online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Üniversiteden Zazaca Konferansı


Üniversiteden Zazaca Konferansı
Tarih: 08.12.2011 Saat: 14:14
Konu: Bingöl Haberleri


Bingöl Üniversitesi Zaza Dili ve Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin faaliyetleri kapsamında, her ay Zazaca alanında bir konferans düzenleneceği bildirildi.

Bingöl Üniversitesi, Zazaca alanındaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Bingöl Üniversitesi Zaza Dili ve Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre; her ay Zazaca alanında bir konferans düzenleyeceği ifade edildi.

Bingöl Üniversitesi tarafından geçen sene düzenlenen Uluslararası Zaza Dili Sempozyumu’nun ardından; Zazaca alanındaki ikinci sempozyum olan “Uluslararası Zaza Tarihi ve Kültürü Sempozyumu’nun hazırlıklarına devam edilirken, Zazaca alanında bir çalışma daha başlatılmış oldu.

Yapılan açıklamaya şu ifadelerle devam edildi: "Bingöl Üniversitesi bundan böyle her ay Zazaca alanında bir tane konferans düzenleyecek. Konferans vermek için Zazaca alanında çalışmaları olan akademisyenler ve aydınlar davet edilecektir. Bu konferansların ilk halkası da bu hafta Perşembe günü başlayacaktır. 08.12.2011 Perşembe günü saat 14:30’ da Bingöl Üniversitesi Konferans Salonu’nda; Bingöl Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullaziz Beki tarafından “Dilbilgisi Açısından Zazaca’nın Yapısı” konulu bir konferans verilecektir."Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2846