online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Öğrencilerimiz Emin Adımlarla İlerliyor


Öğrencilerimiz Emin Adımlarla İlerliyor
Tarih: 07.04.2012 Saat: 19:47
Konu: Köy Haberleri


Hazarşah Yeni Yerleşim İÖO öğrencileri İlçemizin yarışmalardaki başarı halkalarına bir yenisini daha eklediler.

Her yıl düzenli olarak yapılan Atletizm Geliştirme Proje yarışmasının il birinciliği 31 Mart 2012 saat 10:00’da Bingöl Şehir stadyumu yolunda yapıldı. Atletizm Federasyonu Başkanlığının 2012 yıllı faaliyet programı gereği, olimpiyat sporcularını belirlemek üzere tüm yurtta Atletizm Geliştirme Projesi adı altında Kız-Erkek Kros yarışmaları düzenleniyor.

İl geneli ve ilçelerin katılımıyla yapılan yarışma kız ve erkekler kategorisinde yapıldı. Temsilcimiz Hazarşah Yeni Yerleşim İlköğretim Okulu sadece küçük erkekler kategorisine 4 sporcu ile katıldı. Yapılan müsabakalar sonucunda Hazarşah Yeni Yerleşim İlköğretim Okulu öğrencisi Mehmetşah AKAR il birincisi, Orhan ORAK il ikincisi olarak ilimizi Sivas ve Tunceli’de temsil etmeye hak kazandılar.

Tunceli'de de Birinciliği Kaptırmadık
Atletizm Geliştirme Proje yarışmasında Bingöl birincisi olan ve ilimizi Tunceli’deki bölge yarışmalarına temsil etme hakkı kazanan Hazarşah Yeni Yerleşim İlköğretim Okulu öğrencileri; Mehmet Şah AKAR ve Orhan ORAK Tunceli’deki bölge yarışmalarında göğsümüzü kabartılar.

31 Mart 2012 tarihinde Bingöl’de yapılan bölge yarışması elemelerinde il biricisi olan Mehmet Şah AKAR ile il ikincisi olan Orhan ORAK bölge yarışmalarında ilimiz temsil etmek hakkı kazanmışlardı. 04 Nisan 2012 Çarşamba günü Tunceli’nin Pertek ilçesinde yapılan Atletizm geliştirme Proje Bölge yarışmasında Hazarşah Yeni Yerleşim İlköğretim Okulu öğrencisi Mehmetşah AKAR bölge birincisi, Orhan ORAK ise bölge beşincisi oldu.

Bu sonuçla 25 Nisan da Sivas’ta yapılacak yarı finallere gitmeye hak kazan öğrencilerimiz Türkiye şampiyonası finallerine emin adımlarla ilerliyorlar. Tunceli’deki bölge yarışmalarına; Bingöl, Adıyaman, Elazığ, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Muş, Tunceli ve Malatya illerinden 150 sporcu katıldı. 04 Nisan 2012’de Tunceli ilinde yapılan ve 25 Nisan’da da Sivas da yapılacak olan 2 aşamalı bölge yarışmasında sonucunda takım olarak ilk 3 sırayı alan iller Türkiye şampiyonasına katılma hakkı elde edecek. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3046