online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Muhammedî Sevda Meydana Sığmadı


Muhammedî Sevda Meydana Sığmadı
Tarih: 24.04.2012 Saat: 01:23
Konu: Bingöl Haberleri


Peygamber Sevdalıları Platformu'nun, Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda düzenlediği Kutlu Doğum etkinliği peygamber aşıklarının büyük coşkusuyla gerçekleşti. Meydana sığmayan yaklaşık bir milyon kişinin getirdiği salat ve tekbirler şehirde manevi bir hava oluşturdu.

Peygamber Sevdalıları Platformu, Efendimizin Kutlu Doğum'u münasebetiyle tüm yurtta düzenlediği etkinliklerin en büyüğünü Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda gerçekleştirdi. Etkinliğin yapılacağı İstasyon Meydanı önceki geceden peygamber âşıklarına hazırlandı.
Etkinliğin yapılacağı Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda misafir konuklar için de ayrı platform kuruldu, çok yaşlı veya sakat vatandaşlar için ayrı bir yer tesis edildi.

SALÂVATLAR EŞLİĞİNDE ALANA AKIN EDİLDİ
"Peygamber Âşıkları" etkinliğin yapılacağı alana tekbir ve salâvatlarla akın ederek kentte bir bayram havası oluşturdu. Programa yurt içi ve yurt dışından da birçok misafir katıldı. Yurt dışından katılanlar arasında Malcolm X'in öğrencileri de vardı.

Gruplar halinde Bağlar, Şehitlik, Balıkçılar ve Ofis caddelerinden programın yapıladığı İstasyon Meydanı'na tekbir ve salâvatlarla akın eden kadın, çocuk, genç yaşlı yüz binlerce Peygamber Sevdalısı, kentte bir bayram havası oluşturdu.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda yapılan "Hebibe Xweda Âlemlere Rahmet Hz Muhammed (SAV)" adıyla yapılan "Kutlu Doğum" programı, saat 13.30'da Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Peygamber Efendimiz üzerine bestelenen ilahilerin seslendirildiği "Kutlu Doğum" programı, selamlama konuşmalarıyla devam etti.

MUSTAZAF DER GENEL BAŞKANI AV YILMAZ "BU MEYDANDA HER IRKTAN İNSAN VAR"
İlk olarak selamlama konuşması yapan Mustazaf Der Genel Başkanı Av Hüseyin Yılmaz, bugün burada her kavimden, ırktan ve renkten İnsanların bir araya geldiğini ifade ederek bizleri burada toplayan Hz Muhammed'e (SAV) olan muhabbet olduğunu söyledi.

Yılmaz, "Dünyanın her yerinden bu coşkuyu paylaşmak için buraya geldiler. İran, Irak, Amerika, Ürdün gibi ülkelerden misafirler buradadır. Allah-u Teâlâ, ona (sav) Habibim demiştir, sizler de ona (sav) Habibim diyorsunuz." dedi.

Molla Celal Bozdaş ise Zazaca yaptığı selamlama konuşmasında "Hz Muhammed'in köleleri kölelikten kurtardı, onları komutanlar yaptı. Kadınları kölelikten kurtardı, ona izzeti verdi." dedi.


PEYGAMBER SEVDALILARI GELİYOR!
"Kutlu Doğum" programında konuşan Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş Hoca, Ramazan ve Kurban bayramlarının ardından Hz Peygamberin Kutlu Doğumunu üçüncü bayram olarak ilan etti.
Mehmet Göktaş Hoca, "Ey şu gördüğümüz ve göremediğimiz kalabalık bekleyin Hz Muhammed (SAV) geliyor! Bekleyin Peygamber Sevdalıları geliyor! Bekle Ey Türkiye, bekle ey Dünya, bekle ey Batı, Peygamber Sevdalıları geliyor! Hz Muhammed geliyor, merhametiyle, rahmetiyle geliyor. Ey merhametten yoksun büyüyen çocuklar; Hz Muhammed (SAV) geliyor. Ey Kırmızı ışıkta bekleyen arabaların camlarını silen çocuklar; Peygamber Sevdalıları geliyor, elinizden tutmaya geliyor. Ey mendil satan çocuklar, ey arka sokaklarda büyüyen çocuklar, ey ezilen, sömürülen, alın teri çalınanlar bekleyin Bilallerin, Ammarların kardeşleri geliyor. Ey evlatlarından hayır görmeyen anneler, bekleyin hayırlı evlatlar geliyor. Onlar anne ve babalar için geliyorlar, bu ezilen coğrafyayı kurtarmak için geliyorlar. Ramazan ve Kurban bayramından sonra üçüncü bayramımız artık Hz Peygamberin kutlu doğumudur." diye konuştu.

KURTULUŞUN, ADALETİN, BARIŞIN ADRESİ RESULULLAH'TIR
Diyarbakır İstasyon Meydanı'ndaki tarihi Kutlu Doğum etkinliğinde Türkçe bir konuşma yapan Mustazaf Der İstanbul Şube Başkanı Said Şahin, "Eğer Resulullah bu asırda gelmiş olsaydı sizleri çok sevecekti" dedi ve kurtuluşun, adaletin, barışın adresini gösterdi.

Şahin, "İslam bugüne kadar ashabın kanı ile geldi, şehitlerin kanı ile geldi, çektiği işkencelerle geldi. Burada gelen herkesi, çocukları, kadınları, yaşlıları, Hüseyinleri, Abdusselamları selamlıyoruz. Allah-u Teâlâ Kur'an-ı Kerim'de iki Peygambere selamlıyor. Hz Muhammed'in doğduğu güne selam olsun, doğduğu şehre selam olsun, yetimliğine selam olsun. İnsanlık tarihi boyunca Hz Muhammed Mustafa kadar sevilen olmadı, ama oda insanlığı sevdi, yetimleri sevdi ve onlarda onu sevdi. Eğer Resulullah bu asırda gelmiş olsaydı sizleri çok sevecekti. Çünkü sizler mazlumsunuz… O'nu herkes sevmedi, o'nu yetimler sevdi, köleler sevdi, hiçbir zaman zalimler onu sevmedi, müşrikler sevmedi. Resulullah, tüm âleme rahmet idi, insana, hayvana bile rahmet idi… Kurtuluşun, adaletin, barışın adresi Resulullah'tır." dedi.

MOLLA ÇELİK: "PEYGAMBER SEVGİSİNDE BİRLEŞELİM"
Programında Kürtçe bir konuşma yapan Molla Abdulbari Çelik, Peygamber Sevdalılarına seslenerek "Allah'ın emirleri doğrultusunda toplanın, İslam'ı hâkim kılmaya çalışın, gözü yaşlı anne ve babaları gözyaşlarını dindirin." dedi.
Allah iman edenlere büyük bir kıymet verdiğini ifade eden Çelik, medreselerin önemine dikkat çekti. Çelik, "Aziz ümmetin aziz mensupları; İslam'ın şerefi ve izzeti İslami şiar ve kişilerledir. 100 yıl önce Hz Muhammed'in davasını gütmek için, ümmeti kurtarmak için İslam âlimleri yola koyuldular. İslam dersleri gizli veriyorlardı, ahırlarda, samanlıklarla da ders veriyorlardı. Allah'a hamd olsun ki bizleri ilimsiz bırakmadılar. Şeyh Said ve Üstad bunlarından sadece birkaçıdır. Bugün de Mustazaflar Cemaati, Mustazaf Müslümanlar bu âlimlerin yolunu sürdürmektedirler. Ey Peygamber Sevdalıları, Peygamber Sevgisi ve Allah'ın emirleri doğrultusunda toplanın, İslam'ı hâkim kılmaya çalışın, gözü yaşlı anne ve babaları gözyaşlarını dindirin."

KDSS SONUÇLARI AÇIKLANDI
Diyarbakır İstasyon Meydan'ındaki büyük Kutlu Doğum programı devam ederken geçtiğimiz günlerde Türkiye genelinde yapılan "Kutlu Doğum Siyer Sınavı"nda ilk 10'a girerek Umre ödülünü hak kazananların isimleri açıklandı.

İşte KDSS'de Ömre Ödülünü Kazananların İsimleri
1- Mehmet Ali İyibaş
2- Mehmet Turan
3- Sibel Arca
4- Mehmet Sabri Çalak
5- Mehmet Bozkurt
6 - Tuğba Burak
7 - Hicret Aslan
8 - Metin Palamut
9 - Ekrem Özaydın
10 - Sümeyye Duyu


Salavatlar da Açıklandı
Salâvat: 34 Milyar 53 Milyon 862 Bin 361
Hatim: 175 bin 910
Yasin: 6 milyar 173 bin 604
Kelime-i Tevhit: 10 Milyar 23 milyon 93 bin
İhlâs Süresi: 7 Milyon 93 bin 270
Ayet-ül Kürsü: 557 bin 766


Program Dua İle Sona Erdi
Fahr-i Kâinat Hz. Muhammed Mustafa (SAV) 'nın mübarek veladetinin 1441. yıldönümü münasebetiyle Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenen tarihi "Kutlu Doğum Programı" okunan dua ile sona erdi.

AMACIMIZ RESULULLAH'IN HAYATINI ANLATIP YAŞATMAKTIR"
Peygamber Sevdalıları Platformu Genel Koordinatörü Av. Abdulgani Orhan, amaçlarının Resulullah'ın hayatını anlatıp yaşatmak olduğunu söyledi.
Orhan, bu tür etkinlikleri düzenlemekteki amaçlarının Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)'in hayatını daha iyi anlayıp, anlatıp, yaşayıp ve yaşatabilmek olduğunu söyledi.

Diyarbakır merkezde şehrin on bir noktasındaki caddelere afişleri astıklarını ifade eden Orhan, ayrıca dükkân ve arabalara on bin afiş astıklarını söyledi. Orhan, Peygamber Sevdalıları tarafından hazırlanan ve mevlit programına davet için iki yüz bin el ilanı ve kutlu doğum CD'ni her eve ve esnafa verdiklerini söyledi.
ETKİNLİK İÇİN BİNLERCE GÖREVLİ ÇALIŞTI
Orhan, "Etkinliğe davet için 1000 adet davetiye basılarak STK'lar, kanaat önderleri, imamlar ve kardeş camialara davetiyeleri ulaştırıldı. Ayrıca, Rahmet ayı Nisan ayının girmesiyle Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerimizde her pazartesi siyer seminerleri verildi. Üye ve gönüllü üyelerimize Peygamber Efendimizin örnek hayatından kesitler sunuldu. Dünden beri sesli anonslar yapılarak halkımız etkinliğe davet edildi." dedi.

Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda yapılacak "Kutlu Doğum" mevlüdü için binlerce gönüllü bayan ve erkeğin görev yaptığını anlatan Orhan, uluslararası, ulusal ve yerel olarak yayın yapan medya kuruluşlarının etkinliğe davet ettiklerini söyledi.

İslam ruhunun yeniden canlandığını belirten Orhan sözlerini şöyle devam etti: "Diyarbakır halkı, dinine bağlı Müslüman bir halktır. İslam'a bağlılıklarını düzenlenen etkinliklere koşa koşa gelmelerinden anlaşılmaktır. Adeta programın yapılacağı günü iple çekiyorlar. Kürt halkı burada gerçek kimliğini, düşüncesini, ruhunu ortaya koyacaktır. Bütün dayatmalara karşı Peygamber Sevdasını adeta bir kalkan olarak kullanarak meydanlara indi. Şimdiden programa katılacak olan veya katılmak isteyip de katılamayan tüm peygamber sevdalılara teşekkürlerimizi sunuyoruz."

ORHAN: "BİR MİLYONU AŞKIN KİŞİ KATILDI"
Etkinlik bitiminde İlke Haber Ajansına açıklamalarda bulunan Peygamber Sevdalıları Platformu Genel Koordinatörü Av. Abdulgani Orhan, kalabalığın Ofis tarafından toprak mahsulleri ofisine, Hal tarafından Diyarbakır Stadyuma kadar, Bağlar tarafında İstasyon Köprüsü dahil Cemiloğlu Caddesinin bir kısmının Peygamber Sevdalıları tarafından dolduğunu ifade ederek, Şehitlik tarafında kalabalığından eski eğitim fakültesini geçtiğini söyledi. Ayrıca, İstasyon Meydanına yakın Sümer parkın tamamen dolduğunu belirten Orhan, İmam-Hatip Lisesinin de tamamen dolduğunu söyledi. Orhan, Tren garı alanının ve İstasyon Köprüsü altındaki alanın tamamen peygamber Sevdalıları ile dolduğunu ifade etti. Orhan, çevre illerden gelen Peygamber Sevdalılarının katılımıyla beraber sayısının bir milyonu geçtiğini sözlerine ekledi. 

İLKHA

HABER İLE İLGİLİ FOTOĞRAF VE VİDEOLAR İÇİN TIKLAYIN


Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3086