online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Devletin Ulaşmadığı Yere Başkası Ulaşır


Devletin Ulaşmadığı Yere Başkası Ulaşır
Tarih: 09.12.2010 Saat: 23:42
Konu: Köy Haberleri


Solhan İlçe Kaymakamı Şeref Aydın yapılan menfezleri yerinde görmek ve teslim almak için Gençtavus Köyü mezralarına gitti.


Yapılan yolun burada yaşayan insanlar için çok anlam ifade ettiğini, insanların bu sarp kayalıklara tutunmalarının sebebinin tutunacak başka yerlerinin olmamasından kaynaklandığını söyleyen Aydın, “Büyük devlet, geçmişte yapılan hatalarıyla yüzleşerek geleceğine emin adımlarla yürüyen devlettir. Türkiye Cumhuriyeti de zamanında gitmediği yerlere son yıllarda gitmeye başlıyor” şeklinde konuştu.  Aydın “Artık şunun bilincindeyiz ki devletin ulaşamadığı yere, devletin dışındaki herkes ulaşabiliyor. Bu bölge, geçmişte bunun faturasını ağır ödedi. Şimdi bize düşen görev, en ücra mezraya bile yol götürerek, devletin varlığını oralarda da hissettirmektir.” ifadelerini kullandı.

Vatandaşın da bize yardımcı olması gerekir

Yapılan hizmetlerin devam edeceğine değinen Kaymakam Aydın, ancak hizmetlerin daha nitelikli ve kalıcı olması için vatandaşların da gerekli hassasiyetleri göstermesi gerektiğine dikkat çekti. Aydın: “Burada vatandaşa düşen görev, bilinçli bir şekilde yapılan hizmetin hakkıyla yapılmasına yardımcı olmalarıdır. Yapılan işte eksiklikler varsa vatandaşların müdahale etmeleri, yapılan iş bittikten sonra da kendi öz malına sahip çıktıkları gibi sahip çıkmaları gerekir” ifadelerini kullandı.

Bahar’da yarım işleri tamamlayacağız

Ağır şartlarda yaşayan mezra sakinlerine yapılan hizmetlerin, devam edeceğini söyleyen Kaymakam Aydın “Yarım kalan işlerin tamamlanması için bahar ayında çalışmalara devam edeceğiz. Bir iki mezranın yolu kaldı. O mezralara da yol götüreceğiz. Bir de bu yolların genişletilmesi gerekir, bunu için de gerekli girişimlerimiz olacak. “ ifadelerini kullandı.

Muhtardan Kaymakama Teşekkür

Kendilerine verdiği destekten dolayı Kaymakam Şeref Aydın’a teşekkür eden Gençtavus Köyü muhtarı Nazım Soydan, “Yıllardır bu mezralardaki insanlar yol olmadığından dolayı mağduriyet içinde yaşıyorlardı. Önceki Kaymakam döneminde başlatılan çalışmalara, yeni Kaymakamımızın da desteğiyle bitme aşamasına geldi. Desteğinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Allah devletimize zeval vermesin.” ifadelerini kullandı.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2093