online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Tavz-Der’den Başarı Ödülleri Töreni


Tavz-Der’den Başarı Ödülleri Töreni
Tarih: 21.12.2011 Saat: 21:30
Konu: Bingöl Haberleri


Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği (Tavz-Der) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan “Bingöl Başarı Ödülleri Töreni” bu hafta yapılacak.

Tavz-Der tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan “Bingöl Başarı Ödülleri Töreni” 23 Aralık 2011 Cuma Akşamı saat 17.30’da Kültür Merkezinde düzenlenecek.

Bingöl Başarı Ödülleri Gecesi, tarihi ve ödül’e hak kazananlar belli oldu. Geleneksel Bingöl Başarı Ödülleri gecesinin bu yıl önceki yıllara göre daha dolu geçeceğini söyleyen Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği Başkanı Murat Soysal, Bingöl’e yakışır bir gece hazırladıklarını ve önceki ödül törenlerinden kesin çizgilerle ayrılarak tamamen başarının, kültürün ve sanatın ön plana çıkacağı bir gece olacağını ifade etti.

Bingöl Başarı Ödülleri Gecesinde biri Onur, altısı Başarı Ödülü olmak üzere toplamda yedi ödülün verileceğini belirten Soysal, ödülü hak kazananların 50 kişilik bir komisyon tarafından belirlendiğini söylerken ödülü hak kazananları açıklarken neden ödüle layık görüldüklerini de vurguladı.

Erdal Arıkan:
Gençlik Spor il Müdürlüğünü yapan Arıkan, ilimizi spor dalında iyi hizmetlerle buluşturdu. Ulusal ve uluslararası düzeyde yarışmaların yapılabileceği 1500 seyirci kapasiteli yeni spor salonu, salon sporlarında kullanılmak üzere hizmete açıldı. Kapalı yarı olimpik yüzme havuzun ihalesi yapılmış olup 2012 yılı mayıs ayında temeli atılacaktır. 2012 yılında bitirilmesi planlanan tesislerimizin bitmesi durumunda ilimiz önemli bir kayak merkezine kavuşmuş olacaktır. Merkez Yenimahalle ve Genç ilçesi sentetik çim yüzeyli futbol sahaları tamamlanıp hizmete açılmıştır. Bu ve buna benzer çalışmalarla, ulusal ve uluslar arası alanda sporcularımızın yer alması kaçınılmazdır. Arıkan, Spor dalında ödüle layık görülmüştür.

Fahrettin Özdemir:
Türkiye'de ilk Zazaca uzun metrajlı film olma özelliğini taşıyan “Keke” filminin yönetmeni olan Fahrettin Özdemir, Zazaca film ile kültürümüze sunduğu katkı ve ilimizin tanıtılmasında sarf ettiği emeklerden ötürü Sanat Dalında ödüle layık görülmüştür.

Bingöl Fen Lisesi:
Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında Türkiye genelinde düzenlenen “Liseler Yarışıyor” adlı bilgi yarışmasında Türkiye birinciliğini bir soru ile kaçırıp Türkiye ikincisi olmuştur. Yarışmaya katılan 4 öğrenci adına eğitim dalında Fen Lisesini ödüle layık görülmüştür.

Binpınar Su:
İlimizin bir gerçeği haline gelen issizlik konusunda attığı adımlarla 54 kişinin sigortalı çalıştığı Karivan A.Ş hizmeti olan Binpınar Su Tesisi, ilimizin kanayan yarası olan işsizliğe ilaç olduğu bilinen bir gerçektir. Önümüzdeki yılda 70 sigortalı işçinin istihdamının beklendiği Binpınar Su, Bingöl’ün kendi kaynağıyla büyüyüp gelişen ve ilimiz için bir ışık olan tesis, istihdam alanında ödüle layık görülmüştür.

Bingöl AFAD:
Van Depremi günü Bingöl’den hareket edip bölgeye ilk ulaşan Bingöl İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, çok sayıda araç ve ekipmanla hazır bulundukları deprem bölgesinde yapılan çalışmalarda Bingöl ekibi olarak 38 kişiyi cansız, 29 kişiyi de canlı olarak enkaz altından çıkardılar. Kısa sürede çalışmalara başlayıp birçok insanımızı canlı olarak enkaz altından çıkaran ekip, oradaki koordineli çalışmalar, vatandaşa olan yakın ilgi ve alaka ve yoğun çabadan dolayı Erciş ilçe halkından büyük takdir gördü. Koordineli çalışma alanında Bingöl Başarı Ödülüne layık görülmüştür.

LC WAKİKİ:
Türkiye genelinde yüzlerce Şubesiyle giyim alanında özverili çalışmalar yürüten LC WAKİKİ, 2011 yılı içinde Bingöl geneline toplamda 49 Bin 653 adet giysi yardımı yaptı. LC WAKİKİ; Bingöl merkez, Solhan, Karlıova ve Kığı’ya yapılan yardımlarla çocukların yüzlerini güldürmeyi başardı. LC WAKİKİ Sosyal Yardımlaşma alanında ödüle layık görülmüştür.

Kemal Yardımcı:
Dernek Adına her yıl verdiğimiz başarı ödüllerinin yanı sıra bir de Tavz-Der Onur Ödülü veriliyordu. Daha önceki dönemlerde derneğin yönetim kurulunda yer alıp, derneğimizin bu günlere gelmesinde büyük emekleri olan ve çok sayıda faaliyete imza atan Kemal Yardımcı Onur Ödülüne layık görülmüştür.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2865