online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - 15 Kişilik Alım İçin 72 Başvuru Yapıldı


15 Kişilik Alım İçin 72 Başvuru Yapıldı
Tarih: 11.04.2012 Saat: 14:45
Konu: Bingöl Haberleri


Bir defaya mahsus olarak hazırlanan düzenlemeye göre, 200'ü Kur'an kursu öğreticisi, 800'ü imam hatip olmak üzere toplam bin mele alınacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, Doğu ve Güneydoğu'da yapacağı 'mele' alımının ayrıntıları belli oldu. Bingöl'den de çok sayıda Mele/ Seyda'nın alınacağı sınavlar puanlama usulü ve yaş usulü ile yapılacak. 4/B sözleşmeli statüsünde alınacak meleler için Diyanet, sınav yapacak. Sınavda Kur'an-ı Kerim okuma anlama ve tefsir konusunda değerlendirme yapılacak. Ayrıca, Arapçayı okuma anlama ve yazma ile klasik dini eserleri okuyup anlama yönünden sorular sorulacak. Sözlü sınavda başarılı sayılmak için en az 70 puan almak gerekiyor. Sözlü sınavdan alınan puanların eşit olması halinde ise adaylardan öncelikle hafız olanın, hafız olmaları halinde doğum tarihi önce olanın ataması yapılacak. Sınav sonucunda atanmaya hak kazananlar, Diyanet tarafından belirlenecek esaslar çerçevesinde, atamaların yapılacağı ilan edilen illerden görev almak istediği ile atanacaklar.

Melelik için başvuru yapanların Türk vatandaşı olmaları, 30 yaşını tamamlamaları, terör suçuna karışmamış olmaları ve en az ilkokul mezunu olmaları gerekiyor. Ayrıca SGK'dan emekli aylığı almamaları ve yurtiçinden müracaat yapılıyor ise görev almak istediği ilde ikamet etmeleri şartı aranıyor. Mele alımı ile ilgili şartları taşıyan kişiler Bingöl İl Müftülüğü’ne müraat etti.

15 Kişilik alım için 72 başvuru yapıldı
Diyanet İşleri Başkanlığınca Bingöl'e verilen 15 kişilik sözleşmeli Mele kadrosu için 72 kişinin başvuruda bulunduğu belirtildi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli olarak alacak Mele’ler için başvurular hızla devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığınca Bingöl’e verilen 15 kişilik alım için 6 Nisan 2012 Cuma günü tarihi itibariyle 72 kişinin başvuruda bulunduğu ve başvuruların 9 Nisan 2012 tarihi mesai saati bitimine kadar il Müftülüğüne yapıldığı belirtildi.

4/B sözleşmeli statüsünde alınacak meleler sınava tabi tutulacak. Meleler sınavda Kur'an okuma, anlama ve tefsir konusunda değerlendirmelere tabi tutulacak. Ayrıca sınava girecek aday melelere Arapçayı okuma, anlama ve yazma ile klasik dini eserleri okuyup anlama yönünden sorular sorulacak. Başvuruların tamamlanmasının ardından sınavın Diyanet İşleri Başkanlığınca belirleneceği tarihte yapılacağı ve sınavında Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından yapılması planlandığı öğrenildi.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3056