online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Selden zarar gören köylere ziyaret


Selden zarar gören köylere ziyaret
Tarih: 04.08.2011 Saat: 10:49
Konu: Köy Haberleri


Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, “Geçtiğimiz hafta etkili olan yağışlardan zarar gören Asmakaya Köyü, Kırık Köyü ve mezralarında incelemelerde bulundu.Aşırı yağışlar sonucu meydana gelen taşkın sulardan dolayı kısmen zarar gören köy yolları, içme suyu hattı ve sulama kanallarında meydana gelen tahribatları yerinde görmek ve bazı incelemelerde bulunmak için Kırık Köyü ve Asmakaya Köyü’ne giden Kaymakam Aydın’a Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Recep Tan da eşlik etti.

Devlet vatandaşa hizmet için vardır

Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra köy halkının sorunlarını dinleyen Kaymakam Aydın, Aşırı yağışlar nedeniyle hasar gören köyler olduğunu, aşırı yağıştan zarar gören tüm yerleşim birimlerini yerinde incelediklerini ifade etti.

Gerekli incelemelerin yapılmış olduğunu, öncelik sırasına göre tüm vatandaşlara gerekli desteğin verilip hiçbir vatandaşın mağdur edilmeyeceğini vurgulayan Aydın, Sel nedeniyle bozulan yolların onarımının devam ettiğini, köprülerin onarımı ile derelerin ıslah edilmesine de başlanacağını, devletin vatandaşlara hizmet için var olduğunu ve ne hizmet gerekiyorsa onu yapmaya gayret ettiklerini ifade etti.

SYDV tarafından yardım yapıldı

İncelemeler sırasında Kırık köyündeki muhtaç kişilere İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca giyim yardımı yapıldığını ve Asmakaya Köyü’nde ise yıldırım düşmesi sonucunda hayatını kaybeden Nusrettin Turğa’nın ailesine giyim yardımı ve muhtelif gıda yardımı yapıldığı öğrenildi.

SYDV Müdürü Tan, imkânlar ölçüsünde vatandaşlara daha önce yardım edildiği gibi bundan sonra da yardımlarının devam edeceğini belirtti. 

SOLHAN HABERBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2574