online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Bingöl Ceviz Kenti Olacak


Bingöl Ceviz Kenti Olacak
Tarih: 07.03.2012 Saat: 22:20
Konu: Bingöl Haberleri


Fidan almak için herhangi bir şart bulunmuyor. İsteyen herkes yapacağı ödeme miktarınca bu haktan yararlanabilecek. Bahçe oluşturup etrafını kapama yapanlara da ayrıca yüzde 50 hibe desteği verilecek.

Bingöl’de ‘5 Yılda 500 bin Ceviz Fidanı Dikim Projesi’ Değerlendirme Toplantısı Vali Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında yapıldı. Valilik Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Abdülaziz Aydın, Elazığ Orman Bölge Müdürü Mehmet Zeki Temur, Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Genç Kaymakamı Muammer Köken, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nurettin Kıyas, Bingöl Üniversitesi’ni temsilen Yrd. Doç. Dr. Abdullah Osmanoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Miktad Şimşek, kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantıda, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kıyas, 5 Yılda 500 bin Ceviz Fidanı Dikim Projesi hakkında bir sunum yaptı. Projenin Bingöl Valiliği İl Özel İdaresi tarafından finanse edildiğini aktaran Kıyas, fidan almak isteyenlerin fidan başına 3 lira Ziraat Bankası’na yatırarak dekontunu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne ibraz edip kaydını yaptıracağını, Mart ayı sonunda da müracaatı bulunanlara yaptığı ödeme miktarınca fidan verileceğini aktardı.

2012’de 40 bin ceviz fidanı dağıtmayı hedeflediklerini ifade eden Kıyas, arazisinde ceviz bahçesi oluşturmak isteyenlere bahçelerinin etrafını kapamaları için gerekli malzemelerin de yüzde 50 hibeyle verilebileceğini söyledi.

Kıyas: “Bahçe kapama için müracaat edenlerden tapularını ibraz etmeleri istenecek. Dönüm başına kurumumuz tarafından maliyetler belirlenecek ve buna göre kapama için çıkarılacak maliyetin yüzde 50’si hibe olacak, yüzde 50’lik kısmı da ilgili tarafından kurumumuzun Ziraat Bankası hesabına nakit olarak yatırılacak” dedi.

Kıyas, sunumda proje uygulama esasları, proje danışma, yürütme ve icra kurulları, harcama yönergesi, ceviz eylem planı, ceviz fidanı temini, yapılan toplantılar, köye dönüş ve rehabilitasyon projesi (KDRP) ve Leonardo Da Vinci projesi hakkında da detaylı bilgi verildi. Sunum sonunda katılımcıların proje hakkında görüş ve önerilerini aktarmasının ardından toplantı sona erdi.

BİNGÖL MEDYA

 

Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3016