online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Birlik Encümenleri Seçimi Yapıldı


Birlik Encümenleri Seçimi Yapıldı
Tarih: 04.06.2010 Saat: 23:29
Konu: Köy Haberleri


Mahallî İdare Birlikleri Kanunuyla oluşturulan Köylere Hizmet Götürme Birliği encümenleri yapılan seçim sonucu belirlendi.

Köylere Hizmet Götürme Birliği encümenleri, yapılan seçimle belirlendi.
İlçe Kaymakamı Yaşar Aksanyar Başkanlığında Solhan İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Mayıs 2010 Meclis Olağan Toplantısı yapıldı.
18 Mayıs 2010 Salı günü saat. 10.00’da İlçe Halk Eğitim Merkezi Gazi Hakim Behçet Tufan Turan Konferans Salonu’nda yapılan toplantıda Kaymakam Aksanyar, KÖYDES kapsamında yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi.
“Birlik meclisi için encümen seçimi yapıldı”
Köye Hizmet Götürme Birliği encümenliği için İlçe Kaymakamının Başkanı olacağı birlik encümeninden 2 İl Genel Meclis Üyesi ve 2 Köy muhtarından oluşan beş kişilik meclisin dört üyesinin tespiti için seçim yapıldı. İl Genel Meclis üyelerinin ve köy muhtarlarının oy kullandığı seçimden geçen yıl da birlik meclisi encümenleri olan İl Genel Meclis Üyelerinden Yahya Çeliker ve Mehmet Özben tekrar asil üye olarak birlik meclisine seçildiler. Muhtarlar için encümenliğe geçen yıl da birlik encümeni olan Kırık Köyü Muhtarı Hasan Balçık yine asil üye olarak seçilirken, Geçen yıl birlik encümen olan Oymapınar Köyü Muhtarı Kazım Boylu’nun yerine bu yıl Hazarşah köyü Muhtarı Mehmet Sıddık Yıldız birlik encümenliğine seçildi.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1947