online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Bingöl'de 2011 Yılı Böyle Geçti


Bingöl'de 2011 Yılı Böyle Geçti
Tarih: 02.01.2012 Saat: 22:20
Konu: Bingöl Haberleri


İşte 2011 yılının bilançosu... Bingöl'de 2011 yılında yaşanan bazı önemli olayları derledik işte onlardan bazıları:

25 Ocak: Bingöl'de TEİAŞ ana trafosu yandı hayat durma noktasına geldi.

27 Ocak: Merkeze bağlı Çobantaşı köyü yakınlarında, hastaneye gitmek için yola çıkan hamile kadın ile eşi çığın altında kalarak hayatını kaybetti.

16 Şubat: İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ekipleri, yaban hayatı korumak amacıyla doğaya yem kemik bıraktı.

20 Mart: Bingöl Belediyesi binasının önüne otomobille gelen zanlılar, giriş kapısına 4 el ateş ettikten sonra kaçtı.

4 Nisan: Bingöl Üniversitesi Zaza Dili Araştırma Merkezi resmen kuruldu.

10 Nisan: Yağmura Rağmen Peygamber Sevdalıları stadyumu doldurdu.

16 Nisan: Bingöl`de trafik kazasında Karlıova Adliyesinde görev yapan Hakim Meryem Özkişi Köken hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı. Kadın hakimin 2 gün önce evlendiği öğrenildi.

27 Nisan: Karlıova ilçesinde iki aile arasında arazi meselesinden çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.

1 Mayıs: 1 Mayıs 2003 tarihinde meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremin 8. yıldönümü nedeniyle anma programı düzenledi. Törende depremde hayatını kaybeden 84 öğrenci ve 1 öğretmen anısına yapılan anıt törenle ziyarete açıldı.

15 Mayıs: Güvenlik güçlerine yönelik düzenlenen silahlı saldırıda 2 polis yaralandı.

31 Mayıs: Römorkunda pancar toplamaya giden işçilerin bulunduğu traktörün devrilmesi sonucu 15 kişi yaralandı.

8 Haziran: Partisinin Bingöl PTT kavşağında düzenlediği mitingde halka hitap eden AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan, Bingöl'de kalabalığa 'Diyarbakır cevap vermiyorsun' diye seslendi. Erdoğan’ın ikinci gafı ise doğalgazı olmayan Bingöl’de doğalgaz gafı oldu.

10 Haziran: Galatasaray Kulübü, Bingöl`de futbol okulu açtı.

12 Haziran: Yapılan genel seçimde AK Parti`den Cevdet Yılmaz, Eşref Taş ve bağımsız aday İdris Baluken Bingöl`den milletvekili seçildi.

16 Haziran: MHP Bingöl İl Başkanı Ali Köseoğlu, 12 Haziran seçimlerinde başarısız oldukları gerekçesiyle, merkez ve bazı ilçe teşkilat başkanlarıyla birlikte partisinden istifa ettiğini açıkladı.

3 Temmuz: PKK`lı teröristlerin jandarma karakoluna inşaat malzemesi taşıyan kamyonete yönelik saldırısında, 1 asker şehit oldu, 1 rütbeli asker ile araç sürücüsü de yaralandı.

6 Temmuz: AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kurulan 61. hükümette Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz Kalkınma Bakanı olarak kabinede yer aldı.

10 Temmuz: 61. Hükümetin Kalkınma Bakanı olan Cevdet Yılmaz, ilk yurt gezisini memleketi Bingöl`e yaptı.

5 Ağustos: Askeri konvoya düzenlenen saldırıda 3 asker hafif yaralandı.

10 Ağustos: Bir hidroelektrik santrali inşaatını basan PKK’lılar, taşeron firmaya ait 5 iş makinesini yaktı, 3 kişiyi kaçırdı.

22 Ağustos: Genç ilçesinde raylara döşenen mayının patlaması sonucu 5 vagon raydan çıktı.

28 Ağustos: Yolcu minibüsünün devrilmesi sonucu, 2`si ağır 21 kişi yaralandı.

5 Eylül: Genç ilçesinde kaymakamlık lojmanının önündeki polis noktasına düzenlenen silahlı saldırıda 2 polis memuru hafif şekilde yaralandı.

8 Eylül: Bingöl’ün 40 yıllık sorunu olan şehrin alt yapı işi ihaleye çıkarıldı.

23 Eylül: Bingöl-Elazığ karayolundaki bir köprü menfezinde, patlatılmak üzere tuzaklanmış, 125 kilogram patlayıcı ele geçirildi.

28 Eylül: Faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları (STK) ortak bir açıklama yaparak terörü kınadı.

12 Ekim: Düzenlenen operasyonda terör örgütüne ait patlayıcı yapımında kullanılan 50 kilogram amonyum nitrat ve bol miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

28 Ekim: Karlıova ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen çift öldü.

29 Ekim: Genç Caddesi`nde canlı bomba saldırısında, biri canlı bomba 3 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.

30 Ekim: Bingöl`de işyerinin önünde patlama meydana gelen çocuk giyim ve Oyuncak malzemelerinin satıldığı mağazanın sahibi Halis Makinist, saldırıya tepki göstererek, "Kaldırımdan geçen masum vatandaşların ne günahı vardı" dedi.

1 Kasım: Bingöl`de üzerindeki bomba düzeneğini patlatarak 2 kişinin ölümü, 21 kişinin yaralanmasına neden olan saldırganın Nazlı Görer olduğu belirlendi.

4 Kasım: Cezaevi aracının devrilmesi sonucu 1 uzman çavuş şehit oldu, 11 kişi yaralandı.

11 Kasım: Bingöl`de faaliyet gösteren 43 sivil toplum kuruluşu, Bingöl`deki patlamayı kınadı, olayın meydana geldiği yere karanfil bıraktı.

7 Kasım: Patlamada hayatını kaybeden 4 çocuk annesi Hatice Belgin`in ismi bir okuma salonuna verildi. Gülderen Çalışanlar Derneği`ne ait okuma 0salonunun adı "Hatice Belgin Okuma Salonu" olarak değiştirildi.

8 Kasım: BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 29 Ekim`de meydana gelen patlamada hayatını kaybeden 4 çocuk annesi Hatice Belgin`in Bingöl`deki baba ocağına taziye ziyaretinde bulundu. Hatice Belgin`in eşi ve çocuklarının yanı sıra akrabalarının da bulunduğu evde Kuranı Kerim okuyan Destici, aileye Kuranı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti.

13 Kasım: Güvenlik güçlerince sürdürülen operasyonlarda PKK’lılara ait 12 sığınak bulundu.

23 Kasım: Genç ilçesi kırsalında PKK`ya yönelik operasyonda, özel anahtar sistemi ve elektronik devre kartı bulunan 25 kilogram patlayıcıyla hazırlanmış el yapımı düzenek bulundu.

28 Kasım: PKK`ya yönelik düzenlenen operasyonda ortaya çıkarılan 5 depo kullanılamaz hale getirildi.

5 Kasım: PKK`ya yönelik operasyonlarda ortaya çıkarılan 14 sığınakta toplam 105 kilogram patlayıcı madde ele geçirildi.

21 Aralık: KESK Bingöl Şube ve Temsilcilikler, 21 Aralık’ta yapılan genel grev nedeniyle ortak basın açıklaması yaptılar. Dörtyol Saat Kulesi önünde yapılan grevde üyeler davul zurna ve sloganlar eşliğinde grev yaptılar.

22 Aralık: Bingöl’ün büyük sorunlarından biri olan İçmesuyu Şebekesi ve İsale Hattı ihale edildi. İçmesuyu Şebekesi ve İsale Hattı projesi yapım işinde 10 firma ihaleye katıldı.

23 Aralık: Bingöl`de yürütülen operasyonlar kapsamında 2 PKK mensubu sağ olarak yakalandı. Operasyonlarda aralarında 3 köy muhtarının da bulunduğu 16 kişi gözaltına alındı.

27 Aralık: Canlı bomba saldırısında ağır yaralanan Veysel Belgin, tedavi gördüğü Ankara'da vefat etti. Veysel annesi Hatice Belgin’in yanına defnedildi.

Bingöl GazetesiBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2888