online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Arakonak'ta Bir Ayın Ardından


Arakonak'ta Bir Ayın Ardından
Tarih: 06.05.2010 Saat: 00:57
Konu: Köy Haberleri


Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında yapılan kura ile 10 Beden işçisinin 4 aylık çalışma periyodunun ilk ayı sona erdi.

Arakonak Belediyesi ile Türkiye İş Kurumu Bingöl İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol gereği, İşkur Müdürlüğü'ne kayıtlı 10 kişiye geçici iş imkanı sağlayarak belli bir süre için geçinmeleçrine maddi destek olmak, katılımcıların çalışma ortamına alışarak mesleki eğitim, iş tecrübesi ve disiplini sağlamak ve aynı zamanda kamu yararına yönelik olarak Belediyenin yol yapım, kaldırım, refüj ve ağaçlandırma gibi bir dizi faaliyetlerinde fiili olarak yer almak amacıyla yürütülen proje kapsamında Nisan ayında ağaçlandırma faaliyetlerine ve yol yapım çalışmalarına ağırlık verildi.

Yapılan çalışmalar sonucunda, Beldeye giriş yolu konumundaki Arakonak Caddesi yolunun giriş köprüsüne kadar olan bölümü tel örgü ile örüldü ve yolun orta ve dere yatağı tarafındaki bölümü ise ağaçlandırıldı.

Beldedeki bazı mezarlıkların duvarları onarıldı ve ağırlıklı olarak Karşıyaka Mezarlığında olmak üzere yine ağaçlandırma faaliyetleri yapıldı.

girvas.comBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1895