bugün başlıyor. İşlemlerin resmen başlaması için Anayasa Mahkemesi'nin iddianameyi kabul etmesi  gerekiyor. Yüksek Mahkeme'nin kapatma kararı verebilmesi için ise nitelikli çoğunluk, yani 7 üyenin oyu gerekecek. Yüksek Mahkeme heyeti önce iddianameyi inceleyek, eksiklik görmezse kabul edecek. 
İddianameyi ön savunma için AK Parti'ye gönderecek. AK Parti ön savunmasını en geç 2 ay içinde yazılı olarak yapacak. Ardından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Yalçınkaya, esas hakkındaki görüşünü mahkemeye sunacak, bu görüş de AK Parti'ye gönderilecek. Yüksek Mahkeme, bu aşamadan sonra bir gün belirleyecek ve tarafları sözlü olarak dinleyecek. Raportör davaya ilişkin bilgi, belgeleri toplayacak, esas hakkındaki raporunu hazırlayacak. Hazırlanan bu rapor Anayasa Mahkemesi'nin 11 üyesine dağıtılacak ve üyeler Başkan Haşim Kılıç'ın belirleyeceği günde toplanacak. Asil üyelerden herhangi birinin bulunmaması veya emekliye ayrılması halinde dört yedek üyeden en kıdemlileri heyete katılacak.

Bingöl Gazetesi


Bu Haberi Paylaş
 
Google Reklamları

Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Re: Bingöl'de Utanç Davasına Tepki (Puan: 1)
Gönderen: nuno Tarih: 17.03.2008 Saat: 23:27
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
çok saçma bi yorum.yazık demokrasiden bahsediyon ama ne olduğunu dahi bilmeden konuşuyon.ideololjik siyaset bitti artık.ha dtp ha mhp aynı şey.ikiside faşist parti........ama ben onlara saygı duyuyorum çünkü demokraside karşı görüşe ne kadar saygı duyarsan senin görüşün okadar çok tutulur.yaşasın çok seslilik.kahrolsun hertürlü özgürlüğe ket vuranlar.......SAVCI KİMDİR OKUYUN (Puan: 1)
Gönderen: Gajgor Tarih: 18.03.2008 Saat: 00:15
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Tabiki Ailece devşirme olup, Ergenekonun kuludur.

Sanırım hangi Abdurrahmandan bahsettiğimi anlamışsınızdır.

Urfa’dan kolay kolay adam akıllı biri çıkmaz, çıksada ya İMRALI BÜLBÜLÜ Abdullah yada Abdurrahman gibileri çıkar. Ancak , Urfalı temiz insanları bundan tenzih ederim. İstisnalar kaideyi bozmaz diye bir kural vardır. Ve sakın temiz olan urfalı arkadaşlar üzerlerine alınmasın. Bu zevatın ailesi, kendilerini ön plana çıkarmak için, halkını satlığa çıkarmaktan imtina etmemiştir. Ailesi son iki yüzyıl boyunca din bezirganlığını yapmış bir kapıkulu ulemasıdır. Bir taraftan din ve tekke adına fakir fukaranın mallarını tekkelerinin anabarlarına indirirken. diğer taraftan, padişahların huzurlarında el pençe divan durur, Osmanlının yıkılışı ile , sultanını bile satmaktan ve arkadan hançerlemekten çekinmemiş Şeyh Saffet (Mustafa Kemaleddin Yetkin) dir.!!!!

Bu zevat yanı Abdurramanın dedesi olan Saffet, Osmanlı meclisi mebusanında üç dönem Urfa milletvekilliği yapmıştır. Osmanlının yıkılışından sonra ise fırsatları değerlendirip,hilafetin kaldırılmasında Atatürk’e ilk imza veren kendisi olup, daha evvelki kapıkuluğunun bekçiliğinden yeni kapıkulluğunu garantiye almış bir canbazdır. 2.TBMM indeki mebusluk döneminde ‚Kürt bir aileden gelmesine rağmen’ kimliğini bir kenara bırakıp,Türklerin bile savunmaktan içtinab ettikleri Türk milliyetçiliğinin borazanlığı ve savunuculuğunu en illeri derecede, şeyhlik ünvanını da ekleyerek yapmıştır.Böylece isimleri cumhuriyetin (pardon, ergenekonun )çocukları olarak tarihe geçmiştir.

Şeyh saffet;Nakşi terikatının bir kolu olan Halveti terikatının halifesi iken kendi hilafetinden vaz geçip Osmanlı hilafetinin kaldırılmasına karşı gönüllü öncülük yapmıştır. Yani siyasette iki yüzlülük.TBMM nin oturumlarından birinde aynen şu ifadeleri kullanmıştır: “İstiklalinde ve hayatı milliyesinde ortaklık kabul etmeyen Türkiye'nin görünüşte ve dolaylı bile olsa ikiliğe tahammülü yoktur .Türkiye'nin mevcudiyetine daha etkili tehlike olacağı yüklenilen deneyimlerle, katiyen sabit olmuştur. Bu Hanedanın Türk milletiyle ilintili olan her vaziyet ve kuvvei mevcudiyeti milliyemiz için tümden tehlikedir!" Kendi Kürd halkının kimliğinin tehlikeye girmesi önün için bir şey ifade etmiyor çünkü. Önemli olan, kulu olduğu kimselerin çanağına bir kemik atmalarıdır.

Bu silik tipler hep böyle tarih boyunca başkalarına kul olmuşlardır.Bu onların ruhunda vardır.Bundan dolayıdırki yazarın biri „Tanrı uludur ...Tanrı uludur, Babam polis devletinin kuludur „ demis. Bizim Kürd Abdolarda Ergenekoncuların kuludur. Çünkü Ergenekoncular hiç bir yol bırakmadılarkı denemdiler., en son çare yine devşirme kapıkullarına havale ettiler.


Nasnameden alıntı
Re: Bingöl'de Utanç Davasına Tepki (Puan: 1)
Gönderen: bayser12 Tarih: 17.03.2008 Saat: 22:23
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
BİZLER O MEMLEKETTEN ÇIKIP EKMEĞİMİZ UĞRUNA YILLARDIR GURBET ELLERDE YAŞIYORUZ.ÇÜNKÜ ORALARDA HEPİMİZE YETECEK İMKAN YA DA EKMEK VERMEDİLER.KİMİLERİNE İMKANLAR SUNULDU KİMİSİNEDE DEFOL GİT DENİLDİ.ŞİMDİ İMKANLARI BİZLER ADINA KULLANAN GÖBEKLİ SİYASİLER ORALARIN SAHİBİ OLDUKLARINI SANIYORLAR.HER YOL ONLARA MUBAH.HER TAŞIN ALTINDA O ZEKİ İMKAN AVCILARI VAR.YILLAR ÖNCE ERBAKAN HOCADAN EKMEK YERLERDİ O KAPANINCA YAĞMURUN YAĞDIĞI YERE TARLALARINI TAŞIDILAR.AYNI İSİMLER.ÇÜNKÜ BAŞKA AKILLI YOK BİNGÖLDE.MALUM SEÇİLEN ÖLÜNCEYE KADAR ORANIN SAHİBİ.DEMOKRASİ SADECE A.K.P.YE Mİ LAZIM.DOKUNDULAR FERYAT KOPTU. YILLARDIR HALKIN OYUNU ALAN SİYASİ PARTİ KAPANINCA GIK YOK.KENDİLERİNE TAKMADIKLARI İSİM KALMADI YİNE DE KAPATILDILAR.ONLARDA 6 AY ÖNCE HALKIN OYUYLA GELMEDİLER Mİ.D.T.P.UZAYDAN MI İNDİ.ONLARDAN MENFAATLANAN OLMADI DA ONUN İÇİN SES ÇIKMADI.DEMOKRASİ HERKESE BİR GÜN LAZIM OLUR.LAZIM OLUNCA AĞIT YAKMAK YERİNE TÜM HALKLARIN HAKLARINA SAYGI GÖSTERELİM.HEM A.K.P. BİNGÖLE NE KATTI.BELEDİYENİN HİZMETİ ORTADA.YOLLAR YOK,ELEKTRİK YOK,SU YOK,İŞ YOK,AŞ YOK.MEMLETİ HERKES TERK EDİYOR.MEBUSLARIMIZ NUTUK ATARLAR.TABİKİ MAKARNA KÖMÜR DAĞITARAK ALDIĞINIZ OYLARI DEMOKRASİ ADINA GERİ VERME ZAMANI GELMEDİ Mİ.KENDİNİZİ KANDIRIYORSUNUZ.HER ŞEY ÇOK KÖTÜ GİDİYOR.MEMLEKETİN BİR YANI SAVAŞ BİR YANI ZEVK SEFA.ALLAH BUNU KABUL EDER Mİ BE DİN KARDEŞLERİM.FUKARANIN EKMEĞİNİ ELİNDEN ALANIN YANINA KAR  KALMAZ. Re: Bingöl'de Utanç Davasına Tepki (Puan: 1)
Gönderen: 21mart Tarih: 18.03.2008 Saat: 13:01
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
  Haberein sunumunun tektaraflı olduğuna ianıyorum.Bu gelişimde AKP nin çirkin tezgahlarından biridir.bu davanın sonuçlanması mahali seçimlerden sonrasına sarkıtılmıştır.buda demek oluyor ki.erdogana ve yardakçılarına dahada fazla oy verin.ne yazıktır ki buna en fazla kanan da güzelim bingöl insanımdır.buda beni bir bingöllü olarak çok derinden üzüyor.
Re: Bingöl'de Utanç Davasına Tepki (Puan: 1)
Gönderen: mehmetcanli Tarih: 19.03.2008 Saat: 17:54
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
 ülkenin bir gecelik zararı 15 milyar dolar
 parayı ABDURAHMAN ödesin


Haberler

 
Bilgi Bankası
İnteraktif Bölümler İslam Köşesi

 
Hesabınız
 Solhan Haberleri:Bingöl Hakkında Telefon Rehberi:Haber Gönder Haber Arşivi Kur'an-ı Kerim:Üyelik Ol
 Bingöl Haberleri:Köylerimiz Hakkında Ziyaretçi Defteri:Köşe Yazıları TV-Radyo Hadis Alemi:Üye Girişi
 Köy Haberleri:Yüzenada Hakkında Mezunlar Sayfası:Müzik Kutusu Video
Siyer-i Nebi:Şifremi Unuttum
     Şiir Evi Hikayeler İslam Tarihi:Özel Mesajlarım
 

  

 

  

 

 

  

 


© 2006-2012 Tüm Hakları Saklıdır. Solhan.Net |
Bu sitede kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içerikler ancak Solhan.Net kaynak gösterilmek suretiyle kullanılabilir.
Websitemiz PHP-Nuke © 2005 Kodlarına Sahiptir.