online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - SÜTAŞ'tan Bingöl'e Yatırım Müjdesi


SÜTAŞ'tan Bingöl'e Yatırım Müjdesi
Tarih: 22.04.2012 Saat: 20:10
Konu: Bingöl Haberleri


Para Dergisi’nin haberine göre teşvik paketinin açıklanmasıyla beraber SÜTAŞ’ın Bingöl’e yatırım yapma kararı aldığı öne sürüldü.

SÜTAŞ, 1.4 milyar TL yıllık cirosu ve yüzde 20.4 pazar payıyla süt ve süt ürünleri sektörünün lideri konumunda. Şirketin iki fabrikası var. Biri Bursa Karacabey’de, diğeri ise Aksaray’da. Hatırlanacağı gibi Sütaş, Aksaray’daki fabrikayı 100 milyon dolarlık yatırımla 2010 yılı sonunda açmıştı.

SÜTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, geçen hafta 2011 yılı mali sonuçlarını açıkladığı toplantıda bu yıl 70-80 milyon dolarlık yeni bir yatırım yapacaklarını söylemişti. Ancak yeri konusunda ser verip sır vermemişti. Sadece “Yeni teşvik paketi açıklansın ona göre netleştireceğiz” demekle yetinmişti.

Para Dergisi’nin söz konusu haberinde şu ifadelere yer verildi: “Teşvik paketi açıklandıktan sonra Anadolu’daki oda başkanlarıyla konuşurken bu yatırımın yerini öğrendik. Evet, Sütaş’ın yatırımı 6. teşvik bölgesi kapsamındaki Bingöl’de yapılacakmış. Aksaray’daki fabrikanın kuruluşunda çalışan ekip, Bingöl fabrikasının yapımında da rol üstlenecekmiş. Muharrem Yılmaz, ilgili teşvik yasasının ayrıntılarının netleşmesini ve yönetmeliklerin çıkmasını bekliyormuş. Yakın zamanda yeni yatırımın detaylarını kamuoyuyla paylaşacakmış” denildi.

Bingöl GazetesiBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3080