online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - “Devletimiz Herkese Eşit Mesafededir”


“Devletimiz Herkese Eşit Mesafededir”
Tarih: 19.06.2011 Saat: 17:44
Konu: Köy Haberleri


Kurum amirleri ile köy ziyaretlerinde bulunan Kaymakam Aydın, köylerde yapılan çalışmaları yerinde incelemek, sorunları tespit etmek için gittiği köylerde köylülerin taleplerini de dinledi.

İlçe Kaymakamı Şeref Aydın, kurum amirleri ile birlikte; Gelintepe, Oymapınar, Elbaşı, Yenibaşak ve Sükyan Köylerini ziyaret etti. Ziyaret edilen köylerde yapılan incelemelerin ardından söz konusu köylerde bir takım işlerin yapılması kararı alındığı öğrenildi.

Gelintepe Köyü’nün en önemli sorununun sulama kanalı ve sulama havuzu olduğunu dile getirilen Kaymakam Aydın,  teknik elemanlarca gerekli ölçümlerin yapıldığını ve çalışmalara bir an önce başlanacağını dile getirdi.

Köylülerin talebi üzerine Oymapınar Köyü Hun Mezrası’nda bir günlük ekskavatör makinesi çalıştırılacağını söyleyen kaymakam Aydın, “Oymapınar Köyü Hosir Mezrası’na sulama havuzu yapılacak. Sülünkaş Köyü’nün içme suyun hattının değiştirilmesi gerekiyor. Teknik elemanların hazırlayacakları rapor doğrultusunda gerekli çalışmalar yapılacak. Sülünkaş Köyü Ömeran Mezrası yolunda bulunan menfezler dar olduğu için ulaşımda sıkıntılar meydana geldiğinden menfezle ilgili teknik elemanın hazırlayacağı rapor doğrultusunda menfezin ön kısmına duvar yapılacak.” İfadelerini kullandı.

Sükyan Köyü Kütüphanesine Bilgisayar

Elbaşı Köyü’nün 2010 yılından yarım kalan sulama kanalının yapılması, vatandaşların işçiliğini imece usulü ile yapması karşılığında 100 torba çimento yardımında bulunacağını dile getiren Kaymakam Aydın’ın Yenibaşak Köyü’nün parke taşı projesini mahallinde incelemelerde bulunularak, parke taşı yapımının gerekli olduğu, imkânlar dâhilinde projenin hayata geçirilmesi, Sükyan Köyü’nün en önemli sorunun içme suyu sorunu olduğu, sorunsuz kaynak bulunduğu takdirde teknik elemanlarca hazırlanacak projenin doğrulduğunda sorunun giderilmesi, Sükyan Köyü’nün merkezinde muhtarlıkça oluşturulan kütüphanede kullanılmak üzere bir adet bilgisayarın temin edilmesi talimatlarını verdiği öğrenildi.

Aydın,  “Bütün köylerimizde özenle çalışıyoruz”

 “Devletimiz herkese eşit mesafededir” diyen Aydın, “Bütün köylerimizde özenle çalışıyoruz. Bütün köylerimizde gerekli çalışmaları yapacağız. Benim gözümde bütün köylerimiz eşit. Ayrım yapmadan tüm köylerimize hizmet götürmeye çalışacağız. Köylerimizin sorunların imkânlar dâhilinde çözüme kavuşturacağız” şeklinde konuştu.

Köylüler de, İlçe Kaymakamı’nın gerçekleştirdiği ziyaretten memnun kaldıklarını dile getirdiler.

Solhan Haber

Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2455