online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Tavz-Der'den Bir TIR Dolusu Yardım


Tavz-Der'den Bir TIR Dolusu Yardım
Tarih: 02.11.2011 Saat: 21:16
Konu: Bingöl Haberleri


Tavz Kültür Sanat Ve Kalkınma Derneği(Tavz-Der), Van'da meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki deprem felaketi nedeniyle ‘Çığlığınız Çığlığımızdır’ sloganıyla başlattığı yardım kampanyası sonrası bir TIR dolusu ayni yardımı deprem bölgesine götürdü.

Van'da meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki deprem felaketi nedeniyle zor günler yaşayan Van halkı için Tavz-Der yardım kampanyası düzenledi. Bingöl başta olmak üzere Ankara, İstanbul Diyarbakır, Malatya ve Elazığ’da da Dernek üyelerinin girişimleri ile geniş alanda kampanya yürüten Tavz-Der, ayni ve nakdi yardım topladı.

Toplanan yardımlar bir Tır’a yüklenerek Tavz-Der Başkanı Murat Soysal; Yönetim Kurulu Üyeleri Yunus Canlı, Mehmet Tezel ve Genel Kurul Üyesi Hayrettin Öten eşliğinde Van'a götürüldü. "Bingöl Depremini yaşayanlar olarak orda gördüğümüz manzara bizleri 2003’e götürdü" diyen Soysal, "depremzede kardeşlerimizin acılarını yüreğimizde hissettik" dedi. 

"Düzenlediğimiz kampanyada başta Binpınarsu olmak üzere duyarlılık gösteren herkese canı gönülden teşekkür ediyor, Bingöl Kapalı Çarşı Esnafını cömertliğinden ötürü kutluyorum. Kampanyamız boyunca gönüllü olarak yılmadan çalışan isimsiz kahramanlarımıza da ayrıca teşekkür borçlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. Tüm Türkiye’nin Van için tek yürek olduğunu görmek Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği Yönetim Kurulu Olarak bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir" diyen Soysal sözlerine şöyle devam etti:

"Tavz-Der olarak “Çığlığınız Çığlığımızdır” sloganıyla Bingöl merkez Solhan, Genç, Ankara, Diyarbakır, Elazığ’dan topladığımız Ayni yardımları depremden 6 gün sonra depremzedelere ulaştırdık. Bu yardımda emeği geçen yardımsever vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BİNGÖL TAVZ KÜLTÜR SANAT VE KALKINMA DERNEĞİ VAN ERCİŞ’E GİDEN MALZEME LİSTESİ

Malzeme Cinsi - Malzeme Adeti
Çadır 1 adet 5 metrelik
Bataniye 100 adet
Nevresim 102 adet
Yastık 53 adet
İçme suyu 5 ton
Mont 3000 adet
Kazak 3080 adet
Pantolon 2923 adet
Hırka 500 adet
Bayan kazak 3032 adet
Bayan palto 50 adet
Çocuk mont 526 adet
Gömlek 478 adet
Ayakkabı 250 adet
Çizme 64 adet
Yatak 2 adet
Piknik tüpü 36 adet
Lüks (tüp başlığı) 18 adet
Soba (ısıtıcı) 2 adet
Yorgan 59 adet
Atkı, bere 215 adet
Çorap 1106 adet

Tavz.Net
Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2784