online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Barış, Bursa'da Güven Tazeledi


Barış, Bursa'da Güven Tazeledi
Tarih: 07.01.2012 Saat: 17:08
Konu: Bingöl Haberleri


Bursa Bingöl İli ve İlçeleri Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Dernek Başkanı Bilal Barış yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

Dernek Başkanı Barış ve Dernek Yönetim Kurulu üyeleri, Bingöllülerle bir araya gelerek birlik beraberlik mesajları verdiler. Bursa Bingöllüler Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği (BİNDER) Bursa’daki Bingöllülerle bir araya gelerek 3. olağan kongre sonucu oluşturulan yeni yönetim kurulu üyeleri halka tanıtıldı.

Halkı, BİNDER yeni Yönetim Kurulu adına ağırlayan ve ikinci kez seçilen Dernek Başkanlığına seçilen Bilal Barış, geçmiş iki yılda yapılan çalışmalarla ilgili halkı bilgilendirdi. İki yıl önce derneğin yönetimine seçildiğinde derneğin kapanma noktasında olduğunu ve yaklaşık 20.000 TL borçla dernek başkanlığına geldiğini söyleyen Barış, “Buna rağmen yönetim kurulu arkadaşlarıyla yılmayarak yapılan düzenli çalışmalar sonucu ilk yaptığımız iş, derneği insanlarımızın yoğun yaşadığı Araba Yatağı mahallesine taşıyıp içini iyi bir şekilde dizayn edip halkın gelip boş zamanını geçireceği, kitap okuyacağı, internete bağlanabileceği bir alan yaratıp dayanışmayı sağladık. Daha sonra yönetim kurulu ve duyarlı insanların yaptığı bağışlarla da borçlarımızı kapattık. Devam eden çalışmalarımızda Bingöllüleri Bursa’daki resmi kurum ve kuruluşlara tanıtarak, halkın sorunlarını dile getirerek çözümüyle ilgili girişimler yaptık ve birçoğunda başarılı olduk. Bursa’daki bütün siyasi partileri ziyaretlerimizde ve derneğe gelen siyasi parti yetkililerine verdiğimiz brifinglerle bu güne kadar Bursa’daki Bingöllülerin temsiliyetteki adaletsizliklerine vurgu yaparak en azından bundan sonraki süreçte bu adaletsizliklerin giderilmesi noktasında yapılan çalışmalarla az da olsa kaideye alınmaya başladı.” ifadelerini kullandı.

Bursa’daki Bingöllüler için uzun zamandır gece düzenlemediğini hatırlatarak, 3 ay içerisinde sosyal anlamda bir gece düzenleyeceklerini söyleyen Barış: "Bizim bu çalışmalarımızı haber yaparak halka ulaşmamızı sağladıkları için basın mensuplarına çok teşekkür ediyorum. Ayrıca göreve geldiğim günden bu güne kadar farkında olmadan kimseyi kırdıysam üzdüysem herkesten özür dilerim. Bundan önceki dönemlerde olduğu gibi hemşerilerimizin sorunlarını, sevinçlerini, hizmeti Bingöl kimliğinin her zaman ön planda olduğu bir kurum olarak görev yapmaya devam edeceğiz. Bingöl halkına saygı ve sevgilerimi sunuyorum." şeklinde konuştu.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2891