online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - >> Bingöl Haberleri >> "Duble Yol Bu Sene Yapılacak"
  Giriş / Yeni Üyelik
:: Ana Sayfa  ::  Foto Galeri  ::  Solhan  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::
Solhan.Net
 Ücretsiz Üye Olun
 Favorilere Ekleyin
Ana Menü
 Ana Sayfa
 Forumlar
 Foto Galeri
 Videolar
okkucuk.gif Köylerimiz
okkucuk.gif Yüzenada
okkucuk.gif Bingöl Hakkında
null.gif ________________
 İSLAM KÖŞESİ
 Kur'an Alemi
 Hadisler
 Siyer-i Nebi
 Büyüklerimiz
 İslam Tarihi
null.gif ________________
 HİZMETLER
 Haberler
 Haber Ekle
 Şiir Evi
 Programlar
 Linkler
 Anketler
 E-Devlet
okkucuk.gif Zazaca
null.gif ________________
 ÜYELER İÇİN
 Hesabınız
 Özel Mesaj
 Üye Listesi
 Messenger
null.gif ________________
 Solhan.NET
 Bize Ulaşın
 Site Haritası
null.gif ________________
Mezunlar Bölümü


Bu bölümde yer alan eski arkadaşlarınıza ulaşabilir ve kendinizi ekleyerek onların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Tıklayın!
Üye Menüsü
Merhaba Misafir

Henüz üye değilseniz, Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Üye Adı:
Şifre:
Giriş:

Üyelik
Son 5 Üye:
Dec 12, 2017Dancer Dec 12, 2017edaryqak Dec 12, 2017acipyfo Dec 12, 2017unaccountablera Dec 12, 2017orytedyxi  Bugün: 10
Dün: 15
Bekleyen Üyeler :159
Toplam: 14376

Şu An Bağlı
Ziyaretçi: 79
Üye: 1
Toplam: 80

Kayıtlı Üyeler

İstatistikler
 Bugün   :7146
 Dün      :40847
 Toplam :49074792
İsrail'i Boykot Et
Reklam
Kimler Sitedeydi?
Dancer: 4 dakika önce
edaryqak: 45 dakika önce
acipyfo: 47 dakika önce
unaccountablera: 56 dakika önce
orytedyxi: 1 saat, 5 dakika önce
atamyvyr: 1 saat, 14 dakika önce
ogivozo: 1 saat, 18 dakika önce
otutusyc: 3 saat, 25 dakika önce
ajahocyc: 3 saat, 37 dakika önce
efanuf: 5 saat, 17 dakika önce

Uzaydan Solhan
Büyük resim için tıklayın.
Uzaydan Solhan
Ayrıntılı görmek için resme tıklayın!

Sözlük


16 Dilde Çeviri

Link İstatistik
Toplam Link: 72
Toplam Kategori: 7
Toplam Ziyaret: 64486

Yeni Eklenen
Siteler

· 1: SOLHAN EĞİTİM DERNEĞİ
[Hit: 494]

· 2: www.cevatkose.com.tr
[Hit: 419]

· 3: Netfaresi.org
[Hit: 641]

· 4: Sukyon Köyünün Web Sayfası
[Hit: 445]

· 5: Online İlan Yönetim ve Takip Sistemi
[Hit: 779]

· 6: Solhan.org
[Hit: 1238]

· 7: By Elcewad
[Hit: 631]

· 8: Yazılım-Donanım-Php-Asp-linux
[Hit: 530]

· 9: Omeran.Net
[Hit: 807]

· 10: careerjet.com.tr – Türkiye'deki bütün iş ilanları
[Hit: 839]


En Çok Ziyaret
Edilen Siteler

· 1: Bingolonline.com
[Hit: 2451]

· 2: Solhan'ın İnteraktif Sitesi
[Hit: 2375]

· 3: Murat Köyü
[Hit: 1941]

· 4: Ab-ı Hayat
[Hit: 1930]

· 5: Ş. K. Ersin Ateş İlköğretim Okulu
[Hit: 1757]

· 6: Bingöl Emniyet Müdürlüğü
[Hit: 1685]

· 7: Girvas Web Sitesi
[Hit: 1668]

· 8: Solhan Atatürk İlköğretim Okulu
[Hit: 1610]

· 9: irfanreklam
[Hit: 1551]

· 10: Genç Belediyesi
[Hit: 1526]

Destekleyenler
 Canliradyo.gen.al

NOT: Üyeler ve misafirler tarafından yazılan tüm yorumlar sahiplerine aittir ve sitemiz sorumlu tutulamaz.
"Duble Yol Bu Sene Yapılacak"
Tarih: 06.04.2008 Saat: 04:30 Gönderen: Murat-Bayar

Bingöl Haberleri
Milletvekili Cevdet Yılmaz, Ticaret Odası ziyaretinde, "Bingöl-Muş karayolu duble olacak, Üniversite'ye ek kontenjanla öğrenci alımı için çalışacağız, Havaalanı'nı Ulaştırma Bakanlığı yapacak"


Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Milletvekili Cevdet Yılmaz, işadamlarıyla bir araya geldiği toplantıda 60 km.lik Bingöl-Solhan karayolunun bu yıl duble yapılacağını, üniversiteye rektör yardımcısı ataması yapıldığını ve havaalanı yapım işinin Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılacağını söyledi.

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen istişare toplantısına katılan AK Parti Milletvekili Cevdet Yılmaz, işadamlarının sorunlarını dinledi ve yaptıkları çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulundu.  Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda dün saat 14:00’de düzenlenen istişare toplantısına AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası (BİTSO) Başkanı Burhan Seçkin, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Bozan, AK Parti İl Başkanı Mehmet Yaşa, Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda işadamı katıldı.

SEÇKİN: YENİ İMAR PLANI ŞART
Toplantının açılış konuşmasını yapan BİTSO Başkanı Burhan Seçkin, toplantının Bingöl’ün genel sorunlarını ve esnafın taleplerini dile getirmek için düzenlendiğini belirterek, bazı sorunları şöyle sıraladı: “Bingöl’de yeni bir imar planı şart. Bir karış arsa yok. Yatırımcılara yer verilemiyor. Bu konuda, Milli Emlak Müdürlüğü ve Belediye tarafından yeni bir düzenleme yapılması lazım. Düzağaç bölgesinde özellikle son aylarda uygulanan ecrimisil uygulamasında tapu bekleyen insanlar büyük tutarlarla karşılaştı. Maliye Bakanlığı’ndan, bu arsaların hibe şeklinde veya cüzi tutarlarla satılması bekleniyor” dedi.

YOLLAR DUBLE OLMALI
Karayolları alanında yaşanan sıkıntılara da dikkat çeken Seçkin, Bingöl-Diyarbakır ve Bingöl-Erzurum karayolunun duble yol programına alınması gerektiğini belirtti. Üniversitenin faaliyete girmesinde havaalanının da büyük önem taşıdığını ifade eden Seçkin, Gülbahar Barajı’na ödenek verilmediğini, Organize Sanayi Bölgesi’nin çürümeye terk edildiğini de hatırlattı.

Bingöl’ün kurumlar vergisi ve vergiden muaf iller arasında olması gerektiğini vurgulayan Seçkin, Bingöl’de uygulanan kati kurallar nedeniyle birçok esnafın vergi borcu için bankaya borçlandığına da dikkat çekti.

BOZAN: OSB FAALİYETE  GEÇMELİ
Toplantıda konuşan BİTSO Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Bozan da, yüzde 90’ın üzerinde tamamlanan Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) yatırımcı olmadığından harabeye döndüğünü söyledi.  Bozan, “OSB’deki trafolardan malzemeler talan edilmiş. Yollarındaki kilit taşlarına kadar sökülmüş. Enerji ve su şebekesi eksiği olduğu için müteşebbislere yer tahsisi yapamıyoruz. Ayrıca, teşvikten faydalanan illerin sayısı fazla olunca Bingöl’ü tercih eden olmuyor. Kırşehir’le aynı teşviği alan Bingöl’e yatırımcılar gelmiyor. OSB’de fabrikalar kurulursa işsizliğe çözüm olur” dedi.   

İŞADAMLARI SORUNLARINI ANLATTI
Toplantıda söz alan işadamları da sorunlarını ve çözüm önerilerini Milletvekili Cevdet Yılmaz’a aktardılar. İşadamları, Organize Sanayi Bölgesi’nin faaliyete geçirilmesinin yanı sıra ulaşım, hayvancılık, havaalanı, üniversite, sulama projeleri ve bürokraside yaşanan sıkıntıları dile getirdiler. Toplantıda söz alan işadamlarının çözüm önerileri arasında Bingöl’de elverişli yapılabilen arıcılık ve hayvancılık faaliyetleri ile yatırımcıların bölgeye çekilmesi için gerekli teşviklerin sağlanması ve bu konuda bürokrasinin daha hızlı bir şekilde işlemesi yeraldı. Bingöl balının markalaşması, hayvancılığın desteklenmesi ve Halifan kömürünün işlenmesi konusunda gerekli desteğin verilmesi gerektiğini belirten işadamları ve Ticaret Odası üyeleri, kalkınmada yöre koşulları dikkate alınarak Bingöl’e özel teşvikler sağlanması taleplerini dile getirdiler.

İşadamlarının sorunlarını ve çözüm önerilerini dinleyen Cevdet Yılmaz, konuşmasının başında “Burada olmaktan memnuniyet duyuyorum. İşadamlarımız endişe duydukları sorunları ve taleplerini burada dile getirerek bizlerle paylaştı. Bu istişare toplantılarında esnafımız ve işadamlarımızla biraraya gelmeye devam edeceğiz” dedi.

BİRİNCİ SIRADA ÜNİVERSİTE
“Birinci önceliğimiz Üniversite” diyen Milletvekili Cevdet Yılmaz, Rektör Yardımcısı atamasının yapıldığı müjdesini verdi. Yılmaz, “Bu konuda adımlarımızı sağlıklı atmalıyız. Akademisyenlerle bir araya geldik, rektörle görüştük. Rektör Yardımcısı’nın ismi YÖK’e gönderildi. Ve Rektör Yardımcısı olarak Gıyasettin Baydaş atandı. Geçen hafta YÖK Başkanı ile görüşmemiz oldu. Sorunlarımızı anlattık, fikirlerimizi paylaştık. Üniversite çatısı altında belli bölümler ek kontenjanla da olsa 2008-2009 sezonunda öğrenci almaya başlayacak. Hoca eksikliği geçici görevlendirmelerle giderilebilir. Üniversitenin atanan bir yöneticisi de oldu” diye konuştu.

BİNGÖL-MUŞ KARAYOLU DUBLE OLACAK
Yılmaz, işadamlarının sorunlarına ve çözüm önerilerine yönelik yaptığı konuşmasında  şunları kaydetti:  “İmar Planı konusunda 2B Yasası’nın çıkarılması için Hükümet olarak hazırlıklarımız var. Uygun zamanda hayata geçirilecek. Maliye Bakanlığı ile ilgili olarak vergi muafiyeti talepleri konusundaki notlarımı aldım. Bu konuda Maliye Müsteşarlığı ile görüşmelerimiz olacak. Yolların durumu ile ilgili olarak son yıllarda Elazığ yolunda Bingöl sınırlarında 30 km. duble yapıldı. Bu yıl 60 km.’lik Solhan yolu duble yapılacak. Bingöl-Muş karayolunun 60 km.’si Ulaştırma Bakanlığı, Karayolları Bölge Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi Müdürlüğü işbirliğiyle duble yapılacak. Bu çalışma, Bingöl sınırları içerisindeki en uzun duble yol çalışması olacak.

ERZURUM-DİYARBAKIR YOLU GENİŞLETİLECEK
Diyarbakır-Erzurum kuzey-güney bağlantısı da çok önemli. Türkiye genelinde karayolları ağında koridorlar oluşturulmaya çalışılıyor. Diyarbakır-Erzurum hattına pozitif yaklaşım var. Ancak daha netleşmedi. Bu kapsamda Bingöl-Genç ve Bingöl-Ilıcalar güzergahında çalışmaların takipçisi olacağız.

HAVAALANI’NI ULAŞTIRMA BAKANLIĞI YAPACAK
Havaalanı konusunda ilk defa ilerleme kaydediyoruz. Kaynak bulamadık ama Özel İdare’den tasviye edilecek olan havaalanı işini Bakanlığa devredeceğiz. Havaalanını, Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne (DHMİ) devretmeyi düşünüyoruz. Çünkü, DHMİ’nin yapma imkanı var.

GÜLBAHAR BARAJI BİTİRİLECEK, AYRICA 10 GÖLET YAPILACAK
DSİ Müdürlüğü’nde Gülbahar Barajı ile ilgili slayt eşliğinde bilgi aldım.Özet olarak Gülbahar Barajı’nda planlama hatası var. Oraya harcanan parayla 10 gölet yapılabilirdi ve 10 katı arazi sulanabilirdi. En kötü projeler arasında görülen Gülbahar Barajı’nı daha üst sıralara taşımamız lazım. Bu projeye önem veriyoruz. Ayrıca planlama aşamasında 10 gölet var, su ölçümleri yapılıyor.”

OSB İÇİN YATIRIMCI LAZIM
Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile ilgili sıkıntılara da değinen Yılmaz, “Sanayi Bakanlığı’ndan OSB için ödenek çıkarılabilir. Ancak, bu konuda projeler hazırlanırsa, işbirliği içinde Bakanlık’ta girişimlerimizi sonuçlandırırız” dedi.

HEDEFİMİZ, VATANDAŞA KALİTELİ HİZMET
Sağlık alanında kendisine yöneltilen sorunlar üzerine Yılmaz, “Vatandaşa kaliteli hizmet ve düzgün iş yapılması haricinde hiçbir amacımız yoktur. Çalışmalarda şeffaflık ve düzgün iş yapılması şart. Müdür ve memurlarımızdan ilgili davranmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

KALKINMA AJANSLARI KURULMALI
Bölgede hayvancılığın önemine de dikkat çeken Milletvekili Cevdet Yılmaz konuşmasında şunları söyledi: “Hayvancılık alanında rekabet gücü, girdi ve mal sıkıntıları var. Bu alanda profesyonel ve büyük ölçekli işletmeye geçilmeli. Bölgesel teşvik çalışmaları kapsamında buradaki ürünler ve avantajları değerlendirilerek teşvik edilmeli. Teknik kadrolar ile incelemeler yapan Kalkınma Ajansları olmalı. Bunun için çalışmalarımız var. Kalkınma Ajansları ilk aşamada bölgemizde kurulursa halkımız ve işadamlarımız faydalanır. Yatırımcı işadamlarımızın başımızın üzerinde yeri var. İmaja ve markaya önem veriliyor. Kırsal kalkınma desteklerinden faydalanmak lazım. ”

PROJEYE DAYALI YARDIMLAR YAPILMALI
Mahalli idarelerin önemli olduğunu, buralardaki yöneticilerin nitelikli olması gerektiğini belirten Milletvekili Yılmaz, “Mahalli idareleri KÖYDES ve BELDES’le desteklemeye çalışıyoruz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde periyodik ve projeye dayalı yardımlar var. Periyodik değil, proje bazlı yatırımlar artırılmalı. Bayanlara yönelik verilen mikrokredi uygulaması gibi kredilerle iş kurmak isteyenler ve kurumlar harekete geçirilmelidir” dedi.

Bingöl Gazetesi


Bu Haberi Paylaş
 
Google Reklamları

Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Re: (Puan: 1)
Gönderen: sahaff Tarih: 06.04.2008 Saat: 14:59
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
acak ecek ne zaman olacak, ne zaman genişletilecek, ne zaman yapacak, ne zaman yapılacak evet geniş zaman yapılacak bizde göreceğiz.:) 


Haberler

 
Bilgi Bankası
İnteraktif Bölümler İslam Köşesi

 
Hesabınız
 Solhan Haberleri:Bingöl Hakkında Telefon Rehberi:Haber Gönder Haber Arşivi Kur'an-ı Kerim:Üyelik Ol
 Bingöl Haberleri:Köylerimiz Hakkında Ziyaretçi Defteri:Köşe Yazıları TV-Radyo Hadis Alemi:Üye Girişi
 Köy Haberleri:Yüzenada Hakkında Mezunlar Sayfası:Müzik Kutusu Video
Siyer-i Nebi:Şifremi Unuttum
     Şiir Evi Hikayeler İslam Tarihi:Özel Mesajlarım
 

  

 

  

 

 

  

 


© 2006-2012 Tüm Hakları Saklıdır. Solhan.Net |
Bu sitede kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içerikler ancak Solhan.Net kaynak gösterilmek suretiyle kullanılabilir.
Websitemiz PHP-Nuke © 2005 Kodlarına Sahiptir.