online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - ‘Köy Yolumuz, Boykot’a Takıldı’


‘Köy Yolumuz, Boykot’a Takıldı’
Tarih: 02.01.2012 Saat: 22:11
Konu: Köy Haberleri


12 Haziran Genel seçimi öncesi köy yollarının ihalesi yapıldığını söyleyen Hazarşah Köyü sakinlerinden Muhittin Sayılı, seçimde sandığa gitmedikleri için yollarının yapılmadığını iddia etti.

Hazarşah grup köy yolunun ilkbaharda ihale edildiğini iddia eden Hazarşah Köyü sakinlerinden ve köy şoförlerinden Muhittin Sayılı, yapılan ihalenin akabinde yolun asfaltlamasında kullanılacak mucurun da Masala mevki ve Yeniyerleşim mevkiinde stok edildiğini ancak yol yapımının gerçekleşmediğini söyledi. Hazarşah-Mutluca grup köy yolu yapımının neden yapılmadığını merak ettiklerini ve yol yapımının gerçekleşmesini istediklerini söyleyen Sayılı şu ifadeleri kullandı:

“Hazarşah Köyü Solhan’ın merkez nüfusu en yoğun olan köyüdür. 12 Haziran Genel seçiminde köy halkı demokratik hakkı olan sandığa gitmeme hakkını kullandı. Seçim öncesi ihalesi yapılan yol için mucur sevkiyatı yapılıp Masala mevki ve Yeniyerleşim mevkiinde stok yapıldı. Köyümüzün ilköğretim okulu ihtiyacı olduğu için yer tespiti yapılıp belirlenen yere kadar yol yapıldı. Köy içi kanalizasyon alt yapısı yapıldı. Altyapının akabinde köy içi yol kilitli parke taşı ile döşenecekti. Seçimden sonra nedense köy okulu dile bile getirilmedi. Köy içi yollar kilitli parke taşı ile döşenmedi.

Grup köy yolu da seçimde Adalet ve Kalkınma Partisine yüksek oranda destek veren Aksakal Mezrasına kadar yapılıp orda sonlandırıldı. Seçimden sonra 6 ay geçmesine rağmen hiçbir gelişmenin olmamasını seçimde sandığa gitmememize bağlıyoruz. Köy içi kilitli parke taşının neden yapılmadığını, köy okulunun akıbetinin ne olduğunu ve grup köy yolunun neden Aksakal’a kadar yapıldığını merak ediyoruz. Yetkililerin bunların neden yapılmadığı konusunda bizleri bilgilendirmelerini ve kullanılmaz halde olan köy yolumuzun yapılmasını, çocuklarımız için yapılması öngörülen okulun yapılmasını ve köy içi yollarının kilitli parke taşı ile döşenmesini istiyoruz.”

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2887