online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Proje Yazma Eğitimi Başladı


Proje Yazma Eğitimi Başladı
Tarih: 28.02.2012 Saat: 22:24
Konu: Bingöl Haberleri


Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği (Tavz-Der) tarafından hazırlanan ve Fırat Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen “Uzun Dönem Proje Döngüsü Yönetimi ve Proje Yazma Eğitimi"nin verileceği açıklandı.

Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği tarafından hazırlanan ve FKA tarafından finanse edilen “Uzun Dönem Proje Döngüsü Yönetimi ve Proje Yazma Eğitimi” 1-7 Mart tarihleri arasında verileceğini belirten Proje Sorumlusu Mahfuz Demir, Kamu Kurum ve Kuruluşlar ile STK’lara yönelik olan bu eğitime toplamda 40 kişinin katılabileceğini belirtti.

20’şer kişiden oluşmak üzere 2 sınıfta 2 PCM Uzmanı tarafından toplam 7 gün eğitim verileceğini açıklayan Demir, kayıtların 20-27 Şubat arasında yapılacağını eğitimlerin ise, 1-7 Mart 2012 tarihleri arasında verileceğini söyledi.

Demir, “Uzun Dönem Proje Döngüsü Yönetimi ve Proje Yazma Eğitimi sonucunda katılımcılar; Uzun Dönemli Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi, sorun analizi, hedef analizi, paydaş analizi, risk ve strateji analizi, mantıksal çerçeve matrisi, standart bir başvuru formu doldurma, proje başvuru süreci, projeler için kaynak bulma, Ulusal ve uluslararası hibe fırsatları, ihtiyaç duydukları projeleri geliştirme ve bu projeleri gerçekleştirmek için uygun fon kaynaklarını araştırma-bulma becerisi kazanmış olacaklar. “ dedi.

“Projelerin kabul edilmesinden çok sürdürülebilmesi önemlidir”
Proje’nin, bir yerin kalkınması için önemli bir araç olduğunu ve her geçen günde daha popüler olan bir kavram haline geldiğini belirten Demir, “Son iki yılda Kurumlar ve STK’lar daha çok projelere yöneldi. Bir fikir akla gelip kâğıda dökülebilir. Ancak kabul edilebilirliği ve sürdürülebilirliği çok önemlidir. Bu yüzden proje eğitimi almak gereklidir. Proje eğitimini veren Uzman projelerin hazırlanmasındaki püf noktalara değinip, projelerimizin kabul edilebilirliğini arttırabilirler” şeklinde konuştu.

Projelerinin Türkiye’deki proje eğitimlerinin en uzun olmasından dolayı ayrı bir önem arz ettiğini belirten Demir, eğitim sonunda katılımcılara eğitime katıldıklarına dair serfitika verileceğini söyleyerek şunları kaydetti: “Uzun dönem eğitimin en büyük avantajının uygulamalı olması olduğudur. Projelerde analizin ve kaynak bulmak da önemlidir. İyi bir eğitimin beklentilere cevap vereceğini umuyorum. 20-27 Şubat tarihleri arasında başvuru kayıtlarının başlayacağı eğitime kayıt yaptırmak isteyenlerin, Genç Caddesi Dizdaroğlu Pasajı Kat 4 No:52 Dernek Bürosuna ya da tavz-der@hotmail.com adresine bağlı bulunduğu Kurum/Kuruluş ya da STK’yı belirterek, mail atabilecekler.” şeklinde konuştu.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2984