online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Muhtarlık Kimlik Kartı Sıkıntısı


Muhtarlık Kimlik Kartı Sıkıntısı
Tarih: 24.02.2010 Saat: 23:03
Konu: Köy Haberleri


Köylerinin ve mahallerinin sorunlarını dile getirmek için gittikleri bazı kurumların muhtarlık kimliğini istediklerini söyleyen muhtarlar, muhtar olduklarını belirten kimlik kartı istiyorlar.

Mahalle ve köylerle ilgili hususlarda görüşmek istedikleri bazı kurum amirlerinin kendilerinden muhtar olduğuna dair kimlik kartı istediklerini ancak kendileri için böyle bir belge şimdiye kadar düzenlenmediği için kendilerini ifade etmekte sıkıntı yaşadıklarını söyleyen Yenibaşak Köyü Muhtarı Zeynel Durmaz, konu ile ilgili şunları aktardı:

“Özellikle Karayolları ve DSİ ile ilgili bazı işlerimizin takibi için Bölge Müdürlüklerinin bulunduğu Elazığ’a gittiğimizde oradaki yetkililer muhtar olup olmadığımızı belgeleyen kimlik kartı istiyorlar. Elimizdeki imza sirkülünün değil de adımıza İlçe Özel İdaresi ya da kaymakamlık tarafından düzenlenmiş kimlik kartı istiyorlar. Bizim de böyle bir kimlik kartımız olmadığı için sıkıntı yaşamaktayız” dedi.

Durmaz, “Geçenlerde DSİ ve Karayolları bölge şefliğine köyümün bir sorunun takibi için gittiğimde oradaki ilgili kurum amiri muhtar olup olmadığımı belgeleyen kimlik kartını istedi. Yine bir konu için gittiğim Bingöl Tapu Müdürlüğü’nde Müdür Bey de muhtar olduğumu belgeleyen bir kimlik kartı istedi. Muhtarlık kimlik kartı bulunmadığı için burada da sıkıntı yaşadık. Gerek İl Özel İdaresi’ndeki tesislerden yararlanmak ve gerekse daire amirlerinin bu konudaki tutumlarının oluşturacağı sıkıntının ortadan kalkması için bu surunun bir an önce çözülmesini istetiyorum” şeklinde konuştu.

SOLHAN HABER

Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1740