online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - “Hizmet de Yok, Hesap Soran da!”


“Hizmet de Yok, Hesap Soran da!”
Tarih: 06.12.2011 Saat: 11:55
Konu: Bingöl Haberleri


Seçimde oyların hizmet için verildiğini ifade eden Ulukan, Bingöl halkına sordu: “Madem hizmet alamıyoruz, neden hesap sorma noktasında muzdarip bir tavır takınıyoruz?”

Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) İl Başkanı Cezayir Ulukan, seçim öncesi, sırası ve sonrasında Bingöl’de yapılacağı vaat edilen hizmetlerle ilgili somut gelişmelerin yaşanmamasını sert bir dille eleştirdi. Bingöl’ün hizmet alanında göz ardı edilmesini görmezden gelemeyeceklerini söyleyen Ulukan, iktidarı Bingöl halkı ile oyun oynamakla suçladı ve sürekli tarih erteleme yoluna gidildiğini savundu.

“BAŞBAKAN’IN GAFINI ALKIŞLAYAN AMA HESAP SORMAYAN BİR HALKIZ!”
Seçimde oyların hizmet için verildiğini ifade eden Ulukan, Bingöl halkına sordu: “Madem hizmet alamıyoruz, neden hesap sorma noktasında muzdarip bir tavır takınıyoruz?” Yapılmayan hizmetleri sıralayan Ulukan, eleştirilerini şu sözlerle sürdürdü: “2011 Ocak ayında havaalanına uçak indirme vaadinde bulunan Sayın Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Bingöl’de tarihi ertelediği gibi diğer illerde de erteliyor mu acaba? Şayet erteliyorsa ne tür hizmetler yapılıyor? Ayrıca Çapakçur Köprüsü’nün viyadükü nerede? PTT Kavşağı’ndan Hacı Hıdır Camii’ne kadar yapılacak olan yeraltı çarşısı nerede? 2007 seçim arifesinde Sayın Başbakan’ın Bingöl’ün 2008 yılında doğalgaza kavuşma vaadi herkesin bildiği gibi sadece söylemde kaldı. Hatta bununla da kalmadı, 12 Haziran 2011 seçim arifesinde “kombinizin düğmesine basın sıcak suyunuzu alın” demişti. Maalesef bizde böyle bir gafı alkışlayıp teyit eden bir halkız.” dedi. Ulukan, ayrıca ameliyat olan Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a acil şifa dileklerini de paylaşmayı ihmal etmedi.

“İL BAŞKANLARI TOPLANTILARI 9 İLDE YAPILACAK”
Açıklamasında HAS Parti teşkilat çalışmalarına da değinen Ulukan, il başkanları toplantılarını Türkiye’nin 9 bölgesinde yapacağı söyledi. Ulukan: “HAS Parti yeni yol haritasında bir ilki gerçekleştirdi. Yine diğer partilerden farkımızı gösteren bir davranışı ben ve diğer il başkanı arkadaşlarımın talebiyle il başkanları toplantılarının sadece Ankara’da yapılmasını uygun görmediğimizi beyan ettik ve bu beyanımızın sonucunda genel merkezimizin onayı ile artık il başkanları toplantılarımız ülke genelinde dokuz bölgeye ayrılarak bu bölgelerde yapılmaktadır. Birbirine yakın olan illerin katılımıyla bölgeler bazında yapılan ilk toplantılarımız 27 Kasım 2011 tarihinde dokuz bölgede ayrı ayrı olarak yapıldı. Biz Bingöl İl teşkilatı olarak da ilk toplantımızı Diyarbakır’da çevre il teşkilatları ve genel başkan yardımcılarımızın katılımıyla gerçekleştirdik. Bu toplantılar Türkiye genelinde toplam 3 bin civarında teşkilat mensubumuzun katılımıyla gerçekleşti. Bu hareketi yapmakla şunu amaçlıyoruz, bütün iller Türkiye toprağı olduğu için eşit bir göstergeyi amaçlıyor ve hiçbir ilin diğer bir ilden üstün olmadığını belirtiyoruz” ifadelerini kullandı.

“DEVLET ARŞİVLERİNDE OLAN OLAYLAR SU YÜZÜNE ÇIKARILSIN”
Son olarak Dersim olaylarına da değinen Ulukan: “Malumunuz son günlerde kamuoyunu çok meşgul eden Dersim olaylarına birkaç cümle ile değinmek istiyorum. Başta CHP lideri Sayın Kılıçdaroğlu ve partisi, birinci derecede sorumluluk sahibi iken neden bu meseleyi kamuoyuna taşıyor ve Tunceli halkının yüzde 70’inin üzerinde kendisinden özür talebi olduğu halde niçin halkın isteği doğrultuda özür dilemiyor? Yoksa koltuğunu kaybetme korkusu mu özrüne engel oluyor? Biz Has Parti camiası olarak sadece Dersim olayı değil, buna benzer Şeyh Sait olayı, Said-i Nursi Hoca’nın mezarının nerede olduğu, İskilipli Atıf Hoca’nın neden idam edildiği ve bu bunlara benzer devlet arşivlerinde olan nice olayların su yüzüne çıkarılmasını hükümete teklif ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bingöl Medya


Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2839