online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Hastaneye Ulaştırılamadı, Vefat Etti


Hastaneye Ulaştırılamadı, Vefat Etti
Tarih: 11.03.2012 Saat: 01:13
Konu: Köy Haberleri


Solhan İlçesine bağlı Yenidal köyünde yaşayan 87 yaşındaki hasta, yolun kar nedeniyle kapalı olması nedeniyle hastaneye ulaştırılamadığı için hayatını kaybettiği öğrenildi. Kaymakamlık konu ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Bingöl Solhan ilçesi Yenidal Köyü Sarıbaşak Efendideresi Mezrası’nda ikamet eden İbrahim Pusa'nın (87) hastalığı artınca hastaneye kaldırılmak için karla kaplı yolun açılması gerekiyordu. Bunun üzerine Solhan Bölgesi Karayolları karla mücadele ekipleri yol açma çalışmalarına başladı. Yol açma çalışmaları devam ederken hasta İbrahim Pusa, öğle saatlerinde vefat etti.

Yol açma çalışmasına 1 kepçe ve 1 greyderle devam eden ekipler, 7 kilometrelik yolu 48 saatlik bir çalışmanın sonucunda Sarıbaşak Efendi Deresi Mezrası’na kadar açabildiği öğrenildi. - BİNGÖL MEDYA

Kaymakamlık: "Bize Herhangi Bir Bilgi Ulaşmadı"
Konu ile ilgili olarak Solhan Kaymakamlığı, konu hakkında kendilerinin zamanında bilgilendirilmediğini ifade ederek şu açıklamayı yaptı:

"Bazı basın yayın organlarına yansıyan “Hastaneye Ulaştırılamayan Hasta Vefat Etti” başlıklı haberi üzerine basın açıklaması yapma gereği duyulmuştur. Gerek şifahi gerekse yazılı olarak İlçemizin Yenidal Köyü Efendideresi Mezrası halkı ve yakınları tarafından İbrahim PUSA’nın hasta olduğuna dair Kaymakamlığımıza herhangi bir bilgi iletilmemiştir. Ayrıca acil 112 kanalıyla da Kaymakamlığımıza herhangi bir bilgi ulaşmamıştır.

İbrahim PUSA’nın vefatı öğrenildiği andan itibaren Özel İdare karla mücadele ekibi yol açma çalışmalarına başlamış, 24 saat süreyle aralıksız olarak çalışmalar devam etmiş, mezra yolunun ulaşıma açılması sağlanmıştır. Karla mücadele ekiplerimizin özverili çalışmaları halkımızca takdirle takip edilmektedir."
 


Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3023