online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - YİBO Öğrencileri Ekmeksiz Kaldı


YİBO Öğrencileri Ekmeksiz Kaldı
Tarih: 22.02.2012 Saat: 22:51
Konu: Köy Haberleri


Yoğun kar yağışı hayatı felç etti. Yolların kapanması nedeniyle mahsur kalan köylüler ve ekmeksiz kalan yatılı öğrenciler zor anlar yaşadılar.

Yoğun kar yağışı ardından köy yollarını açmak için çalışmalarını sürdüren Solhan İlçe Özel İdare Müdürlüğü ekipleri, yolda mahsur kalan vatandaşların imdadına yetişti. Hasta vatandaşın sağlık birimine ulaşması için yoğun mesai harcayan ekipler, ekmeksiz kalan yatılı öğrencilerin de imdadına yetişti.

10 Köy yolu ulaşıma açıldı
Geçen hafta yaşanan yoğun kar yağışında ilçeye bağlı köy yollarının kapanması ile çalışmalara başlayan İlçe Özel İdare Müdürlüğü ekiplerinin yol açma çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen İlçe Özel İdare Şantiye Şefi Aslan Özçelik, Şimşirpınar Köyü, Eşmetaş Köyü yollarını açtıklarını Asmakaya Grup Köy yolunda Elmasırtı Köyü yolunun 1 km kaldığını söyledi.

Hazarşah Köyü yolunda yeni yerleşim bölgesine kadar yol açma çalışmalarını yapıldığını ve Yiğitharman Köyü yolunun da Yiğitharman Köyü Yeni Yerleşim Bölgesine kadar açıldığını söyleyen Özçelik, Karayolları bölgesi olan Yenibaşak Grup yolu açtıkları için Murat Köyü, Oymapınar Köyü, Sükyan Köyü ve Yenibaşak Köy yolunu açtıklarını aktardı. Dilektepe Köyü yolunun açık olduğunu söyleyen Özçelik, Gelintepe Köyü yolunu açtıklarını Yenidal Köyü’nde ise çalışmaların devam ettiğini pazartesi günü Yenidal Köyü yolunun da açılacağını kaydetti.

YİBO öğrencileri ekmeksiz kaldı
Yapılan yol çalışmalarında Solhan Kaymakamı Şeref Aydın’ın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Abdulaziz Döger’in İlçe Özel İdare Müdürlüğü Karla Mücadele ekiplerini yalnız bırakmadığını ve çalışmalarda hep yanlarında olduklarını söyleyen Özçelik, “(18 Şubat 2012) Cumartesi günü saat 19.00’dan Pazar günü saat 09.00’a kadar Gelintepe Köyü yolunu açmak için çalıştık. Köyde bulunan bir hastanın sağlık birimine ulaştırılması için ekibimizin gayretli çalışması sonucunda köy yolu sabah saat: 09.00’da ulaşıma açıldı. Yenibaşak Yatılı İlköğretim Okulu’na yoğun kar yağışından dolayı ekmek ulaşılmadığı için öğrencilerimiz ekmeksiz kalmışlardı. Gelintepe Köyü yol çalışmalarından sonra Karayolları ekiplerince temizlenmesi gereken Yenibaşak grup köy yolunda çalışmalara başladık. Pazar günü saat: 20.00 sularında ekiplerimiz Yenibaşak YİBO’ya ulaştılar. Geriye kalan köylerimize ulaşımın sağlanması için de ekip arkadaşlarımız yoğun bir şekilde çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

Yolda mahsur kalan vatandaşlar kurtarıldı
Yolda mahsur kalan vatandaşların imdadına da Özel İdare Ekiplerinin yetiştiğini söyleyen İlçe Özel İdare Müdürü Cahit Çapadak, “17 Şubat 2012 Cuma günü Elmasırtı Köyü yolunda 2 minibüs ve 2 taksinin mahsur kaldığı ihbarı üzerine ekiplerimiz başka bölgelerde çalıştığı için Solhan Belediyesi kepçesi bölgeye gönderildi. Daha sonra saat:19.00 dolaylarında özel idare ekiplerimiz bir greyder, bir kepçe ve yolcularının sevki için bir servis aracını bölgeye sevk ettik. Saat 24.00’da bölgeye ulaşan ekibimiz vatandaşları kurtararak 18 Şubat 2012 Cumartesi günü saat 02.00’da ilçeye geldi. Yine 17 Şubat 2012 Cuma günü Hazarşah Grup Köy yolunda mahsur kalan 3 adet minibüs için saat 20.00’da çalışmalara başlayan ekiplerimiz, saat 23.00’da yolda mahsur kalan vatandaşlarımızı kurtararak ilçeye döndüler. Aynı gün iki bölgede yapılan çalışmalardan dolayı Yiğitharman Köyü yolunda mahsur kalan köy minibüsünü kurtarmaya ekiplerimiz gidemedi.” şeklinde konuştu.

17 Köy yolu ulaşıma kapalı
Açılan köy yollarının dışındaki Göksu Köyü, Elbaşı Köyü, Mutluca Köyü, Hazarşah Köyü, Yiğitharman Köyü, Kırık Köyü, Tarhan Köyü, Asmakaya Köyü, Demirkapı Köyü, Düzağaç Köyü, Bozkanat Köyü, Sülünkaş Köyü, Gençtavus Köyü, Kale Köyü, Aslanbeyli Köyü, İnandık Köyü, ve Doğuyeli Köyü yollarının henüz açılmadığı öğrenildi.

Solhan Haber

Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2982