online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Köylere Hizmet Devam Edecek


Köylere Hizmet Devam Edecek
Tarih: 06.06.2010 Saat: 01:12
Konu: Köy Haberleri


Arslanbeyli (Qameran) Köyü ziyaretinde bir takım incelemelerde bulunan Solhan Kaymakamı Aksanyar, imkanlar dahilinde hizmetlerin devam edeceğini söyledi.

Solhan Kaymakamı Yaşar Aksanyar, bugüne kadar birçok hizmeti alamayan Arslanbeyli Köyü Kapaklı (Eylok) Mezrası’nı ziyaret etti.
20 Mayıs 2010 günü gerçekleşen Aslanbeyli Köyü Eylok Mezrası ziyaretinde İlçe Kaymakamı Yaşar Aksanyar, İl Genel Meclis Üyeleri Yahya Çeliker, Mehmet Özben ve İlçe Özel İdare Müdürü Cahit Çapadak katıldı.

Arslanbeyli Köyü Hezaz mevkii olarak bilinen yolda hava koşullarına bağlı olarak sık sık meydana gelen toprak kayması nedeniyle kapanan köy yolunu inceleyen Kaymakam Aksanyar, mevki için teknik elemanın incelemede bulunması gerektiğini, yapılacak incelemeden sonra gerekli çalışmaların başlatılacağını söyledi.
Daha sonra Aslanbeyli Eylok Mezrası’na giden Aksanyar ve beraberindekiler, köylülerin sorunlarını dinlediler.
Eylok sakinleri, Aslanbeyli Köyü’ne bağlı birçok mezranın elektrik, yol ve su hizmetinden mahrum bırakıldığını aktardılar.

Eylok sakinleri, “Birçok mezramıza yol gitmiyor, elektrik olmadığı gibi su sorunu da vardır. Eylok’a yol gelmiş elektrik hattı için çalışmalar da devam ediyor. Ancak, Bokar, Derik, Keşik, Peğeni, Mışrıq ve Gırdar mezraların yolu yok, elektrik yok ve su sorunu vardır. Bu sorunların giderilmesini talep ediyoruz.” ifadelerini kullandılar.

SOLHAN HABER
_________________________

İlgili Haber: Kapanan Köy Yolunu Köylüler AçıyorBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1953