online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - 13 Köy Yolu Kapalı


13 Köy Yolu Kapalı
Tarih: 13.02.2012 Saat: 22:44
Konu: Köy Haberleri


Yoğun kar yağışı ardından vatandaşın sıkıntı yaşamaması için gece gündüz demeden yolları açmak için çalışmalarını sürdüren Solhan İlçe Özel İdare Müdürlüğü ekiplerinin, 13 köy yolunun dışındaki köy yollarını açtıkları açıklandı.

Geçen hafta yaşanan yoğun kar yağışında ilçeye bağlı köy yollarının kapanması ile çalışmalara başlayan İlçe Özel İdare Müdürlüğü ekiplerinin yol açma çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen İlçe Özel İdare Müdürü Cahit Cabadak, 13 köy yolunun henüz açılmadığını Aslanbeyli Köy yolunda ise çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Yoğun kar yağışı ardından 10 Şubat 2011 Cuma köy yollarını açmak için İlçe Özel İdare Müdürlüğü karla mücadele ekiplerinin çalışmalara başladığını söyleyen Cabadak, ilk olarak Asmakaya Yamanlar Mezrasında vefat eden bir vatandaşın defni için 36 saatlik bir çalışma ile Asmakaya grup köy yolunun açıldığını söyledi. Asmakaya, Yenibaşak, Hazarşah ve Yenidal grup köy yollarının açıldığını söyleyen Cabadak, “Aslanbeyli yolunda yol açma çalışmaları devam ediyor. Aslanbeyli Köyü dışında Göksu Köyü, Elbaşı Köyü, Yiğitharman Köyü, Mutluca Köyü, Demirkapı Köyü, Düzağaç Köyü, Gelintepe Köyü, Bozkanat Köyü, Sülünkaş Köyü, Gençtavus Köyü, İnandık Köyü ve Doğuyeli Köyü yolları henüz açılmadı. 12 Şubat 2012 Pazar günü personeli taşıyan aracımız Yenibaşak Köyü yolunda Yenibaşak Köy minibüsü ile çarpışması sonucu personeli taşıyan araç şoförü Mehmet Bürkük yaralandı. Yaralanan Personelimiz Solhan Devlet Hastanesine Kaldırıp tedavisi yapıldıktan sonra müşahedeye alındı.” ifadelerini kullandı.

Tek şeridi açılan köy yolunda kaza
Edinilen bilgiye göre, “12 Şubat 2012 Pazar günü İlçe Özel İdaresi personellerini çalıştıkları bölgelere götüren araç, Yenibaşak Köyü’nden Solhan’a yolcu taşıyan Sabahattin Orman idaresindeki köy minibüsü ile çarpması sonucu meydana gelen kazada Özel idaresi personel aracı şoförü Mehmet Bürkük ile Köy minibüsünde 6 kişi yaralandı. Yoğun kar yağışından sonra açılan yolun tek şeritli olmasından dolayı meydana gelen kazada yaralananlar Solhan Devlet Hastanesi 112 Acil Servisine kaldırıp burada tedavi altına alındılar. Yapılan ilk müdahalelerden sonra müşahedeye alınan yaralılar, sağlık durumları iyi olduğu için taburcu edildiler.

Köy yollarında yapılan özverili çalışmadan dolayı ilçe özel idaresi ve karayolları ekiplerine teşekkür eden vatandaşlar; “Açılan köy yolları tek şerit olarak açıldığı için araçlar geçişlerde sorun yaşıyor. Bu durumlarda Yenibaşak yolunda olduğu gibi kaza olma ihtimali yüksektir. Yolların daha geniş bir şekilde açılmasını talep ediyoruz.” şeklinde konuştular.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2963