online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - 2012 Bingöl Yılı Olmalı


2012 Bingöl Yılı Olmalı
Tarih: 07.01.2012 Saat: 17:57
Konu: Bingöl Haberleri


Her fırsatta 2012’ye vurgu yapan siyasetçilerimiz, bürokratlarımız ve işadamlarımız neler yapabileceklerini ortaya koymalıdır. Bingöl’ü bu yılda en iyi şekilde tanıtmalı, tüm Türkiye’de sözü edilir bir il haline getirmeliyiz.

Garip Akengin tarafından yapılan analiz yazısını aynen aktarıyor ve Solhan.Net sitesi olarak destekliyoruz:

12. 12. 2012 günü tüm Türkiye’de yayımlanan görsel ve yazılı basında Bingöl ilimizin yılı olduğunu duyurmalıyız. İlimizin olumsuz haberlerin dışında Valilik, İl belediyesi, İlçe belediyeleri, il emniyet müdürlüğü, sanayi odası, sivil toplum kuruluşları ve yerel basını olarak bizler ele ele vererek, üzerimizde bulunan Bingöl misyonunu en iyi şekilde temsil etmeliyiz.

YERELİN SORUNLARI ACİLEN ÇÖZÜLMELİ
Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’ın sık sık altını çizerek dile getirdiği “Kalkınma yerelden başlar” sözünden hareketle, yerelde en son nokta olan köylerimizden başlamalıyız. Bingöl genelinde bulunan 300 köyün yolu asfaltlanmalı. Evinin musluğundan suyu akmayan, telefonu olmayan, kanalizasyonu yapılmayan köy kalmamalı. İlimize bu yıl pozitif ayırımcılık isteme hakkımızın olduğunu en üst seviyede dile getirmeli ve almalıyız. Biz gazete olarak üzerimize düşeni her zaman yapmaya hazırız. Birinci sayfada ilimizin yeni logosuyla “2012 yılı Bingöl yılı olmalı” şeklinde bir panoyu yıl boyunca sabit tutarak başlıyoruz.

YATRIMCI İŞ ADAMLARINA SÖZDE DEĞİL, ÖZDE YOL GÖSTERİLMELİ
Bingöl’e yatırım yapmak isteyen birçok hemşeri işadamları, basından takip ettikleri teşvik yasası ile yatırım yapmaya gidince, sahiplenmeli ve yol gösterilmeli. Bingöl genelinde Hazine, Mera yada Orman arazisi nerde kaç dönüm varsa; haritalı, resimli olarak çalışma yapılıp iş adamını teşvik etmeli.

FESTİVALLER BİRLEŞTİRİLMELİ
Bingöl Turizm il müdürlüğü, ilimizin görsel olarak tanıtıcı katalog ve videolar hazırlamalı. Başta İstanbul olmak üzere, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya gibi illerde bulunan derneklerimiz ile iş birliği yaparak, tanıtım fuarlarında yerimizi en baştan almalıyız. Bingöl’ün farklı ilçelerinde yapılan festivallerin bu yıldan itibaren “Karlıova Güneşin Doğuşu Festivali”, “Yayladere Sülbüs Doğa ve Kültür Festivali”, “Kiğı Seyyid Kasım Doğa Kültür ve Bal Festivali” ve “Karer Kültür Festivali”nin, “Bingöl İli ve İlçeleri Festivali” çerçevesinde birleşerek Temmuz ayında Türkiye’nin önde gelen sanatçıları ile daha güzel şekilde yapılmalıdır. Birbirinden kopuk ve nerdeyse aynı tarihlere denk gelen festivallerin maddi sıkıntılardan dolayı neler yaşadığı da hepimizin malumu.

Festivaller birleştirilerek bu çerçevede; jeoloji uzmanları, aydınlar, gazeteciler getirerek paneller düzenleyebilir, bir hafta boyunca ilimizi ulusal basında gündem yapmalıyız. Bingöl sadece bombalarla, silahlarla, uyuşturucuyla gündeme gelmemeli. Bu hazırlıklar için en kısa sürede Bakanımız, Milletvekillerimiz, Valimiz, belediye başkanlarımız ve STK’larımız bir araya gelerek planlama yapmalı, Temmuz ayında olacak Bingöl Festivaline Avrupa’daki ve Bingöl dışındaki gurbetçilerimizden çok ciddi katılımın olması için yoğun çaba sarf edilmeli.

BİZ STARTIMIZI VERDİK
Bir Ocak 2012 tarihi itibari ile İstanbul’dan yayımlanan Bingöl Haberci gazetesi olarak startımızı verdik. Yukarıda belirttiğimiz üst düzeyde bir organizasyon olduğu takdirde iş adamlarımız ve derneklerimizin de hazır olduklarını defaatle kendilerinden duyduk.

FİNAL BAŞKENTTE 12. 12. 2012’DE YAPILMALI
Tüm bu organizasyonların finalini Ankara’da en iyi otel ya da büyük bir salonda başta Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Meclis başkanı, siyasi partilerin genel başkanları, Türkiye’nin önde gelen STK’larının katılacağı bir finalle bitirmeliyiz. Bu yazdıklarım afakî değildir. Sayın bakanımız Cevdet Yılmaz başta olmak üzere valimiz Mustafa Hakan Güvençer ve belediye başkanımız Serdar Atalay’a çok iş düşüyor. Ben bu organizasyonu başaracağımıza inanıyorum, bizler istersek başaramayacağımız hiçbir şey olmaz.

Yeni yılın tüm insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesini temenni eder, özelde Bingöl halkımızın birleşmesine, kaynaşmasına vesile olmasını dilerim. 2012 yılı hepimizin, “Bingöl’ün en parlak yılı” olsun…

Bingöl HaberciBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2898