online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Hazarşah'a Kanalizasyon Yapılacak


Hazarşah'a Kanalizasyon Yapılacak
Tarih: 12.05.2010 Saat: 23:52
Konu: Köy Haberleri


Milletvekili Yusuf Coşkun yaptığı yazılı basın açıklamasında, Solhan-Hazarşah Köyü kanalizasyon yapım işinin 2010 yılı ek programına alındığını bildirdi.

Coşkun, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Proje ile 1000 kişilik foseptik çukuru ve doğal arıtma ile 1500 kişilik foseptik çukuru ile doğal arıtma yapılacaktır. Ayrıca şebekede 4 bin 255 metre korige boru ve 99 adet muayene bacası bulunmaktadır. Ülkemizde birçok belediye kanalizasyon sorununu çözememişken, Hazarşah Köyü'nde böyle bir adımın atılmış ve altyapı sorununun çözüme kavuşacak olması, bizim için sevindirici ve gurur vericidir.

"PROJEDEN 452 HANE YARARLANACAK"
Şehir yaşantısını kolaylaştıran ve cazip kılan hizmetleri köylerimize taşıyoruz ve taşımaya devam etmeliyiz. Özellikle altyapı konusunda köylerimizi rekabet edecek duruma getirmeliyiz. Bu yapılanmada Hazarşah Köyü bir ilktir ve son da olmayacaktır. Hazarşah Köyü, bölgemizde nufus yoğunluğu ile önemli bir merkezdir ve bu projeden 452 hane, 2 bin 260 kişi yararlanacak.

"PROJENİN ÖRNEK OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM"
Bu proje ile köylerimiz sağlıklı bir yaşam ve cazibe merkezi haline gelecektir. Herkesin bu projeyi örnek alıp bu türden girişimlerde bulunmasını istiyorum, herkesin kendisine düşen görevi yapıp var olan bu sorunların çözümüne katkı sunmalı, gelişmeleri takip etmeli ve bu türden projeler ile sorunların çözümü için sürecin bir parçası olmalıdır. Hazarşah Köyü'ndeki projenin hayırlı olmasını diliyor, bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Bingöl GazetesiBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1909