online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Özürlü Ailesini Yerinde Ziyaret Etti


Özürlü Ailesini Yerinde Ziyaret Etti
Tarih: 18.12.2010 Saat: 00:17
Konu: Köy Haberleri


İl Sağlık Müdürlüğü, Solhan ilçesine bağlı bir mezrada yaşayan zihinsel özürlü bir aileyi yerinde ziyaret ederek ön kontrolde bulundu.

İlimiz Solhan ilçesine bağlı Oymapınar Köyü Harmanönü mezrasında yaşayan ve zihinsel özürlü oldukları tespit edilen bir aileyi yerinde görmek, fiziksel ve ruhsal görünümlerini kontrol etmek ve ön tanıda bulunmak amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı tam teşkilatlı bir heyet, adı geçen köyde incelemelerde bulunarak, zihinsel özürlü aile hakkında ön bilgiler edindi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan TEKİN, İl Sosyal Hizmetler Müdürü Kılıç KAYA, Bingöl Devlet Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Uzm. Dr. Neşe KOÇUK, İlk ve Acil Yardım Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. İrfan SEZEN ve bir sağlık ekibinin eşlik ettiği kontrolde İl Sağlık Müdürlüğü’ne ait bir ambulans, bir minibüs, bir UMKE aracı, bir Sağlık Müdürlüğü, bir de İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne ait iki makam aracı katıldı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada; "Yapılan sağlık kontrolünde ailenin yaşadığı ortam, sağlık durumları, fiziksel ve ruhsal durumları gözlemlenmiş, aile fertlerinde bazıları ile birebir görüşülmüştür. Ancak çok kapanık bir yapıya sahip olan ailenin katı tutumu karşısında aile fertleri il merkezine getirilememiştir. Psikiyatri Uzmanımız, İl Sağlık Müdürümüz, İl Sosyal Hizmetler Müdürümüz ve diğer görevlilerce yapılan değerlendirmede, aşırı bir direnç ve korku içerisinde olan aile fertlerinin İl merkezine getirilmesi, sağlık ve sosyal ve her türlü insani gereksinimlerinin karşılanması için başka bir günde gelinmesi kararlaştırıldı" sözlerine yer verildi. 

Kar kış demeden ülkenin güvenliğini sağlayan ve bu olayda da kendilerini yalnız bırakmayan Jandarma Kuvvetlerine teşekkür eden İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan TEKİN, zihinsel özürlü ailenin sağlık ve sosyal olarak refaha kavuşması için fedakarlık yapan tüm ekip çalışanlarına da teşekkür etti.

BingolonlineBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2101