online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - “İhalesi Yapıldı Ama Yol Yapılmadı”


“İhalesi Yapıldı Ama Yol Yapılmadı”
Tarih: 13.12.2011 Saat: 13:34
Konu: Köy Haberleri


Köylerinde yılardır talep edilen yol yapılmadığı gibi mezralarına elektrik de verilmediğini söyleyen Barlı, “Bu ülkenin vatandaşıysak biz de hizmet istiyoruz” dedi.

2010 yılında Bingöl Valiliğinde yol sorununu dile getirdiklerini söyleyen Kale Köyü sakinlerinden ve köy ihtiyar heyeti birinci azası Salih Barlı, “Bingöl Valiliğine yol için yaptığımız başvuru dilekçemiz İl Özel İdaresi’ne sevk edildi. İl Özel İdaresi’ne sevk edilen dilekçemizi takip ettiğimizde Solhan İlçe Özel İdare Müdürlüğüne sevk edildiği tarafımıza bildirildi.

Solhan Özel İdaresi Müdürlüğü’ne yolun yapılması ile ilgili son durumu öğrenmek istediğimizde bize İlkbaharda yapılan ihale sonucu yolumuzun yapılacağı söylendi. Arada aylar geçmesine rağmen yolumuz hala yapılmadı. Kale köyü yol ayrımı ile Turoğ Mezrası arası 8 km’lik bu yolun ihalesi dahi yapılmışken neden yapılmadığını merak ediyoruz. Yetkililerin bu yol ile ilgili çalışmalar hakkında bir açıklama yaparak bizleri aydınlatmalarını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

2012’ye gaz lambası ile merhaba
2012 yılına günler kaldığını hatırlatan Barlı, 2012 yılına gazlı lamba ile gireceklerini söyleyerek elektrik verilmeyen mezralar ile ilgili şunları aktardı: “Kale Köyü’ne bağlı; Post, Ahtasor, Canut ve Turoğ Mezralarında elektrik yoktur. Her yıl gerek kaymakamlığa, Valiliğe ve gerekse elektrik müesseselerine defalarca müracaatta bulunarak elektrik hizmetini talep ediyoruz. Aynı zaman da bu talebimizi Başbakanlığa da faks ile bildirdik. Hiçbir makamda bir netice çıkmadı.

Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’a da talebimizi ilettiğimizde müracaatınızı yapın, elektrik verilir diye yanıt aldık. Ancak yıllardır yapılan müracaatlar sonuçsuz kalıyor. 2012 yılına giriyoruz hala gaz lambası kullanıyoruz. İnsanlar, aydınlamanın yanında ev işlerini de elektrik marifeti ile yapmanın yanında dünyanın her yerinde elektrik sayesinden haberdar olurken bizler aydınlama için dahi elektrik bulamıyoruz. Kale Köyü 23. Dönem Bingöl Milletvekili Sayın Yusuf Coşkun’un da köyüdür. Milletvekilimiz de sorumlarımıza çözüm getirmemiştir. Seçimlerde vatandaşız, vergiler de vatandaşız ve askerlik zamanı gelince vatandaşız. Nedense bunların dışında vatandaşlığımızı hatırlayan olmuyor.” ifadeleri ile hizmet alamadıklarını dile getirdi.

Solhan Haber
____________________

İlgili Haberler:
Yolları 3 Aydır Kapalı
Yolumuz Hâlâ Açılmadı!
Gaz Lambası Işığında 21. YüzyılBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2852