online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Aydın, Çalışmaları Yerinde İnceledi


Aydın, Çalışmaları Yerinde İnceledi
Tarih: 09.11.2010 Saat: 21:49
Konu: Köy Haberleri


Solhan Kaymakamı Şeref Aydın geçtiğimiz hafta, Gençtavus ve Yenibaşak köylerinde yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceledi.


İlçe Kaymakamı Şeref Aydın’ın ilk incelemesi, Gençtavus Köyü Bardaklı Mezrası’nda yapımı devam eden içme suyu hattı çalışmaları oldu. Aydın, burada içme suyu çalışmalarını denetledikten sonra, mezra sakinlerinin sorunlarını da dinlediği öğrenildi. Mezra sakinlerinin elektrik sorununun çözülmesi için Kaymakam’dan yardım istemeleri üzerine bu sorunun çözümüne yönelik; Kaymakam’ın, eğer yasal bir sorun yoksa, elektrik sorununu gidermek için 2011 yılı programına almaya çalışacaklarını belirttiği öğrenildi. Gençtavus Köyü Bardaklı Mezrası sakinleri, İlçe Kaymakamı Şeref Aydın’ı mezralarında gördükleri için duydukları memnuniyeti dile getirdikleri öğrenildi.

Gençtavus Köyü’ndeki incelemelerinden sonra Yenibaşak Köyü’ne geçen Aydın, Yenibaşak Köyü’nde yapımı tamamlanan Yenibaşak YİBO’ya ait 6 dairelik lojmanı denetledi. Aydın, denetimin ardından lojmanın bitme aşamasına geldiğini, var olan eksiklikler de giderildikten sonra lojmanı teslim alacaklarını ifade etti . Buradaki inlemelerin ardından Yenibaşak YİBO öğrencileri ve öğretmenleriyle bir araya gelen Aydın, daha sonra, Yenibaşak Köy merkezinde halkın sorunlarını dinledi. Aydın, sorunlara imkanlar dahilinde çözüm üreteceklerini belirterek, Yenibaşak Köyü’ndeki incelemelerden sonra, Yenibaşak Köyü Barbara Mezrasına gitti. Aydın, burada yapımı devam eden Menfez yapım işini denetledikten sonra, ilçeye geri döndü.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2081