online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Başarı Ödülleri, Sahiplerini Buldu


Başarı Ödülleri, Sahiplerini Buldu
Tarih: 27.12.2011 Saat: 14:59
Konu: Bingöl Haberleri


Tavz-Der’in Başarıyı teşvik etmek amacı ile her yıl düzenlediği “Geleneksel Bingöl Başarı Ödülleri Gecesi” Kültür Merkezinde düzenlenen törenle, ödüller hak sahiplerine verildi.

Saygı duruşu ve İstiklal marşıyla başlayan 3. Geleneksel Bingöl Başarı Ödülleri Gecesi, Tavz Bölgesi Yöresi Folklor Gösterisi, Tavz Kültür, Sanat ve Kalkınma Derneği (Tavz-Der) Başkanı Murat Soysal’ın açılış konuşması, ödüllerin sunumu ve ses sanatçılarımızın mini konseriyle devam etti.

23 Aralık 2011 Cuma günü saat 18.00’da Bingöl Kültür Merkezinde gerçekleşen Bingöl Başarı Ödülleri Gecesi; Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Gıyasettin Baydaş, Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Arınç, Siyasi parti temsilcileri, İlçe ve Belde Belediye Teşkilatları, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

Ödüllerin sunumundan önce bir konuşma yapan Tavz-Der Başkanı Murat Soysal, ödüllerin veriliş amacının başarıya teşvik etmek olduğunu belirtti. Soysal; “Gerek amacı, gerekse yapılanması bakımından, Tavz-Der, Bingöl Halkına hizmet etmeye devam edecektir. Tavz bir sevdadır bizim için, bu sevda yüreklerimizde derin bir sevgi meydana getirmiştir. Tavz-Der olarak bizler yüreklerimizde filizlenen bu sevgiyle Bingöllümüze hizmet ediyoruz. Derneğimizin esas amacı, nerede yaşarsa yaşasın, özelde Tavzlının genelde de Bingöllünün sorunlarına çare ve sevincine ortak olmaktır” ifadelerini kullandı.

Derneğin faaliyetlerini aktaran Soysal, “Bu kadarla da yetinmiyoruz. Hedefleyip gerçekleştirmek istediğimiz en önemli projemiz; il, ilçe, belde ve köylerinin sorunlarını tespit edip çözüm yollarını ortaya koyduktan sonra, tespit ettiğimiz sorunların çözümlenebilmesi için, idari yönden gerekli mücadeleleri vermek de, en büyük ve önemli amaçlarımızdan biridir” dedi.

Ödüle layık görülenlere ödülleri verildi
Spor dalında ödüle layık görülen İl Gençlik ve Spor Müdürü Erdal Arıkan ödülünü, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Gıyasettin Baydaş’tan aldı. Baydaş, Bingöl Başarı Ödülleri Gecesini tertipleyen Tavz-Der’e teşekkür etti.

İstihdam alanında ödüle layık görülen Binpınar Su Tesisi adına, Karivan A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Tütünen’e ödülünü, Solhan Kaymakamı Şeref Aydın verdi. Sahnede Tütünen’i kucaklayarak tebrik eden Kaymakam Aydın, salondan büyük alkış aldı. Aydın, ilimiz için önemli bir iş sahası kuran Karivan A.Ş’ye teşekkür ederek istihdam noktasında attıkları cesur adımlardan dolayı tebrik etti.

İlk Zazaca uzun metrajlı çekilen Keke filminin Yönetmeni Fahrettin Özdemir, Sanat dalında ödüle layık görülürken, ödülünü Avukat Nur Zeynep Canlı’nın elinden aldı. Özdemir, Ödülü Tüm Zazalar adına aldığını söylerken, ödülü sunan Canlı ise, Tavz-Der ödüllerinin bir aile ödülü olmadığına vurgu yaparak, Bingöl geneline sunulmuş bir ödül töreni olduğunu ve Bingöl Başarı Ödül Töreninin Bingöl için bir marka olduğunu söyledi.

“Liseler Yarışıyor” adlı bilgi yarışmasında Türkiye birinciliğini bir soru ile kaçırıp Türkiye ikincisi olan ve ilimizi eğitim alanında Türkiye genelinde temsil eden Bingöl Fen Lisesi, Eğitim dalında ödüle layık görülürken, Fen Lisesi Müdürü Yadin Çelik, ödülü Elazığ Baskil Müftüsü Hüseyin Özdemir’in elinden aldı.

Van Erciş Deprem Bölgesindeki Koordineli çalışmalardan dolayı ödüle layık görülen İl AFAD’ın ödülünü Mehmet Emin Boğatekin’e, Bingöl Belediyesi Eski Başkanlarından Bedri Tuğ verdi. Boğatekin; sivil toplum kuruluşları ile kamu kurumlarını bir araya getirdikleri için Tavz-Der’e teşekkür ederken, ödülü sunan Tuğ ise, derneğin kurucularından olduğunu ve şimdiki yönetimin çok iyi çalışmalar yürüttüğüne değindi.

Sosyal Yardımlaşma alanında Ödülünü alan LC WAKİKİ, 2011 yılı içinde Bingöl geneline toplamda 49 Bin 653 adet giysi yardımı yapıp, Bingöl merkez, Genç, Solhan, Karlıova ve Kığı’ya yapılan yardımlarla çocukların yüzlerini güldürmeyi başarmıştı. Ödül Törenine LC WAKİKİ adına katılan bölge Müdürü İsmail Şahinbay ödülünü, Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Arınç’ın elinden aldı.

Dernek Adına her yıl verilen Tavz-Der Onur Ödülünü, bu yıl, Bingöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Kemal Yardımcı aldı. Yardımcı, ödülünü Nihat Doğu’nun elinden alırken, bu ödülü kendisine layık gören Tavz-Der Yönetimine teşekkür edip ödülün kendisi için büyük anlam ifade ettiğini söyledi. Ödülü sunan Doğu ise Bingöl Başarı Ödüllerinin, geleneksel haliyle Bingöl’ün simgesi haline geleceğini söyledi.

Bingöl Başarı Ödülleri Gecesi’nde bu yıl sürpriz bir ödül vardı. Bingöl’ün Eski Belediye Başkanları Şükrü Yılmaz ve Bedri Tuğ’un isimlerini Bingöl’deki önemli caddelere vererek isimlerini ölümsüzleştirdiği için Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay’a Teşekkür Plaketi verildi. Teşekkür plaketini veren Bingöl Belediyesi Eski Başkanlarından Merhum Şükrü Yılmaz’ın Oğlu Tahsin Yılmaz, Atalay’a ve ekibine bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken duygulu anlar yaşandı. Ödülü alan Atalay ise Bingöl için önemli şahsiyetlerinin isimlerinin yaşatılması gerektiğini savunarak, geceyi düzenleyen Tavz-Der’e teşekkür etti. Atalay, Tavz tarihinin 1550’li yıllara dayandığını belirtip, ilimizin büyük coğrafyalarından biri olduğunu söyledi.

Kelamlar eşliğinde halay çekilen ve sunuculuğunu Suat Koşman’ın yaptığı Gece; ses sanatçıları; Veysel Canlı, Cevdet Vargın, Murat Çiftçi, Şehriban Sayak, Sait Akgül ve Ozan Samed’in şarkılarıyla sona erdi.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2876