online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Bingöl Milli Eğitim Müdürü Değişti


Bingöl Milli Eğitim Müdürü Değişti
Tarih: 16.01.2012 Saat: 21:59
Konu: Bingöl Haberleri


Mehmet Ali Hansu’nun merkeze alınması beklenirken, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine Pursaklar’dan Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup Sarı atandı. Bir hemşerimiz Muş, diğeri Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atandı. İşte o değişiklikler…

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında 56 ilin milli eğitim müdürünün değiştirileceğini açıklayan ve “81 ilin yöneticilerini tek tek taradık, içlerinde başarılı olan da var, performansı düşük olan da. 25 il müdürü kalacak, birkaç gün içerisinde gerisi görevden alınacak” diyen Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in bu açıklamasının ardından düğmeye basıldı ve Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat kanunu tümüyle değişti.

Konuya ilişkin 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete’nin 11 Ocak 2012 Çarşamba tarihli sayısında yayımlandı. 81 İl müdürünün 25 tanesi yerini korudu. 56 İl müdürü değişti. Buna göre; Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine Ankara Pursaklar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup Sarı atanırken, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Mehmet Ali Hansu’nun nereye atandığın ilişkin bilgi verilmedi. Hansu’nun merkeze (Ankara) çekilebileceği belirtiliyor.

YAKUP SARI KİMDİR?
1965 yılında Çorum Osmancık'ta doğdu. Bursa Uludağ Üniversitesi İlâhiyat Fakültesinden mezun olduktan sonra öğretmenliğe başladı. Çeşitli okullarda öğretmenlik ve yöneticilik görevlerinin ardından Keçiören İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak üç yıl görev yaptı. 2008 yılında ise Pursaklar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü görevine getirildi. Dün yayımlanan kararnamede Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Sarı, evli ve üç çocuk babası olup İngilizce ve Arapça bilmektedir.

İKİ BİNGÖLLÜ MÜDÜRÜ OLARAK ATANDI
Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişi Bingöllü hemşerimiz M.Hadi Ağırbaş Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü görevine, Diyarbakır Lice İlçe Milli Eğitim Müdürü hemşerimiz Ali Tatlı da Muş Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atandı.

BİNGÖL MEDYABu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2917