online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Yılmaz: Bingöl'e Yatırımlar Sürüyor


Yılmaz: Bingöl'e Yatırımlar Sürüyor
Tarih: 18.02.2012 Saat: 23:25
Konu: Bingöl Haberleri


Kalkınma Bakanı Yılmaz, çeşitli alanlarda olduğu gibi Eğitim alanında da Bingöl’e yapılan yatırımların tüm hızıyla sürdüğünü belirterek 2012 yılında Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamında 5 yeni projenin yatırım programına alındığı belirtti.

Bakan Yılmaz, Bingöl Merkezde 120 öğrenci kapasiteli TBMM Vakfı Fen Lisesi Pansiyonunun, 300 öğrenci kapasiteli Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrenci Pansiyonunun, 16 Derslik, 3 Atölye, 200 Öğrenci kapasiteli pansiyon ve spor salonundan oluşacak Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin, Bingöl Karlıova İlçesinde planlanan 16 Derslik ve 100 Öğrenci kapasiteli pansiyondan oluşacak Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin, Bingöl Adaklı ilçesinde 16 Derslik ve 200 Öğrenci kapasiteli pansiyondan oluşacak Anadolu Lisesi projelerinin 2012 yılı yatırım programına alındığını söyledi.

Bakan Yılmaz, ayrıca Bingöl Merkezde Zihinsel Engelliler okulu ve 16 derslik, 3 atölye, 300 öğrenci kapasiteli pansiyondan oluşacak Solhan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin TOKİ tarafından zemin etüdünün bitme aşamasına getirildiğini ve ihalesinin yapılacağını ifade etti.

Kalkınma Bakanı Yılmaz yapmış olduğu açıklamada, yeni dönemde ülkemiz ve Bingölümüze Hükümet olarak yapılan hizmetlerin tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, “Bingöl Milletvekilimiz Prof. Dr. Eşref TAŞ ile birlikte Bingölümüze çok daha iyisini nasıl verebilirizin çalışmasını yürüttüklerini, diğer alanlarda olduğu gibi eğitim alanında da yapılan yatırımların devam edeceğini, bu yatırımlarla Bingölümüzün eğitim kalitesinin çok daha iyi seviyelere geleceğini” belirtti.

Tavz.NetBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2969