online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Köy Yollarında Sağlık Mücadelesi


Köy Yollarında Sağlık Mücadelesi
Tarih: 07.03.2012 Saat: 22:09
Konu: Köy Haberleri


112 Acil Servisi ekipleri, köylerde hastanelere yetiştirilmeyi bekleyen hasta vatandaşların imdadına yetişti. Bölgede etkili olan kar yağışı ve soğuk hava Bingöl’de olduğu gibi Solhan’da da hayatı olumsuz etkiledi.

Köylerde bulunan hasta vatandaşların imdadına giden Solhan 112 Acil Sağlık ekipleri hastaların sağlık birimlerine ulaştırılmasında yoğun çaba sarf ettiler. Edinilen bilgiye göre; Solhan’a bağlı köylerde yaşanan çeşitli vakalar ihbarları üzerine köylere giden ve hasta vatandaşların sağlık birimine ulaşması için yoğun gayret sarf eden 112 Acil Servis Ekipleri, Yenibaşak köyünde Mahmut Doğu adındaki hastanın imdadına yetişti. Hastaya ilk müdahale ambulansta yapıldıktan sonra Solhan Devlet Hastanesi Acil servisine ulaştırıldı.

Yiğitharman Köyünün Gündoğdu Mezrasında Sedanur Gündoğdu adlı böbrek hastasına ulaşan 112 Acil Servis Ekipleri burada yapılan ilk müdalenin ardından böbrek hastası Gündoğdu, Solhan Devlet Hastanesi Acil Servisine getirilerek tedavi altına alındı.

Yenidal Köyü’nde ikamet eden ve hastalanan Hayrettin Roçak isimli vatandaşın yardımına koşan ekipler hastayı Solhan Devlet Hastanesi Acil Servisine getirilerek tedavinin yapılmasını sağladılar.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3015