online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Göl Mezrası Sakininden Yol Talebi


Göl Mezrası Sakininden Yol Talebi
Tarih: 11.01.2012 Saat: 23:23
Konu: Köy Haberleri


Hazarşah Köyü Göl Mezrası yol sorununun her dile getirildiğinde yapılacağının söylendiğini ancak yolun bir türlü yapılmadığını söyleyen mezra sakinlerinden Reşit İnan, yol sorunlarına bir çözüm bulunmasını istedi.

Daha önce teknik elemanlar tarafından yolda incelemeler yapıldığını söyleyen İnan, “Yapılan incelemelerden sonra yolun yapılacağı söylendi. Ağustos ayında bir iş makinesi yolu düzeltmek için geldi. Yolu düzeltmek için yol kenarındaki toprak yola serildiği için yolumuz çamur deryası olmuş durumda.

Yolumuz ancak don olduğunda araçla kullanılabiliyor. Havaların sıcak olmasında çamur çözülünce araçların köye ulaşımı çok zor oluyor. 13 haneli mezramızda Hazarşah Yeniyerleşim İlköğretim Okulu’na 14 öğrencimiz, taşımalı eğitim kapsamında gidip-geliyor. Bu yol minikler için de bir işkence oluyor.

Ayrıca yolda köprü yapılacağı gündeme geldi daha sonra köprü değil menfaz yapılacağı söylendi ancak ne köprü yapıldı ne de menfez. Köyümüzde çok ağır bir hastamız vardır. Yolun çözüldüğü bir anda fenalaşması durumunda sağlık birimlerine yetiştirme imkânımız yoktur. Yetkililerden yolun yapılmasını istiyoruz.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2901