online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Korucular Özlük Haklarını İstiyor


Korucular Özlük Haklarını İstiyor
Tarih: 16.01.2012 Saat: 21:36
Konu: Köy Haberleri


Geçici Köy Korucuları, 24 yıldır koruculuk sistemi olduğu halde sosyal güvencelerinin olmadığını dile getirirken Uludere katliamını işaret ederek, ‘öldüğümüzde veya öldürüldüğümüzde hangi bayrağa sarılacağımız bizleri düşündürüyor’ ifadelerini kullandılar.

Koruculuk sisteminin başladığı günden buyana her platformda özlük haklarının verileceği sözlerinin sarf edildiğini ancak bugüne kadar bir gelişme görmediklerini ifade eden GKK’lar, “Bir inşaat işçisi çalıştığı işte sosyal güvencesi olsun diye Sosyal Güvenlik Kurumu’na kaydı yapılıp sosyal güvencesi zorunluluğu getirilmişken kelle koltukta dolaşan koruculara böyle bir hakkın verilmemesi haksızlıktır. Hiçbir sosyal hakkımız yoktur. Yeşil kartımız vardı o da 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren ilaç alınmayacak duruma geldi. Devlete çalışan her personelin sosyal güvencesi ve bazı hakları varken, korucular devletten bir personel gibi maaş alıyor ancak bunun dışında herhangi bir hakları olmuyor.

Devlete çalışan bir personel gibi bize de kimlik verilmiş. Biz de devlet memurlarına tanınan haklardan faydalanmak istiyoruz. Sayın Kalkınma Bakanımız Dr. Cevdet Yılmaz’a özlük hakkı talebimizi ve yerelde yaşadığımız sorunları ilettik. Sayın Bakanımız, bir çalışmalarının olduğunu söyledi. Yıllardır bir çalışma olduğu söyleniyor ama bu çalışmayı nedense göremiyoruz. Bugüne kadar koruculara özlük haklarının neden verilmediğini merak ettiğimiz gibi Sayın Bakanımıza ilettiğimiz sorunların giderilmesini talep ediyoruz.” şeklinde konuştular.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2914