online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - 17 Öğrenci Az Daha Donuyordu


17 Öğrenci Az Daha Donuyordu
Tarih: 11.02.2012 Saat: 16:24
Konu: Köy Haberleri


Taşımalı eğitim alan Kale köyüne bağlı Canut mezrası ve Doğuyeli köyünden 17 öğrenci Yenibaşak bucak merkezindeki okullarına gitmeye çalışırken donma tehlikesi geçirdi. Velilerinin yardımıyla hastaneye yetiştirilen öğrenciler tedavi altına alındı.

OKUL ARACI GİTMEYİNCE YAYA YOLA ÇIKTILAR
Edinilen bilgiye göre, Taşımalı eğitim alan Kale köyüne bağlı Canut mezrası ve Doğuyeli köyünden 17 öğrenci Yenibaşak'taki okullarına gitmek için okul servisini bekledi. Okul aracı gelmeyince öğrenciler velileriyle birlikte 20 kilometreyi yaya olarak katetmeye karar verdi. Yolda iken aşırı soğuğa daha fazla dayanamayan ilköğretimli minikler yolda fenalaştı. Velilerinin yoğun çabasıyla Yenibaşak'a yetiştirilen çocuklar daha sonra Solhan Devlet Hastanesine kaldırıldı.

7 SAAT YÜRÜDÜLER

Solhan Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan öğrencilerin soğuk havada 6-7 saat yol yürüdüklerinden dolayı oldukça bitkin düştükleri belirtilirken, öğrencilerin el ve ayaklarının soğuktan morardığı belirlendi. Donma tehlikesi geçiren öğrencilerden Melek Gül, Zeynep Gül, Mubar Yıldız, Eda Yıldız, Gönül Yıldız, Reyhan Yıldız, Ömer Yıldız, İbrahim Yıldız, Gülcan Yıldız, Sevde Kavakçı, İrfan Yatağan, Bilten Ay, Meryema Biçem, Şaban Yalçın ve Emin Yatağan adlı öğrencilerin tedavisinin hastanede devam ettiği öğrenildi.

Çocukları donma tehlikesi geçiren veliler, bu duruma tepki göstererek acilen bulundukları köylere ya da yakınlarına okul yapılmasını istediler. Kar yağışı nedeniyle bazen haftalarca yollarının kapalı olduğunu ifade eden öğrenci velileri, yetkililerin biran önce bu sorunu çözmelerini istedi.

Bingöl GazetesiBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2960