online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Engelliler İçin Memur Olma İmkanı


Engelliler İçin Memur Olma İmkanı
Tarih: 22.02.2012 Saat: 22:05
Konu: Bingöl Haberleri


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak olan 'Özürlü Memur Seçme Sınavı' (ÖMSS) için başvurular alınmaya başlandı.

Başvuru yapan ilköğretim mezunu engelliler, sınava girmeden kurayla memur adayı olabilecek. Lise, ön lisans ve lisans mezunu engelliler de 29 Nisan tarihindeki sınavda memur adayı olabilmek için ter dökecek.
Binlerce kişinin merakla beklediği Özürlü Memur Seçme Sınavı’na (ÖMMSS) katılmak isteyen adaylar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine başvuru yapmaya başladı. Başvuru sırasında adaylardan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik Hükümlerine uygun, üzerinde yüzde 40 ve üzerinde özürlü olduğu belirtilmiş olan Özürlü Sağlık Kurulu raporu, diploma veya mezuniyet durumunu gösterir resmi belge, nüfus cüzdanı veya pasaport, adayın özür grubunu veya durumunu gösteren diğer belgeler, işitme engelliler için de ayrıca ilköğretime başlama yaşı öncesi işitme engelli olduklarına dair belge isteniyor.

ÖMSS'nin; genel engelliler, görme engelliler, işitme engelliler ve zihinsel engelliler olmak üzere 4 grupta yapılacağını belirten Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Mahmut Buyankara, dün başlayan başvuruların 2 Mart Cuma mesai bitimine kadar devam edeceğini söyledi. Başvuru yapacak olan adaların en az ilkokul mezunu olması gerektiğini ifade eden Buyankara, "Başvuru yapacak olan ilköğretim mezunlarının yerleştirme işlemi, kura ile ÖSYM tarafından yapılacak. Lise, ön lisans ve lisans mezunu özürlüler de 29 Nisan tarihinde 81 il merkezinde yapılacak sınava tabi tutulacak" dedi.

Buyankara, Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak başvuruları kolaylaştırabilmek için her türlü önlemi aldıklarını belirten Buyankara, " adaylar, başvuruyu Hükümet Cad. Ardıl Apt. No:31/D adresinde faaliyet gösteren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bingöl İl Müdürlüğü'ne yapacaklar” dedi.

Bingöl MedyaBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2976