online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Kapanan Köy Yolunu Köylüler Açıyor


Kapanan Köy Yolunu Köylüler Açıyor
Tarih: 06.03.2010 Saat: 23:25
Konu: Köy Haberleri


Arslanbeyli (Qameran) Köyü yolunda hava koşullarına bağlı olarak sık sık meydana gelen toprak kayması nedeniyle kapanan köy yolunu köylüler kendi imkanları ile açıyor.

Arslanbeyli Köy yolunun Arslanbeyli ile Kale köyü arasındaki bölümünde sürekli toprak kayması olduğu için bu bölgeye Zazaca toprak kayması anlamına gelen “Hezaz” ismi verildiğini söyleyen köy sakinleri bu bölgede sürekli meydana gelen bu sorun için kalıcı bir çözüm beklediklerini belirttiler.

Toprak kaymasının söz konusu yerde sık sık bu sıkıntı ile karşılaştıklarını söyleyen Arslanbeyli Köyü sakinlerinden ve köy minibüsü şoförü Murat Baysal, “her yıl birkaç sefer bu yolda toprak kayması meydana geliyor. Toprak kayması meydana geldikten sonra çoğu zaman yol kapandığı için yolcuları ile birlikte yolu ulaşıma açmaya çalışıyoruz. Kimi zaman çamurdan geçilmediği için yola ince taşlar döşüyoruz. Yıllardır bu çilemiz devam ediyor. Yetkililerin bu yola kesin bir çözüm getirmelerini istiyoruz. Yolun bu kısmına araçla geldiğimizde toprak kayması meydana gelir ise, araç şarampole yuvarlanır. Durum bu kadar ciddi iken gerisini de yetkililerimizin düşünmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

SOLHAN HABER

Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1767