online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Eski Yola Özlem Duyuluyor


Eski Yola Özlem Duyuluyor
Tarih: 27.04.2010 Saat: 00:48
Konu: Köy Haberleri


2009 yılında stabilize yapımı için ihalesi yapılan Solhan–Bozkanat Köyü Yolu eski günlerini aratıyor. 174 bin TL muhammen bedelle ihaleye çıkan yol, 63 bin TL’ye bir firma tarafından yapımı yüklendi.

Çok düşük kırımla ihale edilen yola toprak malzeme kullanıldığı iddiasıyla ilgili kurumlara şikâyetlerini bildiren Bozkanat Köyü sakinleri, Bingöl Valiliği tarafından yolu incelemek üzere bir ekibin gönderildiğini ifade ettiler.

“Yolun yüzde 60’ına bozuk raporu”
Bingöl Valiliği tarafından gönderilen ekibin yaptığı inceleme sonucunda yolun ancak yüzde 40 oranında şartnameye uygun yapıldığı, yüzde 60’nın ise bozuk olduğu sonucuna varıldığını iddia eden Bozkanat Köyü sakinleri, eski yollarına özlem duyduklarını da ifade ediyorlar.

“İki ayda bir lastik değiştiriyoruz”
Bozkanat Köyü yolunu kullanan minibüs şoförleri, “yol yapımı başladığından beri araçlarımızı kısa süreli aralıklarla bakıma götürmek ve lastiklerini değiştirmek zorunda kalıyoruz. Eskiden bu yolda taş olmazdı şimdi ise yollarda kesici taşlar var ve üzerlerinden geçiyoruz. Bu nedenle kısa süreli aralıklarla lastik değiştiriyoruz” şeklinde sitemlerini dile getiriyorlar.

Artık bu yola ciddi bir çözüm bulunmasının gerektiğini söyleyen minibüs şoförleri, bu yolun aynı zamanda Solhan-Genç bağlantısı olan tek yol olduğunu da ifade ettiler. Bingöl Valiliği tarafından gönderilen ekibin yaptığı inceleme sonucunda yolun ancak yüzde 40 oranında şartnameye uygun yapıldığı, yüzde 60’nın ise bozuk olduğu sonucuna varıldığını iddia eden Bozkanat Köyü sakinleri, eski yollarına özlem duyduklarını da ifade ediyorlar.

BingölonlineBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1875