online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - PKK’nın Planını İranlı Terörist Bozdu


PKK’nın Planını İranlı Terörist Bozdu
Tarih: 03.12.2011 Saat: 00:07
Konu: Bingöl Haberleri


Adliyeye sevk edilen 2 terörist ve yardım yataklık yapan 3 kişinin tutuklanarak Bingöl M tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildiği açıklandı.

Bingöl İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerce 6 ay süren planlı operasyon sonuç verdi. Hakkâri Dağlıca, Aktütün ve Tunceli Sarıyayla’daki askeri birliklere yapılan saldırılara katılan İranlı terörist Bingöl’de yakayı ele verdi. İranlı terörist verdiği ifadelerle PKK’nın planını bozdu.

Bingöl Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca PKK terör örgütü mensuplarının Bingöl merkezde eylem hazırlığı içersinde olduğu bilgisini alması üzerine Nisan 2011’de başlatılan planlı operasyonda 1’i İranlı olmak üzere 2 PKK’lı teröristin 27 Kasım 2011’de sağ olarak ele geçirildiği belirtildi.

Jandarmanın 6 ay süren planlı çalışması sonucunda Ç.B.isimli PKK’lının 27 Kasım 2011 tarihinde araçla intikal halinde iken sivil Jandarma personelinin araç içerisinde düzenledikleri operasyonla kullanılmaya hazır 1 adet el bombası ile yakalandığı, operasyonun devamında Jandarma Özel Harekât timlerinin de katıldığı özel birlik operasyonu ile İran uyruklu H.S. isimli PKK’lının bir evin içerisinde sağ olarak ele geçirildiğinin belirtildiği açıklamada, yakalanan PKK’lıların yer göstermesi sonucu; 1 adet dürbünlü kannas keskin nişancı tüfeği, 2 adet kaleşnikof marka piyade tüfeği, 1 adet el bombası, örgütsel doküman, malzeme ve silahlara ait mühimmatların ele geçirildiği açıklandı.

PKK’NIN PLANI BOZULDU
Yakalanan PKK’lı teröristlerin verdiği bilgiler doğrultusunda Bingöl-Elazığ karayolu üzerinde Kurudere mevkiinde güvenlik güçlerine yönelik saldırı için hazırlanmış1adet büyük tüp, 1 adet teneke içerisine yerleştirilmiş yaklaşık 60 kg. amonyum nitrat, 200 gr. C4 plastik patlayıcı, 5 adet elektrikli fünye ve 3 metre ateşleme düzeneği için elektrik kablosu ile patlamanın etkisini artırmak maksadıyla konulmuş 1 adet büyük dolu tüp ele geçirildiği ve aynı planlı operasyon kapsamında terör örgütü mensuplarına yardım yataklık yapan E.G., H.S. ve S.G. isimli 3 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

AKTÜTÜN VE SARIYAYLA’DAN SONRA BİNGÖL’DE EYLEM YAPACAKTI
04 Ekim 2008 tarihinde PKK terör örgütü tarafından Hakkâri’nin Dağlıca Aktütün askeri birliğe yapılan hain saldırıya katılan İranlı teröristin Bingöl’de eylem yapamadan yakalandı.

İranlı teröristin birçok olaya karıştığı belirtilen açıklamada: “İran uyruklu teröristin; Hakkari-Dağlıca, Aktütün sınır birliklerine ve Tunceli-Sarıyayla J.Karakol eylemlerine,İran uyruklu terörist ile Ç.B. isimli terörist, ilimiz şehir merkezindeki polis otosuna yönelik silahlı saldırı, Karlıova ilçesindeki Hidroelektrik Santraline yönelik saldırı ve adam kaçırma eylemi, Bingöl Havaalanı inşaatı şantiyesine yönelik eylem ile Bingöl-Elazığ karayolu üzerinde askeri araçlara ve konvoylara yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırı ve EYP kullanma/döşeme eylemleri ile bağlantılı oldukları ve İlimiz şehir merkezinde eylem arayışında oldukları tespit edilmiştir” denildi.

Adliyeye sevk edilen 2 terörist ve yardım yataklık yapan 3 kişinin tutuklanarak Bingöl M tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildiği açıklandı.


Bingöl MedyaBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2834